Jump to content

Gdje kupit strujni kabel cca 75mm²


Batina

Recommended Posts

Pozdrav, trebal bi jedno 5-6m strujnog kabla 75mm2 za auto. 

Prebacil sam akumulator u bunker, sad imam neki star 15g iz auta za dijelove koji je tvrd i vec je spigan po autu od prije i sad mi to nikak nije po volji a i fali mi ga cca 30cm da stavim akumulator kam sam htio. 

Pital sam par ducana Al niko nema prek 30-40mm² il imaju neki pa kad kazem za sto je kazu da ipak nebi preporucili jer nije za to kao. 

 

Ako netko zna tko bi to drzao il imao negdi, nasao sam vani ali nadam se da ima netko kod nas takve stvari jer do sad sam sve skoro morao narucivat izvana jer kod nas il nema il je razlika u cijeni dupla. 

Link to comment
Share on other sites

Imam ih i ja doma ali uzeo bi novi da ga postavim kak treba jer svi ovi su vec spigani na par mjesta i vecini je izolacija kruta vec. 

To vec imam na autu gore i zato i trazim novo da uzmem i provucem kak treba. 

Hvala na ponudi. ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2.4 dizel 5 cilindara je u pitanju. 

Oem je 100mm² i uz njega ide jedan od 50 i jedan od 30

Rađe stavim 75 da sam siguran i jednog slabijeg od 40 da vrti ecu i abs. 

Sad imam gore kombu od 100+40 i sve dela oke Al bi zamjenio za nove jer sam ih na par mjesta bas teško presavinuo i nije mi to to. 

 

Na 2.0 bengacu sam imao dva od 50 i radilo je sve godinama bez frke. Servis gdje sam to nabavio tad vise ne postoji. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rybak said:

Mozda glupo pitanje, ali si ti siguran u te dimenzije koje spominjes? Ja sam u cliu imao 50mm² i to je teralo 2kw muzike bez ikakvih padova napona.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 

Na xy mjesta sam nasao podatak o 100mm2 za duzinu koju ja trebam i cranking amperazu koju vuce auto. S tim da mi je tih 100mm2 donja granica. Vjerujem da inžinjeri koji su stavili taj motor u drugi auto sa 0.5m kracim kablovima od mojih nisu bzvz vukli tri kabla jedan je 100mm² drugi oko 50 il 75 nisam sad vise 100% i treci je 40 ako se ne varam. 

Zato racunam pošto auto nije daily za sad i neke stvari sam izbacio da ce kombinacija 75 i 40 bit oke. 

Duzina jako dize potrebu za jacim kablom a racunaj s tim da je tu 5 grijaca, starter 2.2 kw i jos nesto struje i sve skopcano na oko 5m kabla.

A nije bas da kompovi u autu vole padove napona i sl. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...