Jump to content

Caveman in 21st century


zerowaf

Recommended Posts

Budući da sam IT pračovjek i da špilju u Altamiri i dalje smatram zadnjim krikom korisničkog sučelja imam mali problem sa početnom točkom istraživanja odgovora na nešto što mi je palo na pamet.
Postoji li neko 2din android (ne nužno android,ali zvuči mi tako moderno) rješenje koje bih mogao staviti u Ibizu 6L, a da objedinjuje sljedeće funkcije:
1. Pohrana zilion albuma mjuze
2. Radio
3. GPS (po mogućnosti sa lokacijama kamera)
4. USB ulaz
5. CD slot
6. Integrirano pojačalo za dovoljno dobru kontrolu tvorničkih zvučNJaka da ne moram komplicirati sa vanjskim jedinicama
7. (glavni razlog interesa) Mogućnost dobijanja podataka sa OBD-a o temperaturama, tlakovima i svime za što pravi ćuneri stavljaju čukice posvuda po kokpitu, pa da izborom zaslona imam te čukice na pregledu dok uređaj radi ono što mu je primarna svrha - reproducira Sonny Rollinsa ili nekog sličnog?

Naglasak je na 7, ali toče od 1 do 6 bi se trebale podrazumijevati.
Ne očekujem sve na "Izvol'te" (iako se ne bih bunio), ako netko ima neku ideju/saznanje/iskustvo nekane ustručava. :)

Link to comment
Share on other sites

ja imam praktički  sve to na svom androidu samo kaj ne koristim skoro niš od toga

pod 3. bi trebalo imat neku aplikaciju koja to podržava, GPS sam po sebi valjda svi imaju 

 

složiš i :

8. rikverc kamera,

 

za 7. trebaš OBD2 bluetooth adapter, par dolara košta

 

meni radio normalno svira dok je navigacija uključena, nisam se sjetio probati da li svira sa funkcijom 7

 

najbolje se tu javi pa pitaj što imaju za tvoj auto

https://www.facebook.com/AfterMarket.hr/

 

 

Edited by JosipZG
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poslao sam upite na Aftermarket. Dobio sam sljedeće ponude:
after1.jpgafter2.jpgafter3.jpg
Cijena ugradnje je 250 kuna. Svi imaju 2GB RAM-a i t3 Quadcore 1,2ghz procesor.
Nemam blage veze je li to dosta pogotovo ako instaliram nekoliko aplikacija i ako ga nafilam do čepa sa glazbom.

Zatim sam naišao na ovo:

Xtrons 

xtrons11.png

I na ovo:

Xtrons BT OBD2

xtrons22.png 

Naginjem na Xtrons zbog više RAM-a i boljeg procesora, ali onda imam problem ili dva.
Jedan problem je što ne znam trebam li nekakav custom okvir na kokpitu za ugradnju androida, drugi problem je gdje ga nabaviti, odnosno kako googlati da ga nađem i treći problem možda nije problem - gdje ga dati na ugradnju jer ljudi u Aftermarketu ga, razumljivo, neće ugraditi ako nije kupljen kod njih.

Aftermarket mi nudi elegantno rješenje bez brige oko ugradnje, ali manje RAM-a i GHz-a, a Xtrons za ne puno više love daje dvostruke specifikacije. Na cijenu Xtrona ide 15% popusta kod obračuna, a shipping je 20GBP.

Ima li netko kakav relevantan komentar o tome gdje dati na ugradnju ili komentar kako su uređaji koje Aftermarket nudi više nego dovoljni za ono što trebam (prvi post - točke od 1 do 7)?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ovaj drugi iz Aftermarketa i imam instaliran Waze koji radi za muriju, muziku ne trpam gore jer mi je stalno spojen na mob preko hot spota i vrtim youtube. Imam ga sad vec skoro godinu dana i prezadovoljan sam. Decki su odlicni tamo, odlicno rade i tu su za sva pitanja i rjesenja.
Kad si sam narucujes pazi da te jos i carinu ne klepe i to ti onda sve bude dosta skuplje.

I na kraju kod Aftermarketa ima godina dana garancije tako da se ne brines oko ikakvih problema. Ja sam poslao jos jedno desetak ljudi tamo i svi su zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, _DEX_ said:

Ja imam ovaj drugi iz Aftermarketa i imam instaliran Waze koji radi za muriju, muziku ne trpam gore jer mi je stalno spojen na mob preko hot spota i vrtim youtube. Imam ga sad vec skoro godinu dana i prezadovoljan sam. Decki su odlicni tamo, odlicno rade i tu su za sva pitanja i rjesenja.
Kad si sam narucujes pazi da te jos i carinu ne klepe i to ti onda sve bude dosta skuplje.

I na kraju kod Aftermarketa ima godina dana garancije tako da se ne brines oko ikakvih problema. Ja sam poslao jos jedno desetak ljudi tamo i svi su zadovoljni.



Hvala!
Uzet ću u obzir sve što si rekao.
Budući da ga nisi zagušio muzikom pitam se bi li ga to usporilo u radu. Nekako mislim da se ne bih htio zezati sa postavljanjem hot spota ili BT veze svaki put kad sjednem u auto, a ako ih ostavim stalno uključene to bi mi nepotrebno crpilo bateriju.
Ako navedeno nije problem onda jeftiniji uređaj iz Aftermarketa nije problem.

No ako jest, tada trebam nekoga tko bi mi lijepo ugradio Xtron. Pomislio sam ponuditi Aftermarketu umjesto 250 kuna za ugradnju recimo 700 kuna za ugradnju Xtrona i gledanje kroz prste u vezi politike da ne ugrađuju tuđe uređaje. Nisam siguran da će htjeti, ali me ne košta pitati.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, _DEX_ said:

Ja imam ovaj drugi iz Aftermarketa i imam instaliran Waze koji radi za muriju, muziku ne trpam gore jer mi je stalno spojen na mob preko hot spota i vrtim youtube. Imam ga sad vec skoro godinu dana i prezadovoljan sam. Decki su odlicni tamo, odlicno rade i tu su za sva pitanja i rjesenja.
Kad si sam narucujes pazi da te jos i carinu ne klepe i to ti onda sve bude dosta skuplje.

I na kraju kod Aftermarketa ima godina dana garancije tako da se ne brines oko ikakvih problema. Ja sam poslao jos jedno desetak ljudi tamo i svi su zadovoljni.

 

Kako ti radi Waze bez interneta?

 

Isto imam nekakav sličan uređaj, isto kupljen u Aftermarketu, po meni je jedina prednost navigacija i kamera, mada se navigacija tu i tamo zna zablesirati...

 

Muziku ubaciš na SD karticu ili USB.


 

Link to comment
Share on other sites

Narucio sam si tipski android za Bravo sa erisin stranice, nema carine jer salju iz UK. Uredaj platio 2100kn, ugradnja 100 kn i 30 min posla kod Lac ugradi. Poslao upit za isti uredaj u Aftermarket,  ravno 1000 kn vise, sa cekanjem uredaja kao da ga sam narucim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=1026]zerowaf[/mention] miziku stavis na stick od 128 gb, ustas da se ne vidi (meni je provuceno u pretinac) i to je to. Nemas brige. Ako hoces, mozemo se jedan vikend nac, pa si isprobaj i vidi kakav ti je uređaj. ;)

 

[mention=1051]DiscoVolante[/mention] net mi je stalno spojen prek hot spota.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Varga said:

ravno 1000 kn vise, sa cekanjem uredaja kao da ga sam narucim.

 

Da. Baš to. Em skuplje, em nema lagera. 

 

2 hours ago, maredo said:

KR Electronic u Jablanskoj,

 

Hvala! Sad već imam jasniji smjer. 

 

2 hours ago, _DEX_ said:

Ako hoces, mozemo se jedan vikend nac, pa si isprobaj i vidi kakav ti je uređaj. ;)

 

To bi bilo super! Častim cugom i ćevapima. Ako si slobodan sutra ili prekosutra taman sam u Zagrebu. 

Link to comment
Share on other sites

 

To bi bilo super! Častim cugom i ćevapima. Ako si slobodan sutra ili prekosutra taman sam u Zagrebu. 

Prekosutra nisam slobodan, ali sutra negdje oko podne moze, kasnije popodne opet imamo neko druzenje. Zovi na 095/8088-285.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da privedem ovu priču kraju.
Naručio sam Xtrons android i OBD iz gornjeg posta. Roba je UK warehaus i za prvu narudžbu daju 15% popust. Shipping DHL-om je 19,99 GBP. Sve ukupno oko 2470 kuna.
Nakon odgledanih nekoliko filmića na jubito sam odlučio sam ugraditi uređaj.
Služba za korisnike u xtrons-uk kaže da je uređaj tipski, odnosno da mi ne trebaju adapteri,  maske, okviri na kokpitu, a u paketu imam sve adaptere za priključivanje.
@Dex , hvala ti na prezentaciji! 
Nisam kupio kod aftermarketa jer mi razlika u cijeni itekako opravdava dvostruku razliku u RAM-u i ROM-u. Da su nakon prvog upita odgovorili potvrdno na moju zamolbu da mi predinstaliraju neke aplikacije umjesto sa "Uvjeren sam da ćete snaći i sami" kupio bih kod njih i platio sve što traže.
Ovako sam im zahvalan jer su me natjerali da se sam upoznam sa novotarijom (za mene) i shvatio da se stvarno mogu i sam snaći.
Ostaje pitanje garancije, ali uzdam se u sretnu zvijezdu. Osim toga ima podosta svjedočenja kako je Extrons-uk promptno reagirao na reklamacije.
Eto, instalacija i dojmovi će biti opisani u build threadu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, _DEX_ said:

Nemas frke. Ako budes imao nekih pitanja, samo zovi. Ako cu moc pomoc budem. Makar ako se snalazis s mobitelom ovo je ista stvar. ;) 


TeNX! :)
Naručio sam ga prije nekoliko minuta. Nadam se da će stići do kraja mjeseca, pa onda idem na godišnji. Kad dođe i kad me uhvati voljni moment ću si dati truda.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...