Jump to content

Motor sa godinama gubi snagu???


Recommended Posts

Neki dan smo malo ušli u raspravu pa me zanima da li je istina ako se tokom godina gube KS i Nm.

Ako da, zanima me zašto i kako.

Je li bio itko sa starijim stock autom na valjcima???

 

bio ja sa svojim... serijski motor 94. godina bez katalizatora pokazao 153ks i 210 nm

Link to comment
Share on other sites

...auto kad ga izvezeš iz salona nema deklariranu snagu...i uglavnom ne ide kako bi trebao. Onda postepeno počinje ići sve bolje i bolje...sa koji 15-ak tisuća je to onako kako treba biti i ako se redovito održava i normalno vozi takav bi trebao biti duže vrijeme. Sa starenjem i kilometrima se motor lagano troši, kompresija lagano pada, stvori se talog u kanalima u glavi i na ventilima, nekad i u usisnoj grani...i desi se lagani gubitak snage i maaalo lošije performanse. Ali to ne bi trebalo biti primjetno prije nekih 150-ak tisuća km. Logično...

Link to comment
Share on other sites

dobro bi ti bilo pogledat epizodu top geara gdje uzimaju stare ferrarije i maseratije i gledaju koliko su konja izgubili s godinama.

brojke su zastrasujuce.

 

Vise je tu fora da ti auti ni novi nisu imali te konje koji su se navodili :D

Link to comment
Share on other sites

...auto kad ga izvezeš iz salona nema deklariranu snagu...i uglavnom ne ide kako bi trebao. Onda postepeno počinje ići sve bolje i bolje...sa koji 15-ak tisuća je to onako kako treba biti i ako se redovito održava i normalno vozi takav bi trebao biti duže vrijeme. Sa starenjem i kilometrima se motor lagano troši, kompresija lagano pada, stvori se talog u kanalima u glavi i na ventilima, nekad i u usisnoj grani...i desi se lagani gubitak snage i maaalo lošije performanse. Ali to ne bi trebalo biti primjetno prije nekih 150-ak tisuća km. Logično...

 

 

kaj je s onim autima koji navodno iz tvornice izlaze s malo više ks nego je deklarirano...

navodno TDI PD na valjcima pokaže više nego je u knjižici...mislim ima istine u tome?

Link to comment
Share on other sites

Clio Sport ??

 

(sad cekamo Raptora da se javi :D )

 

Zavisi gdje se mjeri,npr u Autotimu(bivši dastekovi) 206KS,a u CVH koji vrši tipsku homologaciju za vozila je pokazao 182KS.

Planiramo uskoro mjerenje par serijskih+ čipanih auta u CVH od CTR,OPC itd.

Pa ćemo vidjeti koliko zapravo izlaze iz tvornice s kojom snagom.

Evo serijski R26 sa izmjerenih 210ks je bio sporiji za dužini od Focusa ST čipanog sa spuljom "kao" 250KS,išlo se iz letećeg(2. brzina) 2 puta

tako da nema greške vozača pri startu.Toliko kako samo renault nema deklariranu snagu:P

Edit: dok je npr dinac na bmwu 330i izmjerio manje od tvorničkog u Autotimu.

Edited by Rudy
Link to comment
Share on other sites

ja sam gledao po forumima za moj bivsi auto, najcesce je uzrok gubitku snage bila potrosena bregasta, turbina potrosena, i takve stvari, koje se brzo/lako mogu sredit. a mali gubitak kompresije je normalan i mislim da nece puno utjecat na performanse, moj motor je imao dobru kompresiju i nakon skoro 180 000 km (po brojcaniku). po meni najcesce su uzroci potrosni materijal (filter benze, zraka, prljavi injektori, pumpa goriva, bregaste potrosene, maf, itd ). mislim rec da se "glavni" dio motora ne trosi tako brzo, klipovi, prstenovi, lezajevi... govorim o nekoj normalnoj kilometrazi , 200 000 nije kraj ako nije glupo vozen.

Link to comment
Share on other sites

dobro bi ti bilo pogledat epizodu top geara gdje uzimaju stare ferrarije i maseratije i gledaju koliko su konja izgubili s godinama.

brojke su zastrasujuce.

 

Na istom Top Gearu ima u jednoj epizodi Mustang GT350 iz 67 koji pokazuje malo ispod 400 KS dok novi GT500 oko 450 KS:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Mojoj sestri je fakat motor zadnjih godinu dana išao prestrašno... I onda se prošetala klipnjača po autoputu...

 

Iako motor kako se dijelovi sve više habaju i kompresija pada, ali sve lakše motor radi, ima sve manje gubitaka u dodirnim površinama, jer je sve toliko razrađeno...

 

Veća kompresija je potrebna samo u srednjem načinu rada da pospješi izgaranje goriva. Za snagu kompresija nije toliko bitna...

Link to comment
Share on other sites

Neki dan smo malo ušli u raspravu pa me zanima da li je istina ako se tokom godina gube KS i Nm.

Ako da, zanima me zašto i kako.

Je li bio itko sa starijim stock autom na valjcima???

 

prije 3 godine sam bio na valjcima sa autom tada starim 17 godina 270 000km, serijala, graf je bio savršen, snaga 3 ks viša od tvorničke

Link to comment
Share on other sites

Auto iz tvornice je spor

 

Pa se razradi

 

Pa kad se razradi juri

 

Onda se počne trošit brže

 

Onda ide slabije

 

Onda pred kraj ide ko sumanut

 

 

 

A razmak između svake ove stavke je par desetaka tisuća km.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...