Jump to content

Iskljucivanje auto-zakljucavanja automobila?


Recommended Posts

Dakle, jucer popodne klinka i ja krecemo za Zagreb oko 16 sati, ukrcamo stvari, bacim kljuc i mobitel na vozacki sic i zatvorim vrata i pozdravljamo se sa starcima, ma niti dvije minute i to ako i toliko i krenemo prema automobilu i smece jedno napravi KLIK i zakljuca se a kljuc unutra...

 

Prvo nisam ni znao da to imam :) a drugo, cuo sam za to za hrpu automobila ali da se zakljucava nakon deset petnaest minuta a ovo je bilo niti 120 sekundi

 

Uglavnom, cekali HAKovca da dodje i sa onim jastucicima odmakne okvir vrata i otvori kvaku

 

Tehnicnko pitanje, postoji li mogucnost da se u opcijama iskljuci to sranje i ako da, moze li netko to odraditi jer sam ovakvu situaciju imao X puta ali sa spustenim prozorom, da mi se to slucajno ne desi opet jer mi je rezervni kljuc u ZG pa lako u ZG kad se desi. Problem je kad se desi u Splitu ili Frankfurtu. U Splitu je kostalo 370 kuna, u Frankfurtu bi kostalo 200 EUR vajda :)

 

.

Link to comment
Share on other sites

Većina modernih automobila ima funkcionalnost da ako otključaš automobil a ne otvoriš vrata u roku 60 sekundi da se opet zaključa.

To je napravljeno zato da ako netko slučajno otključa auto da ne ostaje otključan x dana.

 

Nisam čuo a ni vidio na bilo kojem autu da ako otključaš auto i otvoriš vrata se on sam zaključa.

Ja imam isti strah ko ti pa recimo u sličnim situacijama ili spustim prozor do kraja ili ne zalupim vratima.

 

Link to comment
Share on other sites

Astra H?

Nešto ti nije uredu sa senzorom otvorenih vrata.

Kak veli Fran ,radi na principu ako otključaš auto i NE OTVORIŠ niti jedna vrata u roku par minuta auto se sam natrag zaključa.

Kada ih otvoriš i zatvoriš ne bi se smjela zaključati.

 

Provjeri bravu. Otvaraj jedna po jedna vrata dok ne služiš na kojima se unutarnje osvijetljene ne upali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni na Merivi se to dogodilo jer onaj prekidač na štoku nije radio... zaštekao!

 

Odnosno meni je gorilo svjetlo kabine stalno pa sam po tome skužio, ne sreću nije bilo ovo kao tebi Fox.

Skinuo ga, podmazao, očistio i vratio nazad i dalje sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Pa, cudno mi je da se zakljucao, jos nikad se nije zakljucao. Stoput sam otkljucao Astru, otvorio vrata, stavio nesto unutra i zatvorio bez zakljucavanja ali nikad nije kljuc ostao unutra i nikad se nije zakljucao

Ovo je prvi put i bas je kljuc bio na sicu. Zar nema neki senzor koji kuzi da je kljuc u blizini da se ne zakljucava?

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Meni se desilo na prvom F30. Zaključao se nakon nekih 20 minuta a ključ bio unutra. 

 

Naučio lekciju na teži način... I nakon toga isključio tu opciju u meniju. Na ovom novom sam to prvi dan isključio. 

 

E sad, dal se to na Astri može u meniju isključiti ili mora netko spojit ga na komp, ne znam... 

Link to comment
Share on other sites

To se i meni na Leonu desilo bio na rebru i bacio ključ unutra uzmem karticu da platim garažu i dođem nazad rekao koji k šta se desilo kad ono on se zaključao pa skidao onaj mali prozor iza i otključava vrata
Ja na Astri J imam to u opcijama za uključiti /isključiti

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dečki, mislim da u opcijama imate za uključiti/isključiti zaključavanje vozila u vožnji, tj kreneš i nakon određenih km/h onse zaključa, a ovo što vama auti rade u pitanju je neka greška/kvar. 

 

Jer ako otključaš auto a NE otvaraš ni jedna vrata, on se sam zaključa, ali onda logički ne možeš ni ključ ostaviti u autu jel tako... 

 

A ako otključaš auto i otvoriš vrata i ponovo zatvoriš a u međuvremenu si ostavio ključ u autu, jebe ga neka brava očito. Nije registrirao da se auto otvarao i sam ga zaključa. 

 

Ja npr otvorim auto (bmw f serija), stavim ključ u auto i pokušavam ga zaključati s prstom na bravi i on ne da, nema šanse da ga uspijem zaključati. Ali ako je jedan ključ vani u blizini auta, onda mogu bez problema zaključati iako sam extra ostavio jedan ključ u autu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno nisam siguran da ga zajebava brava vec je moguce da je nesto u nekim glupim postavkama i pitanje je jel moze promijeniti, ocito svaki auto radi drugacije

 

Evo recimo ova situacija od Vlade s kljucem unutra i pokusavanjem zakljucavanja, recimo meni swift na tipci na vratima ne da zakljucati auto ako registrira drugi kljuc unutra, ali ne mogu ici toliko daleko i tvrditi da je zbog toga bmw od Vlade pokvaren :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...