Jump to content

Općeniti info o Bmw 318 i 320d


Mattas

Recommended Posts

Bas gledam.... Pa da ja toliko placam popravke auto bi me kostao vec 80tisuca eura..

Nego, bar ti 2.0 dizeli od BMWa (E91)slove za dobre i isplative motore, prijatelj/poznanik radi samo s BMWima i kaze da su ti njihovi motori odlicni i da odrzavanje nije ne znam kak skupo. Osim rak rane tog lanca (ali tu opet pretjeruju s cijenama, uzimaju ljudima 20000kn, a dijelovi s ventilima i svime nisu ni 6soma). Uspoređivali smo cijene servisa i tih nekih standardnih dijelova, pa RSica skuplja izađe...

Ajde se malo raspisite tko je imao da stvarno vidimo kaj je i kak. Ne zanima me za odrzavanje u Tomicu nego u razumnim uvjetima.

Link to comment
Share on other sites

Susjed ima E91 LCI sa 20D motorom i vec je na nekih 200K(Po satu)mjesecno 2 puta dodje kuci iz Njemacke natovaren do krova i motoru nikad nista,jedino je prepolovio izmjenu ulja tj mjenja na 10K..ne stedi ga ni malo..

Link to comment
Share on other sites

Ja vozim E91LCI vec 4 godine. Iz preventive promjenio lanac, ugradio originalne BMW djelove i radio je covjek koji zna sto radi. (citaj: servisira BMW svaki dan).

Auto je odlican, nikakvih problema, ide odlicno, trosi malo.

Vecinu djelova ima zamjenskih, pa tko zeli moze kupiti zamjenske ili originalne.

Ako Vas zanima nesto konkretnije, pitajte ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sam si sarafim svaki auto. Znaci od raskapanja motora do zamjene kotaca.

Dijelovi sa max popustom u Tokicu uvijek dostupni isti dan od ulja do filtera kocnica ovjesa idr.

Servisni interval ulja max 10kkm.

BMW mi je najzahvalniji auto kad uzmem sve od snage do izdrzljivosti i kvalitete.

Npr ako zelite skupo odrzavanje primjer si uzmite za komparaciju cijene grijaca za opel 2.0cdti npr insigniju 2012 ili pak dihtung ventildekla za c2 vtx..

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2018 at 7:19 PM, Mattas said:

 

Postovani forumasi.

Zanime me doticni auto, a ima ih masa na njuskalu, a bmw mi je totalna nepoznanica osim nekih šuškanja o lancu i zatezačima.

Godina 2006, 07, 08.

Cijena cca 8000 eura Na sto paziti kod kupnje, cijena redovnih održavanja ako ima cca 200 000.

Biti će u mojem vlasništvu nekoliko godina i napravit će manje od 50 000 km.

Pitam Vas jer da ne bi plakao poslije.

Hvala unaprijed

 

Nisu suskanja oko lanca... Neka generalna preporuka je da se lanac promijeni do 200.000 km...

 

Iako problem nije u samom lancu, nego u plasticnim klizacima i spaneru koji zateze lanac iskljucivo preko pritiska ulja... Dakle, ako gledamo  te prve modele koji stvarno imaju konstrukcijsku gresku, navodno je razlog taj sto lanac prelazi preko lose dizajniranih lancanika i klizaca koji imaju ostre rubove i onda pojacano troše lanac. Usput su zupcanici na radilici lose projektirani. Zato se radilica mijenja na najstarijim modelima, jer je prakticki zupcanik sastavni dio radilice. Naravno ostatak odrade ostra voznja i loše odrzavanje (predugi intervali obzirom na relacije i nekvalitetno ulje). Nekakva minimalna prevencija kvara je da se gasi Start/Stop sustav...Najstariji motori trebaju zamjenu radilice, lančanika, klizača, zatezača... Mijenjaju se oba lanca, jer taj motor ima dva lanca. Na kasnijim modelima ide zamjena manje stvari, a na stranim forumima kažu da nakon preinaka 2010. više nama straha od pucanja lanca iz konstrukcijskih razloga. Naravno i tada lanac može puknuti zbog spleta okolnosti, greške u proizvodnji, materijalu, ali to je stvar pojedinog motora, a ne cijele serije zbog konstrukcije. Doduše ostaje problem pojave zvukova na određenim okretajima čak i na zadnjim serijama u F30. 

 

https://www.yumpu.com/de/document/view/33145479/puma-43863106-08-uploadareade/8

 

I jos jedan opis kvara: DPF Regen = Bore washing = fuel in sump = diluted engine (long interval) oil = chain and tensioners can't cope = catastrophic failure.
 

The issue applies to all applications and power variants of the engine produced from 01.03.2007 to 01.03.2013. The most seriously affected units which require the most extensive repairs were produced from 01.03.2007 to 05.01.2009
 

The return spring on the turbo's waste-gate was not originally lubricated or covered, this frequently resulted in early failure causing the waste-gate to remain partially or fully open. With the subsequent loss in compression, fuel consumption increased by 30%-50%. The problem was described by BMW engineers as a "known fault" and was immediately repaired (BMW mobile engineers even carried boxes of an improved spring), however BMW refused to compensate customers for the excessive fuel consumption and denied this fault was their liability
 

https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_N47

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Našao sam jednu jedinicu u ZGu pa me samo zanima ako ima kakvih recenzija o VIP CARSu u Samoborskoj?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Našao sam jednu jedinicu u ZGu pa me samo zanima ako ima kakvih recenzija o VIP CARSu u Samoborskoj?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Vip automobili

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...