Jump to content

Dogbone mount + powerflex


Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

evo ugradio sam:

1. THS performance FR3 Engine Mounts - lower engine dogbone mount

2. Powerflex selene na prednjim vilicama (prednje one crne "track", a zadnje klasicne ljubicaste)

 

Iskustvo:

Udobnost gotovo identična tako da taj powerflex nisam pretjerano osjetio... dok se to nebi reklo za taj dogbone bushing, odmah ćete saznati što je otpušteno na autu (armatura i ostalo - morat ću rastaviti vrata kad zatopli jer nešto opako vibrira), znači auto se dosta trese ali je zato osjećaj kao da imate 20ks više, auto je direktniji na gasu i zvuk se isto promijenio zbog vibracija... Uglavnom, očekujem da se auto još malo umiri kad zatopli i sve sjedne na mjesto (ili se sve rašarafi :)  )

 

Eto, toliko za sada od mene.

 

Za vikend ide novi PCV ventil i Denso svjeće ;)

 

Pozzz

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

O kojem autu je riječ?
Znam da na klijaču mk2 ako namontiras dogbone naopačke da onda jako prenosi vibracije. Meni je i originalni bio kontra namontiran i sreća da sam pogledao u manual prije montaže. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za probu stavio puni PU dogbone na Focusa dizla...

 

Kad sam upalio auto imao sam osječaj da će mi motor ušetati u kabinu :D

 

Taj nosač je predviđen da preuzima moment od pogona, ali i da dopušta oscilacije u leru (da se čim manje prenese na šasiju)...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za druge aute, ali za moj je Powerflex napravio različite smjese selena u dogboneu za dizel i benzin baš zbog vibracija. Ne mogu sad guglati, ali su različiti brojevi proizvoda.
Vrlo vjerojatno je tako i za sve/većinu drugih auta jer, već je Risbo napisao gore, dizel više vibrira i pretvrd nosač će prenositi previše vibracija.
IMHO, u nekom kup vozilu možda i treba tako, ali za DD mislim da ipak ne.
Naravno uvijek vrijedi akronim YMMV. :)

Edited by zerowaf
Link to comment
Share on other sites

mislim da za everyday auto ikakvo otvrdnjavanje nosača na dizlu je mazohizam  
Istina....
stavio i sad idem da ga skinem dolje...
osjećaj u vožnji super ali vibracije malo žešće....tj nisu neizdržive ali po mom ukusu previše...
nema više onog malog zacukivanja kada dodam gas i pustim sada baš izravno reagira na gas bez tih malih trzaja ja sam si mislio da su opruge na lameli koma ali nije do toga već očito taj nosač malo dobio lufta....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sjecam se jos davno, na Cliu sport su bili isprobavani neki Vibratechnics seleni...pa IGP iz Splita...pa neki lik koji je isto od gume to radio...pa ljubicasti Powerflex kojeg sam imao i ja na svom itd...

Na kraju svih tih pokusaja i pogreski "najudobniji" je bio standardni nosac kojem su u one utore stavili ljepilo za vjetrobranska stakla i malo popunili okolo. Vibracija gotovo da nije bilo a šaltung X puta precizniji (nekima je taj auto u ganjanju znao upasti iz trece u drugu umjesto u cetvrtu) i reakcija na gas bolja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A nekom se to sviđa nekom ne' meni kazem osjećaj u vožnji super nekako drugačiji nema onog da kad naglo dodam i pustim gas da ono kao zacukne malo baš je izravan i utegnit sada ali dizel očito nije za te umetke iako je ovaj baš za dizel ali baš na leru prenosi vibracije dosta a i žena šizi da sam auto pokvario pa ću jednim udarcem dvije muhe budem izvadio ga van i vozi dalje....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...