Jump to content

VW Passat 4Motion 2.0TDI Highline


Recommended Posts

haldex gen 5 - robustan ,šalta pogon po potrebi 

 

motori ovi novi bomba i dsg dq500 je ovdje na passatu (najbolji dsg koji imaju u ponudi ) kombinacija nemas kaj razmisljat 

Edited by Dario
Link to comment
Share on other sites

Frend mi je rekao da je najbitnije da je ulje redovito mijenjano u getribi jer da je imao loših iskustava kod DSG-a kada ljudi ne održavaju getribu na vrijeme.

 

Twin turbo je ok na tim 2.0 motorima?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tuco said:

Frend mi je rekao da je najbitnije da je ulje redovito mijenjano u getribi jer da je imao loših iskustava kod DSG-a kada ljudi ne održavaju getribu na vrijeme.

 

Twin turbo je ok na tim 2.0 motorima?

 

 

imas jos 24.000 km do prve promjene ulja na 60.000 

 

pa navodno da nije ,generalno ljudi su zadovoljni 

 

prenov je to motor za nesto konkretno sad rec da je tipa ono 1.9 tdi 500.000 km bez promjene ulja :lol:  ali generalno tdi nije los motor na duge staze 

Link to comment
Share on other sites



haldex gen 5 - robustan ,šalta pogon po potrebi 
 
motori ovi novi bomba i dsg dq500 je ovdje na passatu (najbolji dsg koji imaju u ponudi ) kombinacija nemas kaj razmisljat 


Jesi siguran da je u passatu haldex?
U passatu je uvijek bio torsen. Ok mozda se sada na mqb promijenilo, ali svi prije su torsen konstantni 4x4

DQ500 je odlican

Sto se motora tiče, mislim da je premalo tih biturba u opticaju
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dario said:

 

 

imas jos 24.000 km do prve promjene ulja na 60.000 

 

pa navodno da nije ,generalno ljudi su zadovoljni 

 

prenov je to motor za nesto konkretno sad rec da je tipa ono 1.9 tdi 500.000 km bez promjene ulja :lol:  ali generalno tdi nije los motor na duge staze 

Svakih 60t se mora mjenjati?

 

Meni su zanimljivi jako ali ja gledam s 60-100tkm na satu, isto ovaj bitdi ali karavan... 

Link to comment
Share on other sites

Svakih 60t se mora mjenjati?
 
Meni su zanimljivi jako ali ja gledam s 60-100tkm na satu, isto ovaj bitdi ali karavan... 
Vlado, pa trenutno imas za klasu bolji auto od toga

Imao sam prilike detaljno isprobati F31 330d lci i bojim se da passat nema tu sto traziti. Sa F10 vjerujem da je slicno, ali manje za aktivnu voznju, vise za opustenu

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jesi ziher? :D

 

Meni se cini da bmw nije sto je nekad bio...

Premalen je unutra, ako cu mjenjat idem na nesto prostranije. Super se vozi ali nije bas udoban, pogotovo na 19" ili 20".

 

Ozb se planiram prebacit na koncern (superb ili passat) ili eventualno merc e klasa... 

Link to comment
Share on other sites

Ziher!

 

F11 i F31 su maltene isti iznutra, iako je izvana velika razlika. I to su premium auti, a ovo sto ti gledas narodni. Nisu passat i superb losi auti, ali merc i bmw su klasa iznad.

 

Sto ne pogledas c220 ili 250d karavan? Meni je to odlican auto i da kupujem uz F31 to bi mi bio top izbor. Da budem precizniji, plavi sa amg paketom, automwtic i crnim interijerom

 

A apropo 330d f31 lci, auto je top. Bio sam s njim po guzvama, po autoputu, svugdje. Dahce na leru na 600okretaja bez vibracija, super zvuk, 8gange zf salta ko singerica. Ima sasvim dovoljno mjesta unutra (puno veci nego F30 od prednjih sjedala nadalje), ne trosi puno za tu snagu... Kompletni paket.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad sam ja iz naroda a ne iz sabora :D

 

C klas, 3, itd... probao - malo mjesta.

 

U F11 smo prije mjesec i pol putovali 4 odrasla u Bratislavu i nazad... nije bas komforno. Prednji sport sicevi su jako glomazni i dok se malo opustis naprijed, iza je vec na knap. 

 

Prosli vikend za HR i nazad 4 odrasla i dijete u sredini, hm, bolje ne komentirati :)

 

Motor/potrosnja/ovjes za 5 slazem se.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlado206 said:

Svakih 60t se mora mjenjati?

 

Meni su zanimljivi jako ali ja gledam s 60-100tkm na satu, isto ovaj bitdi ali karavan... 

 

da ,b8 je fakat jeben auto 

 

ima mjesta pun kurac ,a ako bas oces ono luksuz napred nazad od mjesta ,superb je pun pogodak 

Edited by Dario
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, TomiTraktor said:


 

 


Jesi siguran da je u passatu haldex?
U passatu je uvijek bio torsen. Ok mozda se sada na mqb promijenilo, ali svi prije su torsen konstantni 4x4

 

 

Samo B5 linija Passata je imala Torsen, svi ostali noviji Haldex, a svi stariji VW Syncro pogon...

On 8/3/2017 at 10:43 AM, Tuco said:

Ima li netko kakva iskustva sa 4Motion Passatima?

 

Ima jedan koji se prodaje u Weltautu pa me zanima mišljenje o autu, problemi ako ih ima?

 

https://www.dasweltauto.hr/d/detail#antrieb=Allrad&carId=1148108783&carIndex=34&garantie=false&maxPage=8&privat=false

 

Meni je ovaj Passat odlican, jedino cijena nije bas popularna :)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, robert said:

Ja sam htio uzeti passata b8....cak je to bila rijesena stvar dok nisam sjeo u A4 pa nakon toga u passat........ko u ladu da sam sjeo....ali zaista je ogroman i prostan auto...puno komotniji od a4

Onda si sjeo u comortline Passat...jer u top opremi i još redizajn bi rekao da nije Audi ništa bolji...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gabre said:

passat unutra izgleda zastarjelo jednostavno

a4passatinterior.jpg

 

 

Ja sam pretprosle godine vidio tog novog u Zagrebu I izgleda jebeno.

Doduse istina nema nakeljen tablet na vrh armature, ali stvarno fino slozen. 

 

Usput kako je nedavno buba bila na servisu dobili smo na tih par sati novi sj. Americki Passat highline na koristenje. E to je zastarjela grobina. Mjesta vjerujem Jos vise nego u europskom zbog produzenog medjusosovinskog, ali izgleda skroz prazno.

 

2017_volkswagen_passat_LIFE2_ot_1124161_

 

 

Ovaj sto je Tuco pitao za njega izgleda jebacki

Link to comment
Share on other sites

Haha a A4 nisu svi isti? Vjerujem da je A4 kvalitetniji al argument da je Passatu minus sto ih ima hrpa, sto vrijedi i za A4 mi ne drzi vodu.
Paaaa ono, nisam vidio niti jedan isti ko moj, cak ni istu boju a kamoli sta drugo. A passata b8 u jednom kvartu ima ko a4 b9 u cijeloj hr vjerojatno
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...