Jump to content

Pouzdanost francuskih HDI motora


Recommended Posts

Ti HDi motori su jebeno izdrzljivi. Jedini je skuplje ako ode pumpa hidraulike i poluosovine su malo skuplje. Super auto za malu cijenu. Jos ako ga je zbog ovih kozmetickih nedostataka dobio povoljno, super kupnja. Porihta te kozmeticke sitnice i ima odlican udoban i ogroman auto.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

imao ga je jedan kolega na faxu u RI, puhala je bura ko prokleta, stao do mog auta i spustio prozor da me nešto pita i nije ga mogao zatvoriti jer bi senzori detektirali otpor vjetra kod podizanja i vraćali staklo dolje :rofl: rekao je da mu se to često događa kad puše :lol:

Link to comment
Share on other sites

S francuzima nikad dosadno :D Najbolje ikad je bilo kad mi je susjed došao zvoniti kasno navečer da mi se auto (Vel Satis) čuje kao bomba i da ga je strah da će eksplodirati :lol: :lol: :lol: Ja dole kad ono zablokirala el.ručna i stvarno se cijelo vrijeme čuje tik-tak-tik-tak ko dinamit u crtićima :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Hehe....poklopci peraca farova su na lakiranju jer je jedan dobio noge pa sam uzeo sa nekog karambola druge.inace,auto je hebena lađa,rupe ne osjeti,obzirom na taj hidra ovjes.fora je autić,pristojna oprema a povijest auta poznata.nikad nije zakašljucao niti na cesti ostao.radi k'o sat...za sada ?

 

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hehe....poklopci peraca farova su na lakiranju jer je jedan dobio noge pa sam uzeo sa nekog karambola druge.inace,auto je hebena lađa,rupe ne osjeti,obzirom na taj hidra ovjes.fora je autić,pristojna oprema a povijest auta poznata.nikad nije zakašljucao niti na cesti ostao.radi k'o sat...za sada

 

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

 

Kolko km ima auto? Jel 2,2 ili 2,0 HDi? Makar su oba dobra. Manualac?

Link to comment
Share on other sites

0e99ab47a8a96b6efb164b6a92ae3848.jpg

49b2b4338bd587b63ddcdc2232119628.jpg

 

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

 

Sretno... :D

 

Ja vec pisao za svog (ponadao se najboljem jbga), kupio isto c5, sva oprema (exclusive), 2.2hdi itd 2008 cini mi se za nikakve pare (malo manje od 1000€ da budemo precizni) i onda porješavao neke sitnice (zadnji most cvilio - riješili), getriba trzala (2x mjenjali ulje i usput tražili drugu i jednostavno jako teško nać ovu s 6brz da "valja"). Nosač motora isto promijenili koji je otišao. Inace motor/udobnost/potrošnja/oprema stvarno nemam prigovora, hidraulika je bila ispravna iako je koliko smo uspjeli vidjet bila tekucina druge boje unutra (za stariji model HydroActive), od opreme je radilo sve - navigacija, xenoni, kožni sicevi s full strujom i grijanje sjedala. 2.2hdi je isao baš OK i nosio se s masom auta bez problema (neki su pisali 10lit gradske vožnje, moguće ali ja sam šibao to malo samo otvorena/autoput jer dok je auto bio u brzini nije bilo problema, kod šaltanja i dok se getriba ugrijala je zacukavao i bilo je nekih 7.3-7.5l), probao sam 150-160km/h s takvom getribom i auto plovi ko lađa... žao mi ko psu što se nije uspio složiti ali eto ja sam svoga vratio i dobio novce nazad. Da bi opet išao tako na francuza... ne znam ni sam više :D Ako je auto 100% ispravan vjerujem da da jer su jako udobni, idealan za putovanja. Btw ja imao karavana

Link to comment
Share on other sites

2.0hdi 100kw...270tkm...stvarnih.manualac.

 

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

 

Znaju oko te kilometraze poluosovine otic. Sa popustom je oko 200-220 eura SKF nova/1 kom (2600 kn je puna cijena). Ako ti se to dogodi nikako ne riskiraj sa polovnima. Motor ako je redovno odrzavan treba izdrzat jos ohoho! Puno sretnih i udobnih km zelim. :thumbsup:

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Motori su stvarno OK, ozb... Moj je palio na pogled ključa :D bez kapi dima itd. S 230kkm je otisao nazad mislim...

 

Francuzi - elektronika i eto u ovakvim slučajevima zna hidraulika zezat...

 

Za 1000 eura, to i da te jebe nekaj mu progledas kroz prste, platis, popravis i sibas dalje.

Link to comment
Share on other sites

Ako je to onaj iz 407 to je fakat dobra mašina, ali navodno samo ta 100kw verzija valja

Ne...baš C5 2.0hdi od Horvateka...

A i Maček ga je imal do prije par dana u P-307CC...toči vozi, bio i čipnotiziran...frapiralo me kak taj auto malo troši za svoju masu

Edited by maredo
Link to comment
Share on other sites

Ne...baš C5 2.0hdi od Horvateka...

A i Maček ga je imal do prije par dana u P-307CC...toči vozi, bio i čipnotiziran...frapiralo me kak taj auto malo troši za svoju masu

 

Tanji je 407 bio oko 8,5 po gradu, skroz ok za njene uvijete vožnje i auto te veličine.

Link to comment
Share on other sites

Tanji je 407 bio oko 8,5 po gradu, skroz ok za njene uvijete vožnje i auto te veličine.

Njemu nije išlo po gradu preko 7.5...išli smo prije dvije godine vikend đir po Sloveniji sve starom cestom od Đurmanca, N. Mesto, Ljubljana, Kamniške Gorice, Kr. Gora, izvor Soče, Bovec, Kobarid, Idrija...jedva 400kn nafte potrošili...manje od 5l potrošnja teški CC sa nas četvero i dve torbe...po meni jebeno bez obzira na laganu vožnju...

Link to comment
Share on other sites

Ne...baš C5 2.0hdi od Horvateka...

A i Maček ga je imal do prije par dana u P-307CC...toči vozi, bio i čipnotiziran...frapiralo me kak taj auto malo troši za svoju masu

Istina...meni trenutno prosjek 6,2 sa cca 70% grada.ne znam,za sada sam zadovoljan.ionako ga ne mislim vozat duže od godinu-dvije.jedina zamjerka za sada je sto su podizaci prozora podivljali...moj stari vozi c5 break iz 2009 sa istim motorom i isto prezadovoljan.

 

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...