Jump to content

Recommended Posts

3 hours ago, pacey said:

@MKmarino ovo su super informacije :) hvala :)

 

@_DEX_ nebi to, debeleo overbudget, al taj mi sport ni nije ono što bi gledao..super izgleda tvoj..

 

 

@BM0021 da to mi je rekao čovjek koji prodaje terrano, kaže galloper je imao i da je to onako malo šminka(koža ovo ono) dok je njegov terrano za teren auto :) meni to neće biti za svaki dan auto..nego eto malo bi 4x4, kako me posao veže za Velebit, tako bi još malo kopa sam :)

 

nisam odabrao marku, više bi čim uredniji auto(mehanički) kozmetika me manje brine pogreban lakiran i to :)

 

 

a da si gledas one mazde (mislim da je mazda bila 2000 nesto model) pickupe male, mi smo se u njoj vozili uzbrdo po velebitu ko iz sale, pa iz zajebancije se uhvatili vertikalno penjat, nevjerojatno koji okomiti kut moze savladavati i to kroz lisce, kamenje, itd. valjda 45stupnjeva je nagib bio  :D  

 

ovaj model mazda-b-2500-2.5-td-nije-uvoza-servisna-

Link to comment
Share on other sites

Lani ga je prodavao vlasnik iz Biograda, koji je uz njega imao još dva defendera, tada po riječima prodavao sve njih, defendere navodno prodao kolegi, a galloper mu je još bio ostao, selio u Austriju (priča) i ne bavi se više tim poslom, turiste vozio malo na Paklenicu i te spike, meni je trebao dovest auto u ZG i produžit u Austriju, no zvao je da mu je došao kupac iz Like kako mi je tad rekao i da je prodan, meni je kolega pogledao auto, imao je sitnice za riješit, poduzač prozora, žmigavac, gume, dobro pranje i podmazivanje, mehanički je bio uredan, nije dimio ''prejako'' niti puhao ulje ...e sad..tad je bio prodan i eto ga opet ... sad vidim da na drugoj slici su i druge felge i gume, maglenke druge, i strobo na pak tregeru ....imao sam i slike negde ali nemogu ih nac vise .... dolazim ponovno u napast jer mi je baš fora :) Za te pare nema bolje dugačkog terenca sa koliko tolko dobrim motorom, je hjundai ali za to što treba potencijalno tebi i meni, je top primjerak !!!

Idi ga vidi ako putuješ kamo dolje ...

Slika prva je takav kakav je bio kad sam ga ja htio kupit, vidi se da na toj slici ZD rege, a na drugoj ST

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bela said:

Lani ga je prodavao vlasnik iz Biograda, koji je uz njega imao još dva defendera, tada po riječima prodavao sve njih, defendere navodno prodao kolegi, a galloper mu je još bio ostao, selio u Austriju (priča) i ne bavi se više tim poslom, turiste vozio malo na Paklenicu i te spike, meni je trebao dovest auto u ZG i produžit u Austriju, no zvao je da mu je došao kupac iz Like kako mi je tad rekao i da je prodan, meni je kolega pogledao auto, imao je sitnice za riješit, poduzač prozora, žmigavac, gume, dobro pranje i podmazivanje, mehanički je bio uredan, nije dimio ''prejako'' niti puhao ulje ...e sad..tad je bio prodan i eto ga opet ... sad vidim da na drugoj slici su i druge felge i gume, maglenke druge, i strobo na pak tregeru ....imao sam i slike negde ali nemogu ih nac vise .... dolazim ponovno u napast jer mi je baš fora :) Za te pare nema bolje dugačkog terenca sa koliko tolko dobrim motorom, je hjundai ali za to što treba potencijalno tebi i meni, je top primjerak !!!

Idi ga vidi ako putuješ kamo dolje ...

Slika prva je takav kakav je bio kad sam ga ja htio kupit, vidi se da na toj slici ZD rege, a na drugoj ST

 

kolegi ti je sitnica promakla :) da je prevrnut bio ?

43 minutes ago, BM0021 said:

 

a nezz to smatram skupim odrzavanjem haha

Link to comment
Share on other sites

Iskreno nemam pojma za to, ali me to ne brine ni najmanje, pitanje kod koga i kad je bio prevrnut, ili kod ovog sada, ili kod vlasnika prije iz Biograda ?  iako kažem, meni nebitno...

imam još broj od vlasnika iz Biograda 099 6750 557

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bela said:

Iskreno nemam pojma za to, ali me to ne brine ni najmanje, pitanje kod koga i kad je bio prevrnut, ili kod ovog sada, ili kod vlasnika prije iz Biograda ?  iako kažem, meni nebitno...

imam još broj od vlasnika iz Biograda 099 6750 557

 

a nije ni mene da dira..navodno kod bivseg..

 

u paklenici je tip vozio gallopere za safari Velebit..

 

a dole sad voze discovery safari..

uglavnom ima dole vise ekipe..

 

 

ne dira ni mene prevrnut..al.ispucani kit po autu mi je ipak malo to much..po krovu haubi..nisam pametan

....

 

 

kakvi su grand cherokee? onaj 2004 cca..automatik nebi

Link to comment
Share on other sites



 
a nije ni mene da dira..navodno kod bivseg..
 
u paklenici je tip vozio gallopere za safari Velebit..
 
a dole sad voze discovery safari..
uglavnom ima dole vise ekipe..
 
 
ne dira ni mene prevrnut..al.ispucani kit po autu mi je ipak malo to much..po krovu haubi..nisam pametan
....
 
 
kakvi su grand cherokee? onaj 2004 cca..automatik nebi


Cherokee nemoj dizele. Znaci benzin sa plinom. I to je jedina opcija koja valja.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _DEX_ said:


 

 


Cherokee nemoj dizele. Znaci benzin sa plinom. I to je jedina opcija koja valja.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 

 

 

 

Ako mozes nac Cherokee XJ 4.0 bencinac za normalne novce uzmi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pacey said:

iako mi je malen to auto..

 

kakvi su oni 97 8..

5.2 automatik na plin..to mi se nudi

 

al kazem nebi bas automat

 

 

za izlete van ceste je cherokee bolji od granda puno. 

kako ti ovaj grand izgleda?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/jeep-grand-cherokee-4.0-oglas-25331672

 

tesko ces manualca nac. u grandu ne znam ni je li postojao

 

 

ni ovaj ne izgleda lose

 

https://www.njuskalo.hr/auti/jeep-grand-cherokee-4.0-automatik-oglas-24534125

 

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

Prijatelj ima Pajera Sport i nema problema s njim. 2.5 TD, do 100 km/h ne ubrzava nego ide, preko ne ide, bučan je, ali on s njim vuče brodove, vozi što treba i zadovoljan je. Ne znam kakav je u ekstremnim terenskim uvjetima, ali ovo makadama i snijega što smo drljali je podnio dobro.

Nedavno sam upao u priču s vlasnikom prve generacije Land Rover Discoverya, navodno je šasija dosta slična Defenderovoj, odličan je za terenske uvjete, a dijelovi navodno nisu skupi kad se nabavljaju iz Engleske.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DiscoVolante said:

Prijatelj ima Pajera Sport i nema problema s njim. 2.5 TD, do 100 km/h ne ubrzava nego ide, preko ne ide, bučan je, ali on s njim vuče brodove, vozi što treba i zadovoljan je. Ne znam kakav je u ekstremnim terenskim uvjetima, ali ovo makadama i snijega što smo drljali je podnio dobro.

Nedavno sam upao u priču s vlasnikom prve generacije Land Rover Discoverya, navodno je šasija dosta slična Defenderovoj, odličan je za terenske uvjete, a dijelovi navodno nisu skupi kad se nabavljaju iz Engleske.

 

 

discovery mi vozi kolega, povišen, nema kuda ne ide...

ali 17litara troši, automatik i one ripnjače :)

 

a dijelovi su iz engleske jeftini(ubiti imaju repair kitovi za sve)...samo jebem auto kojeg zaustavi svako malo neka sitnica :) a to se drugom kolegi događa sa discoveyem :)

 

tako da nebi njega

 

 

15 hours ago, Kegalj said:

 

 

za izlete van ceste je cherokee bolji od granda puno. 

kako ti ovaj grand izgleda?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/jeep-grand-cherokee-4.0-oglas-25331672

 

tesko ces manualca nac. u grandu ne znam ni je li postojao

 

 

ni ovaj ne izgleda lose

 

https://www.njuskalo.hr/auti/jeep-grand-cherokee-4.0-automatik-oglas-24534125

 

 

 

dobro izgleda...al nisam tip za amere..jednostavno mi to ne paše, nego da je cijena ono KUPI ME ::)

................

 

 

danas budem skicnuo jedan terrano, da vidim jel mi to odgovara opcenito.

 

 

 

 

i naletio sam na jedan terracan, kakav je on? meni je to prava limuzina?

Link to comment
Share on other sites

Terracan sam samo po gradu vozio jer je davno stari gledao sebi uzeti. To je za broj veci auto od Gallopera. Cini se ovako robusan, samo sa 2,9 motorom ne ocekuj malu potrosnju pogotovo kad mu stavis M/T gume ako su u planu, a bome i sa dijelovima smnjam da je jeftin.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozio ja dosta terrakantu imaju frendovi od stare 2. po redu, prvo manualca zlatnog sad automatika crnog. Opet ovisi kaj trazis, kolko sam skuzio tebi ne treba to nego cherokee kockica 4.0 s lift kitom i 37" gumama ovo je auto s kojim ces otic na put 1000km autoputa a mozes i po solidnom terenu, nesto kao i sorento 1.gen. Ako ti ne treba za svaki dan i put onda nema bolje od cire kockice ali samo 4.0 automat. U njih ti ekipa za offroad masovno trpa s500 masine iz genšera

 

Terracan ti ima sve na gumbice oko pogona ko sto dex kaze, to nemre bit jeftinije od starog pajera nikak. Ovi su jednom natankali pun tank benzina u dizlo terracana i vozili skroz dok se nije ugasio, na kraju proslo bez ikakve vece stete!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Cherokee-a je jedino problem zadnja klupa. Sjedis ko na wc-u (najlakse tako objasnim tu poziciju) :D
Slicnu poziciju ima skuter Yamaha Aerox. :D

Ali se slazem sa kolegom BM. Pacey je ionako vozac, pa te bas briga za one iza :D

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo mi imamo Gallopera od 1995 godine kupljen nov u HR, sad ima 127000km, duplu klimu, podizače itd itd, po sljemenu nema gdje ne može proči, šasija od kamiona, problem truljenje pragova i rubnjaka, glave pucaju ako ih voziš preko 130-140kmh to im je bolest jer imaju visco koji je spor, ako se ugradi termoprekidač sa aftermarket ventilatorom onda teraj i nema problema, naš ne troši ni kap ulja ali ga mijenjamo svakih 5000km, sa pogonom nikada nikakvih problema, zaboravi da ces se voziti sa 4x4 po cesti, trga volan i skače u zavoju. Potrošnja grad oko 13-15l standardno, otvorena malo ispod 10l. održavanje ništa do sada osim potrošnih dijelova.

 

Evo to ti je naše iskustvo s Galloperom, i Galloper jer izvorno rađen za potrebe korejske vojske i nije bio namjenjen za prodaju. Noviji imaju bočne plastike ispod kojih znaju dosta istrunuti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...