Jump to content

Pitanje Dizne na 84 000 km - MERCEDES


Recommended Posts

Društvo bok, 

 

imamo doma ML 350 bluetec 2015. godinu sa 86 000 km, 3,0 v6 motor dizel, 170 kw, auto kupljen u Jolly-u gdje je i cijelo vrijeme održavan, kupljen u paketu 5 godišnjeg free odražavanja ili 120 000 km. Auto je što se tiće svega bezprijekoran, no prije nekih 15-ak dana, kada jutro upalim, malo nemirano radi jedno 10 sekundi, i onda dalje sve ok..mislio sam da će proči, no nije, vozim u ovlašteni servis, sve provjere, auto ne baca niti jednu grešku, zapravo je 100% ispravan. Navode da si sigurno u pitanju dizne, no oni to ne repariraju, saniraju, popravljaju, nego šalju u firmu, koja pravi dijagnostiku, i popravi diznu koja nije u redu .... ja reko ok, pošaljite na ispitivanje pa mi javite (auto je tamo već 8 radnih dana), danas zovu, nažalost niti ta firma ne može dijagnosticirati koja je dizna u pitanju, i vratili su svih 6 nazad, u servisu su jučer kako navode, stavili aditiv za čišćenje dizni, no danas ujutro ista priča, 10 sek nemiran rad ...dalje sve ok, e sad, savjetuju me, ili da mijenjam diznu po diznu dok se ustanovi koja zeza, jedna košta 2700 + pdv + posao, ili ako odmah uzmem svih 6, daće dodatni popust, pa svih 6 dizni i posao = 20.005,18 kn  !!!!

 

Da li mimo toga, što je meni apsolutno bezveze i nepojmljivo da u 2020. godini oni ne mogu vidjeti koja točno dizna zeza (mjerili kompresiju to je sve kako treba biti), možete li me uputiti na neku firmu,s ervis, specijaliziran za tako nešto, da dijagnosticira koja dizna u kvaru, ako je dizna, i da mi to sanira, ili jednostavno, što mi je činiti - što me savjetujete ?  Dizne ne ulaze u garanciju ..... kao ... ahhh

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, c2h5oh said:

a vis da jebu jer se nadaju da ce proc jos tih 4-5 mjeseci i da istekne 5 godina da mogu uzet paru.

klasicni balkanizam.

I meni se čini da to tome vodi .... 

Sad baš išao po karticu, Protect Plus servisni paket, vrijedi ili 120 000 km, ili do 14.08.2021. 

Link to comment
Share on other sites

ma u nas su ocajni sto se tice tog.

npr. moj auto spada u junge sterne i imam masu pogodnosti i jedna od njih je da imam 10% popusta na svaki servis napravljen u ovlastenom.

 

ali naravno u nas (Jolly) to ne priznaju i možeš se slikati. kao dali su mi popust na filter 7% i to je to, da oni ne provode taj junge sterne popust niti pola stvari od toga.. tako da...

Link to comment
Share on other sites

Bela samo je jedno pitanje jel imas garanciju proizvodaca od 5 godina ili imas  granciju od prodavaca - nije nikako isto i uvijek sranja s tim

 

isto je radio i PSC s Chevroletima kao jamstvo 5 godina a u knjizici gluposti koje nikad ne odu su pod jamstvom.....

isto radi i Vw 4 godina jamstva plus 1 dodatna od nekog ....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bela said:

nažalost niti ta firma ne može dijagnosticirati koja je dizna u pitanju, i vratili su svih 6 nazad, u servisu su jučer kako navode, stavili aditiv za čišćenje dizni, no danas ujutro ista priča, 10 sek nemiran rad ...dalje sve ok, ...

 

ovi bi mijenjali, a oni drugi nisu uspjeli ni reći je li uopće injektor u pitanju?

druga stvar, aditiv u gorivu ti neće očistiti ništa u roku od par km, nego bi trebao isprazniti min 1 rezervar.

treće, taj ml ima 90ak litara tank i ta bočica aditiva od 2dcl sigurno ne djeluje isto na rezervaru od 50 ili 100 litara 

meni je na 60l u meganeu pomogla tek druga bočica, s time da sam prvu ulio na pun tank (60l), a drugu na 45l i tek nakon 1500 km sam primijetio značajnu razliku u zvuku (ja nisam imao problema s podrhtavanjem, samo je zvučao kao pikamer)

 

 

edit

 

btw, @Mexx ti radi s injektorima

 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tonci said:

Zasto ne uzmu jednu novu diznu i mijenjaju je sa cilindra na cilindar dok ne utvrde u kojoj je problem?

 

U danasnje vrijeme ne mogu vjerovat da ne mogu detektirati koja je dizna neispravna, a moj kum je u garazi sa nonOEM dijagnostikom na Audi A6 iz 2001. tocno vidio koja dizna ne radi dobro. Meni se cini da je to slucaj kako kolega @c2h5oh kaze, dugovlacenje da istekne garancija da ga mogu lupit po džepu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tonci said:

Zasto ne uzmu jednu novu diznu i mijenjaju je sa cilindra na cilindar dok ne utvrde u kojoj je problem?

Pa to sam im i ja reko, pa oni meni je pa ne radimo mi napamet nista ???  ono WTF, ali svih 6 bi mi mijenjali odjedno, ili da kupujem jednu po jednu, ap ćete mijenjat svaki dan jednu ... mislim ono ko je tu luddd

2 hours ago, _DEX_ said:

 

U danasnje vrijeme ne mogu vjerovat da ne mogu detektirati koja je dizna neispravna, a moj kum je u garazi sa nonOEM dijagnostikom na Audi A6 iz 2001. tocno vidio koja dizna ne radi dobro. Meni se cini da je to slucaj kako kolega @c2h5oh kaze, dugovlacenje da istekne garancija da ga mogu lupit po džepu.

 

To sam već reko, jbte u 2020. godini da tehnologija njime ne pokaže koja dizna jebe, mi je ono nevjerovatno da ti opće imaju ne srama reći za pultom ovlaštenog MB servisa .... 

Zvao ih maloprije,  jer danas idem po auto,  i dalje kod priče da dizne ne idu u garanciju, e sad, ono meni kažu, službeno ste imali garanciju odnosno imate do 100 000 km ili 4 godine, a to je isteklo, servisni ugovoreni paket održavanja 5 godina ili 120 000 km Vam je aktivan ... ja reko pa kak onda 5 godina, kad mi je kartica važeća do 14.08.2021. ... kao da će provjeriti i da će mi sve reči kada dođem po auto.

 

Naravno, možete voziti auto, ništa se nemože dogoditi, jedino će Vam i dalje jutro jedno 10 sek nemirno raditi .... jebote odgovora 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bela said:

nažalost niti ta firma ne može dijagnosticirati koja je dizna u pitanju, i vratili su svih 6 nazad, u servisu su jučer kako navode, stavili aditiv za čišćenje dizni, no danas ujutro ista priča, 10 sek nemiran rad ...dalje sve ok, ...

 

ovi bi mijenjali, a oni drugi nisu uspjeli ni reći je li uopće injektor u pitanju?

druga stvar, aditiv u gorivu ti neće očistiti ništa u roku od par km, nego bi trebao isprazniti min 1 rezervar.

treće, taj ml ima 90ak litara tank i ta bočica aditiva od 2dcl sigurno ne djeluje isto na rezervaru od 50 ili 100 litara 

meni je na 60l u meganeu pomogla tek druga bočica, s time da sam prvu ulio na pun tank (60l), a drugu na 45l i tek nakon 1500 km sam primijetio značajnu razliku u zvuku (ja nisam imao problema s podrhtavanjem, samo je zvučao kao pikamer)

 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja slican problem na jeep grand cherokee, isto v6 dizel mercedesov motor ml 320cdi)... Hladan je nemirno radio dok mu se nije dalo malo gasa, kao da nije radio 1 cilindar... Nitko nije mogao otkriti do cega je (gasparic, puric itd) , promjenili sve dizne, akumulator, servis anlasera itd... Tako da da, postoje stvari koje ne mogu dijagnosticirati...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lovrek said:

Imao sam ja slican problem na jeep grand cherokee, isto v6 dizel mercedesov motor ml 320cdi)... Hladan je nemirno radio dok mu se nije dalo malo gasa, kao da nije radio 1 cilindar... Nitko nije mogao otkriti do cega je (gasparic, puric itd) , promjenili sve dizne, akumulator, servis anlasera itd... Tako da da, postoje stvari koje ne mogu dijagnosticirati...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

Za nevjerovati .... 

31 minutes ago, dodo99 said:

da nazoveš Star import?

 

oni su generalni zastupnik...

 

Idem danas po auto, pa ću vidjeti što ću dalje .... 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DiscoVolante said:

Dosta mehaničara savjetuje dodavanje ATFa na pun rezervar kod takvih situacija, ali nisam siguran bi li radio to na par godina starom autu ogromne vrijednosti.

 

Navodno je to zbog presuhog goriva...

 

 

 

 

Je baš, ili maslinovo extradjevičansko

Link to comment
Share on other sites

poznanik mi nekidan pricao kako mu auto trzao u voznji, b klasa, i da je gledao dizne i jos nesto, ne znam vise sto, ali da nikako nisu nasli uzrok... i na kraju se netko sjetio pogledati ispusnu granu  i da je bila zastopana, kad je to ocistio da je auto bio kao novi...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, stipe said:

poznanik mi nekidan pricao kako mu auto trzao u voznji, b klasa, i da je gledao dizne i jos nesto, ne znam vise sto, ali da nikako nisu nasli uzrok... i na kraju se netko sjetio pogledati ispusnu granu  i da je bila zastopana, kad je to ocistio da je auto bio kao novi...

 

Slican problem ima frend sa novim Opel Vivarom. Pocne mu trzati u voznji (auto sad ima 19.000 km), auto bio kod njih par tjedana i ne znaju nista. Dizne nisu mijenjali. Zamjenski auto nije dobio jer kazu da to odobravaju samo kad mu auto negdje stane, pa ga slepaju u servis itd. Frend se inace bavi transferima i taxiranjem tako da mu je to bas super. :doh1:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...