Jump to content

Ford servis u Dalmaciji?


13snc

Recommended Posts

 

Auto nije vise u garanciji.. neda mi se placat one bolesne cifre za izmjenu ulja... (Grand auto) za ulje motora (6l) i ulje mjenjaca (7l) traze 3000kn + filteri i ruke ide do 5000 s pdv-om.. kao to je bez popusta.. pa da mi i da.. 15%? litra ulja 160kn.. google 2sec.. 86kn... litra.. nisam niti nazvao ove koje znam sto imaju ulja.. za mjenjac 360kn litra

 

Mondeo mkV Tdci 180 ..powershift a.mjenjac..

 

Ima li neki serviser za preporuku koji ce promjenit ulja i filtere i izmisljat toplu vodu *ebo ga ja..

 

 

 

2839fde1c8377e6bfc81e9c0d4184620.jpg

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Auto Sliv na Mejašima i Kong u Ši, mada ni jedni ni drugi nisu ovlašteni. Ja svoj Focus vozim tamo već godinama i imam jako dobra iskustva
Auto Sliv me danas odjebao jer sam mu rekao da imam sve svoje djelove i ulje (original Ford), a za powershift me uputio na nekog na sirobuji za automatske mjenjace... jebo ja takve servisere.. treba zamjenit filter i ulje... 88308c588ed7ce57733e40af7fbe5bf0.jpg
Link to comment
Share on other sites

Auto Sliv me danas odjebao jer sam mu rekao da imam sve svoje djelove i ulje (original Ford), a za powershift me uputio na nekog na sirobuji za automatske mjenjace... jebo ja takve servisere.. treba zamjenit filter i ulje... 88308c588ed7ce57733e40af7fbe5bf0.jpg
Tako sam ja jednom u pizzeriu sa vlastitim sunkom i sirom i isto me odjebali, show. Sto si sve dopustaju!!

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, biciklist said:

Tako sam ja jednom u pizzeriu sa vlastitim sunkom i sirom i isto me odjebali, show. Sto si sve dopustaju!! emoji33.png

 

Bulšit i totalno fulana usporedba.

 

Prošle godine sam radio veliki&mali servis upravo u uvlaštenom Ford Lackoviću te apsolutno sve uključujući šaraf + podlošku kartera sam osobno donio.  OEM dijleovi sve komplet.

 

Uredno mi poštambiljano plus garancija na rad naravno.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam ja jednom u pizzeriu sa vlastitim sunkom i sirom i isto me odjebali, show. Sto si sve dopustaju!!

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Pa jebote nisi ovlasteni servis.. imas malu garazicu s jednom dizalicom.. koliko ti je sat.. daj cijenu.. i odradi mi servis... sve original dijelovi koje su izlistali u ovlastenom..
onda su ovi u Lackovicu kreteni.. i onaj Lindic u Samoboru.. i ovaj Kong u ŠI sto me me uzeo u slijedeci utorak.. kaze bit ce tri ure posla.. cca 600kn ili manje..
znaci izac ce me servis 2400kn.. duplo jeftnije nego u Grand Auto..

zato ovi servisi imaju dobre ocijene i preporuke, jer im nije najvaznija grabez..
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BM0021 said:

Ne znam, meni je nekak logično ako idem u ovlašteni da ne nosim ništa svoje, dobijem kavu i zamjenski auto :D Ako idem kod Dugog u garažu onda nosim sve s rabatom iz Tokića, zarakijamo se, niš ne napravimo i zovem ženu ili @maredo da me pokupi.

 

Evo ti moj primjer od prije godinu/dvije...

 

Kupio svoje ulje (Mazdino orginal, filtere i sl), otišao u Mazda Jurković - odradili zamjenu, još pregledali auto, produžili garanciju.... nitko ništa da bi rekao zašto ovo/ono!

Ali ok, tamo me znaju isto kao i tebe kod Kikija... a i da dojdem do Kikija isto bi tak bilo. Samo što ne tražim zamjenski... uvijek se zađiberim da me netko pokupi :D

Link to comment
Share on other sites

Nema tu nekog pravila, netko hoće raditi sa donešenim, netko neće i to je njihovo pravo. Uglavnom neće raditi ekipa koja se opkla sa raznoraznim prevarantima koji se onda vraćaju kad se nešto "shebe" na autu i krive automehaničara za servis. Generalno su ljudi ovce i uvijek je netko drugi kriv što se njima desio kvar.

 

Imam dobrog prijatelja koji radi sa autima, ima žicu, sve po PS-u, papiri, računi, provjere kod mehaničara. I kaže da ima negdje oko 10% debila koji se javljaju nakon 2-3 godine da im je "uvalio"... te redovito savjetuje da ga tuže...

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Swordfish said:

Nema tu nekog pravila, netko hoće raditi sa donešenim, netko neće i to je njihovo pravo. Uglavnom neće raditi ekipa koja se opkla sa raznoraznim prevarantima koji se onda vraćaju kad se nešto "shebe" na autu i krive automehaničara za servis. Generalno su ljudi ovce i uvijek je netko drugi kriv što se njima desio kvar.

 

Imam dobrog prijatelja koji radi sa autima, ima žicu, sve po PS-u, papiri, računi, provjere kod mehaničara. I kaže da ima negdje oko 10% debila koji se javljaju nakon 2-3 godine da im je "uvalio"... te redovito savjetuje da ga tuže...

 

 

Moj frend ove kaj donesu svoje dijelove izbaci naglavačke iz radione uz poruku da ima još mehaničara u Zagrebu.

Kaže da mu nema goreg nego kad stavi auto na dizalicu, raskopa i onda skuži da je ovaj donio krive dijelove, i onda mu sjebe cijelu koncepciju poslovanja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tigar_87 said:

Moj frend ove kaj donesu svoje dijelove izbaci naglavačke iz radione uz poruku da ima još mehaničara u Zagrebu.

Kaže da mu nema goreg nego kad stavi auto na dizalicu, raskopa i onda skuži da je ovaj donio krive dijelove, i onda mu sjebe cijelu koncepciju poslovanja

 

Dobro, ovdje nije baš riječ o "dijelovima", ulje i filteri..jedino je filter mogao zahebati...ali ga kužim u potpunosti, ja da radim takav posao isto ne bi razmatrao ove koje nose dijelove, ionako danas mehaničari imaju klijenata na bacanje kao i većina strukovnih zanimanja...

Nedavno sam radio veliki servis na Škodilaku, mogao sam proći i 1500kn jeftinije..ali i bez garancije da sam sam sebi radio sve. Odvezao auto u servis i platio na izlasku.

 

Link to comment
Share on other sites

Po zakonu te ni jedan servis ne smije odbit ako doneseš svoje dijelove sa računom.
Ispada da im nije dovoljna satnica od 200+kn nego treba još 3x toliko zaradit na marži za dijelove.
I šta ako ja ne želim da mi oni ugrade jeftine zamjenske dijelove nego baš originalne koje sam sam odlučio da će biti ugrađeni? Pizdarije. Treba takve servise prijavit inspekcijama pa će ta bahatost past malo.

Link to comment
Share on other sites

Po zakonu te ni jedan servis ne smije odbit ako doneseš svoje dijelove sa računom.
Ispada da im nije dovoljna satnica od 200+kn nego treba još 3x toliko zaradit na marži za dijelove.
I šta ako ja ne želim da mi oni ugrade jeftine zamjenske dijelove nego baš originalne koje sam sam odlučio da će biti ugrađeni? Pizdarije. Treba takve servise prijavit inspekcijama pa će ta bahatost past malo.




Naravno da moze. Kao sto i ja radim kod servisa samoposluznih aparata. Ocito nisi u tom poslu jer bi znao onda kolika prevarantska stoka ljudi znaju biti. Vise ima postenih nego smradova ali dovoljno da se jednom opeces
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mrky047 said:

Po zakonu te ni jedan servis ne smije odbit ako doneseš svoje dijelove sa računom.
Ispada da im nije dovoljna satnica od 200+kn nego treba još 3x toliko zaradit na marži za dijelove.
I šta ako ja ne želim da mi oni ugrade jeftine zamjenske dijelove nego baš originalne koje sam sam odlučio da će biti ugrađeni? Pizdarije. Treba takve servise prijavit inspekcijama pa će ta bahatost past malo.
 

Možeš mi molim te pokazati u kojem zakonu to piše tako?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

..uglavnom ..bio sam ima 10dana.. u Kong Šibenik.. 20god je bio ovlasteni Ford trgovac i servis... onda su ga ujebali sa zahtjevima (35tkn dijelova na mjesecnoj bazi + jos neka ulaganja) ..u ŠI how yes no.. jos svi uzimaju zamjenske dijelove..
Likovi odradili servis.. naplatili 540kn sa pdv-om..3h rada... kaze uskoro su ti plocice.. stavi original kad si vec sve origigi.. u nas.. donesi.. votever... super ocijene na googlu.. bio na Kapelu na janjetinu.. vidio neke ljude.. dis bolje...
btw sad su Q service

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 08. 01. 2020. at 22:43, mrky047 said:

Po zakonu te ni jedan servis ne smije odbit ako doneseš svoje dijelove sa računom.
Ispada da im nije dovoljna satnica od 200+kn nego treba još 3x toliko zaradit na marži za dijelove.
I šta ako ja ne želim da mi oni ugrade jeftine zamjenske dijelove nego baš originalne koje sam sam odlučio da će biti ugrađeni? Pizdarije. Treba takve servise prijavit inspekcijama pa će ta bahatost past malo.
 

 

On 09. 01. 2020. at 6:30, tigar_87 said:

Možeš mi molim te pokazati u kojem zakonu to piše tako?

 

Zakon o servisiranju rabljenih vozila

Članak 319.

"Serviser koji odbije servisirati vozilo izvan garancije kada vlasnik vozila donese svoje djelove s računom, kazniti će se sa 50 udaraca bambusovim štapom"

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...