Jump to content

Plin na motore sa direktnim ubrizgavanjem


Recommended Posts

Zanima me kakva je situacija sa ugradnjom plina na motore sa direktnim ubrizgavanjem? 

Vidio sam neke reklame da postoje sistemi za Njemacke aute, no zanima me kakva je situacija u Hrvatskoj, kakve su cijene takvih sustava?

Zanima me konkretno za Lexusov V6 motor 3GR-FSE ili 2GR-FSE. 

Link to comment
Share on other sites

Šogor ima plin u Mazdi CX7 DISI (direktni + turbo) i radi savršeno. Razlika je što uz plin stalno uzima i cca 30% benzina ali i tako je vožnja povoljnija od CX7 diesela...a ide ko kuga turbak sa 260ks

Mislim da je platio oko 10kKn u Cepelinu prije dvije godine...napravio 40-ak kkm

 

Link to comment
Share on other sites

Jesu ti disi svi isti ili ima jacih i slabijih verzija? Odmjeravao se prije koji dan xx puta od luckog do vrbovskog s nekom cx7 kaj je po regi izbacilo samo cx7 disi i odlazim mu lagano na svim startnim brzinama

Link to comment
Share on other sites

Ima firma u banja luci koja ugradjuje brc na fsi. Raspitivao sam se za q7 3.6fsi. Kaze funkcionira bez problema i da trosi samo 5% goriva. Gazda vozi panameru 3.6fsi sa plinom i kune se da radi savrseno. Mogu potraziti negdje kontakt, proslo je preko godinu dana od onda

Link to comment
Share on other sites

Pa u Hrvatskoj je već krenila ugradnja plina sa tekućim ubrizgavanjem koje je napravljeno baš za motore sa direktnim ubrizgavanjem. Tada ne troši ništa benzina i trebalo bi bit puno bolje riješenje od ovih starijih sistema. Do prije koju godinu je u nas bilo rijetkost ali kažu da ih danas ima u većem broju.

Link to comment
Share on other sites

ja uredno pitam ove sta su meni stavili plin. kad ce za TFSI, medjutim kazu jos uvijek prekomplicirano i preskupo..  Sad jel se njima to ne radi, ne znam..

 

Ali ja bi svakako TFSi sa plinom, pa ako ima kakvihnovih info, pisite slobodno

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Joo said:

ja uredno pitam ove sta su meni stavili plin. kad ce za TFSI, medjutim kazu jos uvijek prekomplicirano i preskupo..  Sad jel se njima to ne radi, ne znam..

 

Ali ja bi svakako TFSi sa plinom, pa ako ima kakvihnovih info, pisite slobodno

 

Ako te interesira nešto evo ti link za koje su spominjali da vec imaju više instalacija na tfsi-u pa se možeš raspitat.

http://autoplin-misic.hr/

 

Pre malo kilometara ja radim godišnje pa ne mislim ugradjivat.

Edited by MKmarino
Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam i dobro sjecam. 3.6v6 ima meh pumpu goriva preko remena pa je i saranje neko s tom pumpom jer je nemres zaustavit da druka benzin. Bila je prica da plin ide preko injektora od benzina ali isto tako su imali problema u poljskoj i ceskoj jer je plin prljaviji od benzina pa su se dize stopale.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...