Jump to content

povremeno dignuti okretaji na 1000?


Recommended Posts

vako, vozim ,polubrzo,stanem na semafor,okretaji na 1000,nekako mi sporo padaju i stanu na 1000

ugasim auto,upalim, okretaji na normalno,malo ispod 800,sto mi opet pari malo nisko,al je normalno stanje kod mene

znam dijagnostika,al vako na prvu sta bi moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

probaj očistit senzor za dan/noć kod retrovizora - možda bi se auto ganjao, al ne kuži da je na semaforu crveno?

 

ako nije to, pokušaj mu natočiti 95 oktana gorivo umjesto 100-tke tako da ne bude tako lud, divlji i nabrijan na semaforu...

 

 

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

On ima e gas, i nema motoric gasa vec je to odrađuje klapna..

 

Prvo napravi adaptaciju klapne, a vjerojatno ti je cjev od uljnih para sta ide sa bloka u usisnu istrunulo i vuce ti zrak kroz nju

 

Sent from Nokia 3310

 

+1 :thumbsup:

 

Imao isti problem, pukla ova cijev kao sta kaze Beli

Link to comment
Share on other sites

probaj očistit senzor za dan/noć kod retrovizora - možda bi se auto ganjao, al ne kuži da je na semaforu crveno?

 

ako nije to, pokušaj mu natočiti 95 oktana gorivo umjesto 100-tke tako da ne bude tako lud, divlji i nabrijan na semaforu...

 

 

:rofl:

 

cek, na nesto aludiras? neku vecer,veliki audi,meni u retrovizoru,dosao brzo,mislio da je acab,pa se ja malo zekio,brzo ,sporo

mozda bio ti?

Edited by mrlakis
Link to comment
Share on other sites

+1 :thumbsup:

 

Imao isti problem, pukla ova cijev kao sta kaze Beli

 

to cijev sa kilera ulja,oni t komad sa nepovratnim ventilom? jedno vrime sam vozio bez nje,sve sam skinuo,pustio uljne pare da se ventiliraju u atmosferu,pa sam negdi procita da se ovi motori vole zastopati talogom,a logika mi kaze da to crijevo dok je motor u vakumu pomaze izvlacenju istih ,pa sam nedavno vratio sve nazad i spojio na pcv ventil na usisnoj cijevi

sta je bolje,povaditi i pocepiti sve ili ostaviti da se sporkaje pcv ventil

Link to comment
Share on other sites

siromasno na leru je znak da vuce zrak?

Moje iskustvo sa puknutim cijevcicama je uglavnom na autima sa Bosch ME upravljanjem.

Zbog puknute cijevi imas dodatan izvor zraka u motor a isti nije izmjeren sa MAFom. ME se brani sa dodavaljem goriva, ali neizbjezno se problem manifestira izuzetno toplim aktalizatorom i vidno siromasnom smjesom. Naletio sam na par tema gdje je i CAT izgorio zbog istog problema. Kolega sa foruma je imao identican problem na i5 N/A benzincu i pronasli smo strganu cijev - rijesen problem.

 

Na dva turbo motora sam imao isti problem - strgane cijevi. Ako je na vrijeme uocen problem popravak je reda velicine par kn.

 

Ogradjujem se na to da je moje iskustvo takvo na Bosch ME7 generaciji upravljanja.

 

Edit: u leru bi trebala smjesa biti 1.0 odnosno 14,7 do 15.0.

Link to comment
Share on other sites

Primera P12 2.2. Di 93kw CR motor kad je hladno zadrži obrtaje na 1k i nakon par sekundi spusti na 800. Nekad drzi 5-6 sec a nekad spusti normalno odmah. Sutra krecem s čišćenjem klapne i MAFa. Imam elektricni TB.

 

Osim puknuca i navedenog sta bi dizela moglo prckat.

Link to comment
Share on other sites

Primera P12 2.2. Di 93kw CR motor kad je hladno zadrži obrtaje na 1k i nakon par sekundi spusti na 800. Nekad drzi 5-6 sec a nekad spusti normalno odmah. Sutra krecem s čišćenjem klapne i MAFa. Imam elektricni TB.

 

Osim puknuca i navedenog sta bi dizela moglo prckat.

 

ak je motor hladan onda ti je automatski cok,ako se to desava kad je postignuta radna temperatura,onda neznam

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...