Jump to content

Saab 93, bosch pumpa u kvaru


Recommended Posts

Bok ekipa,

 

kolega sa posla ima Saaba 93 iz 2004., sa 2.2 turbodiesel motorom i pokvarila mu se Bosch pumpa. Auto više ne pali.

Kaže da mu je problem naći u Istri (Poreč , bliža i daljnja okolica) nekoga tko bi mu "upario" drugu Bosch pumpu sa postojećim motorom.

 

Serijski broj Bosch pumpe je:  0470504211 , ako nekome nešto znači.

 

Bilo kakav savjet i preporuka tko to može odraditi je dobro došao, pa se zahvlajujem unaprijed !

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, semper said:

To je od opela pumpa, vjerojatno kosta ko cijeli saab

 

Ako je ona VP44 pumpa kakva je na Zafiri 2,2 DTI (2003. "redizajn") sa 2 konektora onda je reparirana kod Ivanuša 11.000 kn :D 

Ona sa jednim konektorom je 4500-5000 kn.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

[mention=171]semper[/mention]  baš takva...  

[mention=632]_DEX_[/mention] dva konektora !

Fora kod te pumpe je u ovlaštenom servisu mogu upariti pumpu sa motorm preko ECU, ako sam dobro shvatio frenda.

Sad tražim nekoga lokalno, tko to može odraditi...

 

 

Morate paziti kad uzimate polovnu pumpu jer se i ona mora kalibrirati (objasnjavao mi je sve tocno Ivanus, ali od soka kad sam cuo 11.000 kn nije mi bas sve ostalo u memoriji). Ima hrpa sranja oko te pumpe i taj posao je zajebancija i kosta. Ja sam imao srecu, pa je meni krepao samo senzor bregaste koji se nalazi u pumpi, pa sam jedva nasao polovni iz Litve, pa mi je kum to sve odlicno slozio. Nakon toga od tog motora bjezim glavom bez obzira. Kaj je najbolje taj motor je super, izdrzljiv i ide puno km, ali te pumpe kad odu onda kosta puno previse.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Doktor said:

Bok ekipa,

 

kolega sa posla ima Saaba 93 iz 2004., sa 2.2 turbodiesel motorom i pokvarila mu se Bosch pumpa. Auto više ne pali.

Kaže da mu je problem naći u Istri (Poreč , bliža i daljnja okolica) nekoga tko bi mu "upario" drugu Bosch pumpu sa postojećim motorom.

 

Serijski broj Bosch pumpe je:  0470504211 , ako nekome nešto znači.

 

Bilo kakav savjet i preporuka tko to može odraditi je dobro došao, pa se zahvlajujem unaprijed !

 

 

od čega mu je pumpa koju bi upario?

Link to comment
Share on other sites

Taj 2.2 diesel je u biti iz Opela / Isuzua.

Na Ebayu su te pumpe po 600-700€, međutim tu nije kraj problema.

Treba netko tko će mu to "upariti" sa ECU i kodiranim ključem/sistemom paljenja ako sam dobro shvatio.

U Opel servisu u Poreču mu nisu ništa riješili, a pumpa je bila na dijagnostici kod Purića u Zg.

 

Još tražimo povoljno riješenje za taj problem...9_9

Link to comment
Share on other sites

Ovlasteni niti jedan nece rijesiti taj problem. Samo dobri boschisti. Kaj nema tamo nekih opce poznatih poznatih boschista kao recimo kod nas Puric, Balog, Ivanus i drugi? Jeste probali pitat Peru? On bi trebao znat nekog takvog tamo.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Doktore, bez zajebancije, provjerite prvo dal je mozda otisao senzor rotacije. On je cesto uzrok kvara, a da se popraviti AKO nades senzor. Za ovaj tip pumpe nema novi senzor za kupiti, ali da se nac polovni. Ispadne oko 1600-1700 kn popravak. Same neka mu dobar majstor to iskopa i testira. Moze puno ustediti.

dd891377ab3ac3e291bda98e6a5fc07d.jpgb64d7bc02431ee30cea78ccaa252dd2a.jpg

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@_DEX_ nemam pojma, ja nisam nikada imao diesela, pa nisam trebao.

Našao sam na netu - kod Saaba/Opela na tom motoru je ECU dio same pumpe.

To kod servisa treba programirati, a ja ne znam tko to u bližoj okolici može odraditi.

 

@Bubi daj neki kontakt, ako imaš....

1 minute ago, _DEX_ said:

Doktore, bez zajebancije, provjerite prvo dal je mozda otisao senzor rotacije. On je cesto uzrok kvara, a da se popraviti AKO nades senzor. Za ovaj tip pumpe nema novi senzor za kupiti, ali da se nac polovni. Ispadne oko 1600-1700 kn popravak. Same neka mu dobar majstor to iskopa i testira. Moze puno ustediti.

dd891377ab3ac3e291bda98e6a5fc07d.jpgb64d7bc02431ee30cea78ccaa252dd2a.jpg

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 

Baš sam i ja to našao na jednom forumu, budem sutra kolegi spomenuo i tu mogućnost...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bubi said:

pa to je ono, auto od 5000€, kvar od 2000€ i sad šta? ako nisi na to računao kad si upovao auto, onda je sigurno šok

 

Jesi siguran da je to auto od 5000 €? Ja bi prije rekao cca 3500 € (s obzirom na sve vise poznat taj kvar cak i manje). To je preko pola vrijednosti auta. Mislim naravno da bi to popravio, ali bi ga poslije odmah prodao da se nesto takvo ne ponovi.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...