Jump to content

MAF/lambda vrijednosti


Recommended Posts

Dakle ovako. Popodne sam probao dijagnosticirat rad MAF senzora i lambde. Radi se o Alfi 147 1.6TS 77kw. Vrijednosti su prilikom ubrzavanja, šaltanje na cca 6000rpm ( od 1. do 4. ).

 

Molim nekog ko se kuži da pogleda. Nisam baš na ti sa tim senzorima. Očitanje MAF senzora u leru ( 850-900 ) je u intervalu 9.8-10.1 kg/h. . Ispravno bi trebalo bit cca 14kg/h ? Vidim da i lambda nema konstantnu vrijednost prvih par sekundi ubrzavanja, tek se kasnije umiri na 1. Jel to zbog krivih vrijednosti MAF-a na niskim okretajima, pa jebe i lambdu ? Auto inače kad krene ide ok koliko može ić taj mrtvi 77kw, al na startu je očajan - krene na sekund, zaguši se pa tek onda krene ubrzavat. Što se ''žveltije'' želi startat, to zacukivanje je izraženije. Pretpostavljam da je MAF krepan, al da mi netko potvrdi da ne bacam 1000kn za komad plastike ako je nešto drugo u pitanju.

 

Slike su malo lošije, al vidi se :

 

 

unnamed.jpg sss.jpg

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

Daj logove, ne slike.

Po vrijednosti map ti ispadane da imas cca 102Hp sto je vrlo blizu deklarirane snage. Znaci on gore dobro cita.

Taj auto nema sirokopojasnu lambda sondu, zato se ustabili na 1. Tj. u prevodu neznas smijesu.

Link to comment
Share on other sites

A nemam nažalost. Ovo je sve šta sam snimio. :(

 

Auto ima praktički punu snagu na visokim okretajima, to je OK. Jebu ga niski, do cca 2000 okretaja. Tu je mrtav skroz. I šta je najgore, nije svaki dan isto - jedan dan je solidno, drugi dan katastrofa. Evo prije nekog vremena - po cijele dane kiša, vlaga 100% - auto se katastrofalno ponaša. Jel to moguće da neki spoj probija, pa ga jebu vremenski uvjeti ?

Link to comment
Share on other sites

A nemam nažalost. Ovo je sve šta sam snimio. :(

 

Auto ima praktički punu snagu na visokim okretajima, to je OK. Jebu ga niski, do cca 2000 okretaja. Tu je mrtav skroz. I šta je najgore, nije svaki dan isto - jedan dan je solidno, drugi dan katastrofa. Evo prije nekog vremena - po cijele dane kiša, vlaga 100% - auto se katastrofalno ponaša. Jel to moguće da neki spoj probija, pa ga jebu vremenski uvjeti ?

 

Jesi logirao trimove(long i short)?

To je verzija motora s varibilnom bregastom?

Link to comment
Share on other sites

Probaj maf ocistiti pa vrati nazad

 

Skinuo sam ga sa auta, sam senzor i mrežica su na pogled čisti ko suza , al na konektru su 2 pina oksidirala. Lako moguće da je to izvor problema :(

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

MP, a da mozda krenes od gluposti kao svjecice, kablovi, maf itd?

ako vec to nisi provjerio...

 

Svječice nemaju više od 10000km, a na kablove sam skroz zaboravio - oni bi baš i mogli zezat na malim okretajima ? Maf je u procesu ispitivanja :)

 

Napravi krug s odstekanim mafom, tak sam ja testirao. Kod mene je bio maf, ocitao sam 2 greske smjese mislim hi i low rpm mixture tak nesto

 

Jesam već, i auto potpuno isto ide, osim šta na leru se zagušuje. Al vuče po mom sudu isto, to me malo i brka ?? Grešaka nema na kompu

Link to comment
Share on other sites

jesu ti svjecice NGK?

 

auto puca kad hladnog upališ i daješ više od 30% gasa?

 

auto kad daš gas na 2000 čeka da krene ili cuka?

 

99% je MAF, probaj ako netko ima za posuditi (treba na ECU adaptaciju napraviti) i kad vratiš svoj opet isto.

Link to comment
Share on other sites

1. Denso svječice.

 

2. Nema pucanja nikakvog, zvuk auta je potpuno normalan pri bilokojim okretajima i brzini i hladan/topal. Auto pali čim mu približiš ključ :)

 

3.

- auto pri žveltom startu kreće baš ko na videu od osme sekunde ( broken maf ) - krene, pa padnu okretaji pa onda opet krene.

 

Ma ja isto sumnjam na MAF, auto ide, al na niskim nema momenta i nema općenito elastičnosti.

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

taj motor (TS opčenito) ne smije posustajat od 6 do 7 krpm, ako posustaje ne valja nekaj od struje (lambda, maf, svjećice, kablovi, bobine), varijator ili faza kak je Seb napisao

 

ovo pogledaj (loš start):

 

 

video kaj si ti postao ne dočarava kako bi trebao ići...

Link to comment
Share on other sites

Da, puni on do blokade bez zastajkivanja, nema problema u vožnji. Problem je mlitav start, i ko da ima 35ks na startu, a ne 105.

 

Uglavnom našao sam kolegu sa 100% ispravnim MAF-om pa ću sutra bit pametniji. Al suzio sam potragu, nešto je oko MAF-a - il njegov konektor il pinovi na senzoru il sam senzor - jer sam skužio da svaki put kad ga ištekam, i ukopčam natrag , auto postane drastično življi na startu, i onda opet ''umre'' kad se ugasi i ponovo upali.

 

Isto tako na linku, kod jednog kolege mjeri MAF na leru mjeri cca 13kg/h, drugom cca 11kg/h, a meni ispod 10.

 

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-andamp-gt/303216-147-1-6ts-poor-fuel-consumption.html

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...