Jump to content

K20 vs F20C


Recommended Posts

On 2/12/2021 at 6:05 PM, krule said:

mislim da je ipak k20 ispred f20, jer f20 je već "outdated" motor

 

23 hours ago, Fredy said:

K motori su prema pročitanome superiorni za tu lovu/ klasu/ aftermarket tržište 

 

Nisam bas proucavao Hondine motore, zato pitam, mislio sam da su F20C i F22C1 nesto bolji...

 

Koje su prednosti K serije prema F seriji motora?

Link to comment
Share on other sites

K serija je novija, F20C je već dosta rijedak i skup motor, imali su problema sa letećima, aftermarket podrška već debelo zaostaje. 

iz K20 za relativno male novce možeš izvuć finu snagu, a za poprilične novce ogromnu snagu ?

jaka aftermarket podrška.

već su ih počeli swapati od bube do ferrarija

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, krule said:

K serija je novija, F20C je već dosta rijedak i skup motor, imali su problema sa letećima, aftermarket podrška već debelo zaostaje. 

iz K20 za relativno male novce možeš izvuć finu snagu, a za poprilične novce ogromnu snagu ?

jaka aftermarket podrška.

već su ih počeli swapati od bube do ferrarija

 

Koliko bi cca. kostalo da se izvuce 300 atmosferskih konja? Vidim da su motori 2.0, 2.3 i 2.4, koji je najbolje odabrati?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_K_engine

 

Recimo ono sto je @fire stavio u Hord temi nije lose (s time da je to F20C proboran na 2.7 litara):

 

 

  

On 2/11/2021 at 11:53 PM, fire said:

Ali vidi kolko je ta kombinacija dala momenta. Znaci 2.7l i veca kompresija. Sve ostalo stock. Plavo ta kombinacija, crveno stock s2000 motor remapiran. Snaga na strokeru dalje raste, ali islo se na sigurno. Makar vani tu kombinaciju s drugom uljnom pumpom i slozenom glavom vrte preko 10 000rpm.

S200.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

e sad, ima više vrsta k20 motora, svi su u principu isti ali opet nisu.. recimo k20 iz DC5 se pokazao kao najbolje rješenje za tuning (sad iz glave ne mogu se sjetiti točno zašto) 

 

obično se izvlači oko 240ks sa manjim preradama, tipa usis-ispuh i neke drop in cams što je recimo tipa 2 soma eura plus mapiranje. što je naravno sve relativno, da se odmah ogradim!

 

za 300 N/a konja treba već malo ozbiljnijih prerada na motoru, za koje iskreno i nisam baš čuo da netko radi, jer je vrlo vjv ne isplativo. kad već sa serijala motorom i turbom možeš izvući preko 300ks bez problema

 

btw, zab sam napisati, 

 

k24 blok i k20 glava su dobri "motherfuckeri" ali to su već zajebancije za slagati

Edited by krule
Link to comment
Share on other sites

K serija je novija, F20C je već dosta rijedak i skup motor, imali su problema sa letećima, aftermarket podrška već debelo zaostaje. 

iz K20 za relativno male novce možeš izvuć finu snagu, a za poprilične novce ogromnu snagu
jaka aftermarket podrška.
već su ih počeli swapati od bube do ferrarija
F20c probleme sa letećima?

Aftermarket zaostaje?

F20c je stariji VTEC motor, k20 je iVTEC... Najveća prednost k20 je u nižim okretajima...

Konstrkcijski je F20c jači motor i npr za turbo setup u serijali trpi čuda...

K20 je bitno jeftiniji i bolja podloga za tuning ako ideš iz nule...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

e sad, ima više vrsta k20 motora, svi su u principu isti ali opet nisu.. recimo k20 iz DC5 se pokazao kao najbolje rješenje za tuning (sad iz glave ne mogu se sjetiti točno zašto) 
 
obično se izvlači oko 240ks sa manjim preradama, tipa usis-ispuh i neke drop in cams što je recimo tipa 2 soma eura plus mapiranje. što je naravno sve relativno, da se odmah ogradim!
 
za 300 N/a konja treba već malo ozbiljnijih prerada na motoru, za koje iskreno i nisam baš čuo da netko radi, jer je vrlo vjv ne isplativo. kad već sa serijala motorom i turbom možeš izvući preko 300ks bez problema
 
btw, zab sam napisati, 
 
k24 blok i k20 glava su dobri "motherfuckeri" ali to su već zajebancije za slagati
K24/K20 nije nikakva filozofija. Složi se vrlo jednostavno. Ima ih u Hr par komada složenih...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ND4SPD said:

 

F20C nema VTEC?

oba dva motora imaju vtec.

k20a2(a) ima varijabilnu usisnu bregastu, dok f20 nema.

 

Za sada je rekord na stock k20a2 s drugim federima ventila(da ide na 9000rpm) 802hp. Mislim da je to cist ok.

 

Iako osobno mi je draza solucija k24+bregaste k20(ili neke aftermarket)+uljana pumpa k20+usisna grana k20+turbo. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, krule said:

za 300 N/a konja treba već malo ozbiljnijih prerada na motoru, za koje iskreno i nisam baš čuo da netko radi, jer je vrlo vjv ne isplativo. kad već sa serijala motorom i turbom možeš izvući preko 300ks bez problema

 

Zanima me bas atmosferac...

 

9 hours ago, fire said:

oba dva motora imaju vtec.

k20a2(a) ima varijabilnu usisnu bregastu, dok f20 nema.

 

Za sada je rekord na stock k20a2 s drugim federima ventila(da ide na 9000rpm) 802hp. Mislim da je to cist ok.

 

Iako osobno mi je draza solucija k24+bregaste k20(ili neke aftermarket)+uljana pumpa k20+usisna grana k20+turbo. 

 

Vidim sad, F20C ima VTEC, K20 ima i VTEC i noviji i-VTEC, ali koliko vidim varijabilna bregasta je na usisu. Takodjer, koliko vidim, nesto slicno ima i 3-Stage VTEC...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ND4SPD said:

 

Zanima me bas atmosferac...

 

 

Vidim sad, F20C ima VTEC, K20 ima i VTEC i noviji i-VTEC, ali koliko vidim varijabilna bregasta je na usisu. Takodjer, koliko vidim, nesto slicno ima i 3-Stage VTEC...

Pokusat cu jos jednom napisati.

I f20c i k20a2 imaju vtec. K20a2 ima i varijabilnu usisnu bregastu dok f20c nema. I to je po mome najbitnija prednost k20a2 naspram f20c.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ND4SPD said:

 

Zanima me bas atmosferac...

 

 

Vidim sad, F20C ima VTEC, K20 ima i VTEC i noviji i-VTEC, ali koliko vidim varijabilna bregasta je na usisu. Takodjer, koliko vidim, nesto slicno ima i 3-Stage VTEC...

 3 stage VTEC je totalno druga stvar koju je Honda samo ugradila na jedan motor. Kombinacija VTEC i e-VTEC. Tj. može prestat otvarat jedan usisni ventil po cilindru zbog ekonomije... Kod nas je bilo hrpa Civica 6gen sa 1.5 e-VTEC ali bez klasičnog VTEC. Ovaj 3 stage je bio samo u Japanu.

 

300 KS isto nije neka nauka za napravit, K24 blok, k20 glava, malo više kompresije, malo bolje bregaste, usis ispuh rješit kako spada i dovest dovoljno goriva... I to ti je cca 300KS atmosfera.  Može se i K20 na 300ks, samo je budget onda malo jači...

 

Ide k serija i na 500KS NA uz pravi budget:  http://blog.wiseco.com/the-500-horsepower-naturally-aspirated-k24-engine-by-4piston

 

 

 

 

Edited by Lovre
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba k20 glava, samo dodatni trosak.

Radio dva k24 iznad 300hp, jedan na e50 325hp(jace bregaste, max 25deg varijabila), drugi na e85 301hp(srednje bregaste, varijabila 50deg, skinut limitator s k24 varijabile).

 

I ovaj 500hp je na m5(metanol + nitrometan), znaci da ove gore prebacimo na m5 bi odma bili oko 400hp.

Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, fire said:

Ne treba k20 glava, samo dodatni trosak.

Radio dva k24 iznad 300hp, jedan na e50 325hp(jace bregaste, max 25deg varijabila), drugi na e85 301hp(srednje bregaste, varijabila 50deg, skinut limitator s k24 varijabile).

 

I ovaj 500hp je na m5(metanol + nitrometan), znaci da ove gore prebacimo na m5 bi odma bili oko 400hp.

U pravu si, može se i K24 glava prepravit za veću varijabilu i generalno portat za bolji flow pa dobiješ i bolje od serijske K20 glave....

 

RSP glava (K20 iz CTR FN2) ima boklji flow u serijali i bolje hlađenje nego K24 glava pa je iz te perspektive meni jedniostavnije nju puknut gore, ali sve kombinacije se mogu izvest...  PRB glava iz CTR EP3 je isto dobra i dosta bolja od K24 glave u serijali...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Lovre said:

 

U pravu si, može se i K24 glava prepravit za veću varijabilu i generalno portat za bolji flow pa dobiješ i bolje od serijske K20 glave....

 

RSP glava (K20 iz CTR FN2) ima boklji flow u serijali i bolje hlađenje nego K24 glava pa je iz te perspektive meni jedniostavnije nju puknut gore, ali sve kombinacije se mogu izvest...  PRB glava iz CTR EP3 je isto dobra i dosta bolja od K24 glave u serijali...

 

Imao vise k24 i k20 glave jednu pored druge i sto se tice ventila i velicine kanala nisam vidio razliku ni uspio izmjeriti razliku.

 

Najbitnija razlika je sto hondata kpro bez prerade instalacije od k20 ne radi na k24 glavi. I po mome je od tud doslo da ljudi odma svapaju i k20 glavu.

A ni hondata kpro ne pase na k24 instalaciju.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fire said:

 

Imao vise k24 i k20 glave jednu pored druge i sto se tice ventila i velicine kanala nisam vidio razliku ni uspio izmjeriti razliku.

 

Najbitnija razlika je sto hondata kpro bez prerade instalacije od k20 ne radi na k24 glavi. I po mome je od tud doslo da ljudi odma svapaju i k20 glavu.

A ni hondata kpro ne pase na k24 instalaciju.

http://i1142.photobucket.com/albums/n609/vtecluke99/4 Piston Racing/stockcomparison6.jpg

 

Evo tu imaš baš od 4 piston racinga usporedbu flowa među glavama... RBB je K24 glava.  Razlike su značajne...

 

Inače razlike su i na oko vidljive kad držiš jednu pored druge. PRB ima šire usisne kanale, RSP ima znatno veće kanale za vodu / hlađenje...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda su kod nas ipak malo drugacije glave nego u americi. Vise puta gledali i mjerili i nismo vidlo to sto ameri pisu.
Ovo su europske glave šta ti pišem. EP3 I FN2 ne postoje nigdi nego u Europi

Imao sam ih i ja sve u rukama i vidia razlike na svoje oči.. Još dok je većini K20 swap bio SF, a kamoli K serija Frankenstein...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...