Jump to content

Pojas ( se ne uvlači do kraja )


Recommended Posts

Imam problem sto mi se vozacev i suvozacev pojas ne uvlace do kraja kada se otkopcam. Znaci vise mi onako preko praga kad otvorim vrata kao da vozim ladu.

 

kada pojas izvucem do kraja koliko ide, prvih 30-40cm uleti unutra u roku keks ali kada dođe do onog dijela kojeg zapravo uvijek koristim tu se ulijeni i stane!

 

E sad..ja sam ih izvadio van i idem ih ocistiti jer jer su toliko masni i prljavi na dijelu gdje ih koristim da je sve masno. Sreca moja ako uspijem to rjesiti i ak je to razlog al bojim se da nije.

 

Na um mi je pao onaj feder u mehanizmu koji ujedno i namotava pojas...

 

Da li se to moze mijenjati ?

 

Da li je to iakda mijenjao ?

 

Da li se pojas moze otvoriti bez da bude kakvih problem aposlije da nece raditi itd ??

 

Novi pojas mi je komad oko 200€ pa mi bas i nije zgodno..

 

 

 

Svaki put kad sjedam u auto i vezem se imam problem s tim pojasem...pojeo bi se koliko me to smeta :drink:

Link to comment
Share on other sites

frend nedavno na nekoj matdi to radio..valjda posliej sudara nisu uopce funkcionirali....i otvorio je, namotao oprugu i sljaka...jedino nije uspio bas fine tuning da ide do kraj anatrag, malo komadic ostane za ugurat rucno..ali ciko s mazdom je bio sretan da ce mu se cura moc vezat sada:)

 

p.s. ne radit sam...hebeno je motat tu oprugu...a, ako iskoci, sve ispocetka:)

Link to comment
Share on other sites

dobro operi s nekim neagresivnim sredstvom taj pojas, nemoj ga mučit i trljat prejako, dobro ga posuši prije namotavanja..

 

ja sam tako riješio problem na jednom autu, naime, nije zapinjalo samo kada je padala kiša jer je bilo vlage u zraku, kad je bilo toplo kao da se ''skorao'' i nije se htio sam uvlačit.. zvuči blesavo u krajnju ruku, ali upalilo je i ne košta ništa, pa probaj.. :)

 

ako je ta opruga u pitanju, onda nemaš kaj prat.. :D

Link to comment
Share on other sites

nikakvih tragova ne ostaje i proziran je :) bitno je u principu da se naspreja ondaj dio koji se namotava... ovaj gornji ionako u principu ne ulazi toliko unutra... :)

za to mi je Dominik rekao, ja probao i fakat djeluje :)

Link to comment
Share on other sites

nikakvih tragova ne ostaje i proziran je :) bitno je u principu da se naspreja ondaj dio koji se namotava... ovaj gornji ionako u principu ne ulazi toliko unutra... :)

za to mi je Dominik rekao, ja probao i fakat djeluje :)

 

taj silikonski sprej je zlo :rofl:

imam drvene ladice koje su stalno zapinjale (naravno) i jednom mi palo na pamet da nasprejam vodilice od ladica sa time da lakse ide. nasprejao, ostavio par min da se osuši i vratio ladice natrag. za sat vremena idem otvoriti ladicu i kako sam povukao uobičajenom snagom lansiram si u trbuh, a sadržaj i ladica sama meni na nogu :doh::rofl::rofl:

pas mater odlično djeluje

 

vidiš to je jako dobra ideja :thumbsup: isprobati ću i ja pa javim

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam danas oprao pojaseve!

 

S obzirom da su poprimili sivu boju sad toliko ta crvena boja bljesti da to nije za vjerovati koja razlika.

 

E sad sam u nedoumici da li ih ostaviti tako čiste pa vidjeti da li radi ili jos i na ovo taj silikonski sprej nabacit ?

 

Kolko debelo to treba ? Samo onako iz daljine jednom proci ili ??

 

Gdje potraziti u lidlu to ? koji je to odjel ?

Link to comment
Share on other sites

To i mene pati. No nisam se toliko interesirao da to idem rastavljati. Jednostavno je opruga popustila...

 

ma baci ga u kujac, kupi drugi , moze bit da se otegnuo kad si lupio auto. najgluplja stvar kaj ti se moze dogodit da ne blokira kad bi trebao i zavrsis s celom u volanu il sajbi.

Link to comment
Share on other sites

zuta boja, W5 njihova robna marka..

izvuci pojas do kraja koliko ide, a spray stavi tamo uz rub rupe di pojas ulazi u stok. stisni i drzi spray da sprica (bez cjevcice koju si dobio uz spray) te nekom srednjom brzinom popustaj pojas nazad.. :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...