Jump to content

Koji dostavnjak L1 odabrati?


Recommended Posts

Budući da na dostavnom Kangoo-u Express 2009.god imam 265.000km vrijeme je za prodaju. Bez razmišljanja bi kupio noviju verziju da je izašla jer sam autom prezadovoljan, ali budući da se promijenila samo prednja maskica sa znakom ništa od toga. 

Trenutno imam ponudu za Caddya, pištolj oprema (ima polu-automatsku klimu, električne podizače prozora i retrovizore) no prednost VW-a je da ima opreme na tržištu za upgradeove i slaže se ko LEGO kockice. Sad sam sjeo u njega i začudilo me koliko manje prostora ima u odnosu na kangoo, nema ni podešavanje visine sjedala pa treskam o plafon. Cijena mu je 110.000kn+PDV. Garancija 4 god ili 150.000km i sad nude akciju besplatni servisi do 105.000km (servis se radi svakih 15.000km)+ AO i kasko gratis.

Novi Citroen Berlingo i Peugeot Partner 100ks imaju praktički identičnu cijenu od 84.000Kn+PDV. Jedna od njihovih prednosti je što imaju pomoćno sjedište na mjestu naslona za ruke, pa neki patuljak može tu sjediti.

 

Kakva su Vaša mišljenja?

Link to comment
Share on other sites

1. Fiat Doblo 1.6 JTD - dobri motori, dobra garancija, ok cijena, prostran, 

2. VW Caddy 2.0 TDI 102 KS - odličan auto, cijena malo "prejaka", ali ako si ti onaj koji ga najviše vozi, to bi uvijek bio moj izbor.

3. Mercedes-Benz Citan - zato jer sad radim za Mercedes - :) 

4. Peugeot / Citroen

5. Ostalo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
6 minutes ago, robert said:

Iz mojih dosadasnjih iskustva fiat je majka svih dostavnjaka..... nece biti brz i udoban kao ostali ali je zato pouzdan i nece te lupati po depu.

 

Sad je akcija 105.000km gratis servisa i Ao i kasko prve god gratis

Link to comment
Share on other sites

Iz mojih dosadasnjih iskustva fiat je majka svih dostavnjaka..... nece biti brz i udoban kao ostali ali je zato pouzdan i nece te lupati po depu.
 


Doblo je meni bio i brzi i udobniji od caddya. Ali nitko ne moze ni prismrditi caddyu po pitanju robusnosti
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo Citana i prezadovoljan sam. Kad se već moram voziti u šerpi neka bude bar malo dostojanstveno. Ljepši je od kangoo-a i udobniji. Samo što troši više za litru, vjerojatno  jer je teži. Ima dosta mjesta i naprijed i iza. 1,10m je tovarni prostor kad su sjedala dignuta, 2,10m. Sve u svemu dobar autić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sjetih se ove teme pa da napisem glede Doblo-a, danas se frendu razletio nicim izazvan. Na autoputu na 140 poceo gubit snagu, stao je, motor otisao u iberturažu, vađenje kljuca nije pomoglo, dignuo haubu, ulje mu eksplodiralo u facu. Auto kupljen nov, cca 3 godine star i 100k km, servisiran isključivo u ovlastenom.

Link to comment
Share on other sites

I to opet ne znaci da je Doblo los na temelju jednog auta. Mi u firmi imamo dva Comba (Doblo sa Opel znackom) jedan sa 20.000 i drugi sa 190.000 km. Niti jedan nema problema. Ustvari na ovom sa 190.000 km su mijenjali jednu poluosovinu. Oba su 1.6 dizeli.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Caddy nema konkurenciju, je skuplji u startu, ali je žilav i robustan, izdržaljiv i pristupačan za održavanje, dijelova ima gdi god očeš, i na kraju kad ima 400 000 km ako ga tak duugo voziš opet ga prodaš za cca 4 000 eur ....ja imam dva maxija, 2009  1,9 tdi 105 ks mislim , sad ima 265 000 km ...2014 1.6 tdi 102 ks sa 60 000 km ... i danas sam regao trećeg 2017  2,0 tdi kod Zubaka uzeo prekjučer... klima, radijo, leptir vrata, el. ogledala grijana, i to je to, drugo mi ne treba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xman said:

Sjetih se ove teme pa da napisem glede Doblo-a, danas se frendu razletio nicim izazvan. Na autoputu na 140 poceo gubit snagu, stao je, motor otisao u iberturažu, vađenje kljuca nije pomoglo, dignuo haubu, ulje mu eksplodiralo u facu. Auto kupljen nov, cca 3 godine star i 100k km, servisiran isključivo u ovlastenom.

Raspo se turbo a zatim i motor. 

Trebalo je ugusit motor i ne dopustit da se i on raspadne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...