Jump to content

Problem sa plinom


Recommended Posts

U zadnjih 2 tjedna imam problema sa vožnjom na plin. Kad se digne temperatura uredno prebaci na plin, vozim se na plin neko krace vrijeme i onda pocne auto cukati i gusiti se, jednostavno nema snage. Nekad u toj situaciji upali lampicu check engine i prebaci sam na bezin, a nekad cuka dok ja ne prebacim sam. Ako ja prebacim sam na benzin, onda se na momente osjeti miris plina u autu. I kad ga hoću vratiti natrag na plin, nakon toga mu treba i po 20min da prebaci. Također sam primjetio da odkad imam s tim problema, stane mi 8l manje plina u rezervar nego inace. Prije toga sam uvijek tocio 45l kad bi mi boca bila prazna, sad ne stane vise od 37-38l iako je boca skroz prazna. Sta bi mogao biti kvar i kome da se obratim?

Auto je Chevrolet Lacetti 1.6 2006 godina

Link to comment
Share on other sites

obrati se nekom serviseru/instalateru plina koji ima mogućnost spajanja (kabel + program) na tvoj plinski kompjuter

 

može bit da je neki ventil zaštekao pa malo radi malo ne, map senzor (plinski)  itd itd

dobra stvar je kaj su dijelovi za to dosta jeftini, najskuplji kvar ti je sam ECU plina ak je riknuo ali to baš i ne rikava često

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne znam koju plinsku instalaciju imaš, tj. najbitnije koji ECU

 

imam svog plinaša u Dubravi, imaš kolegu bmw motorsport tamo prema markovom polju (vjerojatno ti je najbliži), auto silvio navodno jako dobro radi... 

iz nekoliko loših iskustva poznanika, izbjegavaj cepelin 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, problem je bio u nedostatku antifriza. Prvi put od kad imam neki auto mi se dogodilo da nemam 2l antifriza, to sam skuzio kad je prestalo raditi grijanje u autu. I kad sam natocio, poceo je i plin normalno raditi
Koja je veza izmedju antifriza i plina, da plin ne radi ako fali 2l antifriza?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, x3m said:

Koja je veza izmedju antifriza i plina, da plin ne radi ako fali 2l antifriza?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 



Ne znam ni ja, ali sam svojedobno primjetio vezu između slabog akumulatora i žaruljice serva (servo je normalno radio). Tko zna na koje su sve načine isplanirali servisni troubleshooting, a da ne bude jednostavan za one bez servisnog uputstva. :)

Link to comment
Share on other sites

Ima itekako veze voda i plin, jer plin ne otvori ako je hladno (senzor temp ima rasplinjac). To je česta greška i kod instalacija (homemade) stave visiko rasplinjač pa nema dovoljne količine vode u cirkulaciji i onda plin zahebava. Tako je meni došao scenic sa problematičnim plinom. Malo sredio instalaciju i vodu i napravio je 50 000 km na plin, ja ga prodao i još ga vidim da vozi...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koja je veza izmedju antifriza i plina, da plin ne radi ako fali 2l antifriza?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk



Antfriz prolazi kroz isparivač i ako ga nema dovoljno ne zagrije isparivač i nema prebacivanja na plin...


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, KoSi79 said:

 


Antfriz prolazi kroz isparivač i ako ga nema dovoljno ne zagrije isparivač i nema prebacivanja na plin...


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Tako je!...da bi isparivač plina radio potrebna mu je određena temperatura..zato je spojen na rashladni krug i antifriz prolazi kroz njega...

Gubitak antifriza nije tako rijetka pojava na autima s plinom, najčešće na T-spojevima počne slinit...to se inače vrlo lako uoči po zelenoj boji na spojevima...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dinko said:

Nemora nista cesce od onih koji nevoze na plin..isparivac je samo jedan element u cijelom krugu..

Normalno ako su crijeva i selne uredu

 

Moje iskustvo je kao Doktorovo..vjerojatno zato sto da bi ugradili isparivac i instalaciju cjepkaju i rezu crijeva. Puno spojeva tada vise nije original i prckano je po crijevima. Kasnije uvijek negdje na spojevima pusta lagano..

Link to comment
Share on other sites

Da, rezanje cijevi i dodavanje komponenti u taj zatvoreni sustav povećava mogućnost da negdje nešto propušta.

Realno gledano, nije sad to toliko nepouzdano da treba izbjegavati ugradnju plinske instalacije, ali ja osobno to radim jer mi auto ima 20 god. i 300tkm.

Edited by Doktor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...