Jump to content

Opel kodiranje


Recommended Posts

Nula bodava za većinu poslije 2013.

Jako slab aftermarket i ekipa koja to reverse engineer-a praktički ne postoji.

 

Sve ide preko OEM alati (MDI) i Online SPS (Service Programming System) i  većina dodanih funkcija zahtjeva VCI code koji pošteno naplate (45-220€ za aktivaciju ovisno o funkciji).

Ali jako je to restriktivno, npr. nisu mi dali da uparim Navi radio iz 2014 u Astru iz 2013 jer kažu "nije kompatibilan".

Trebalo je modificirati par žica da bi radio taj Navi u non-Navi autu što je i odrađeno, ali ne, ne može!

Na kraju je bilo čačkanje po EEPROMU i čitanje foruma na ćirilici dok sam to uglazbio ?

 

Ovaj alat ima neke funkcije za čačkat po IPC-u od Insignije B ali dođe mi zlo kad vidim tokene:

https://www.opel-scanner.com/

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/26/2021 at 10:36 PM, Kic said:

Nula bodava za većinu poslije 2013.

Jako slab aftermarket i ekipa koja to reverse engineer-a praktički ne postoji.

 

Sve ide preko OEM alati (MDI) i Online SPS (Service Programming System) i  većina dodanih funkcija zahtjeva VCI code koji pošteno naplate (45-220€ za aktivaciju ovisno o funkciji).

Ali jako je to restriktivno, npr. nisu mi dali da uparim Navi radio iz 2014 u Astru iz 2013 jer kažu "nije kompatibilan".

Trebalo je modificirati par žica da bi radio taj Navi u non-Navi autu što je i odrađeno, ali ne, ne može!

Na kraju je bilo čačkanje po EEPROMU i čitanje foruma na ćirilici dok sam to uglazbio ?

 

Ovaj alat ima neke funkcije za čačkat po IPC-u od Insignije B ali dođe mi zlo kad vidim tokene:

https://www.opel-scanner.com/

 

 

Vidim da ti opel i struja idu od ruke pa jedno pitanje. 

Bolja polovica vozi astru j 2.0 cdti automatik 160ks 2010g. 

Od opreme ima sve osim lane assist, radar i start stop. 

Radio je dvd800 i nema rikverc kameru nit mogućnost puštanja glazbe prek bluetootha. 

Pošto ima sport /tour i dvd800 nitko se nece zajebavat sa android a nekak mi glupo davat 300-400e za reciver da ubacim kameru na ovaj radio. 

Mene zanima dali znaš neku šemu da se retrofita noviji radio neki sa kamerom i da moze ic bluetooth glazba normalno ili nemi android koji bi odradio stvar. 

I jel bi mogao odtadit to mozda te jel moguce ubacit lane assist. Mislim netreba realno al kad vec ima 90% opreme nek ima i to ?

Link to comment
Share on other sites

Za DVD800 Navi nema AD2P i kamere u OEM varijanti.

Za retrofit novijeg HU-a nemam informacija, eventualno od Facelifta Navi 600/900  li Navi 950 (sa AD2P) ali sa tim ti pomoć ne mogu, nisam nikad čačko.

Programiranje i pristup el. shemama ja problem.

Android također nisam imo prilike vidjet (niti ne želim).

Lane Assist je znanstvena fantastika ?

 

Prošli su dani kada si sjeo u Astru H i sa Tech 2 odkliko BC, comfort close, DRL, tempomat i još 10 stvari za 5 minuta

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo da javim novosti, barem u "public" domeni, profici se vec dulje vrijeme igraju sa tim (i naravno masno naplacuj).

 

Pojavio se GM DPS alat/sw. To je interni GM soft koji služi za development procedura i metoda kodiranja svih modula u komplet GM gami vozila.

Radi sa .xml file-ovima, file definira spec. adrese i opcije koje se mogu aktivirati u pojedinom modulu + RPO konfiguracija po VIN-u

 

RPO znaci "regular production option" u principu "build sheet" opreme u autu po VIN  broju.

Ti file-ovi za pojedni modul se mogu "nabavit" iz cache-a koji se skine u backgroundu dok se radi standardna SPS procedura.

SPS je OEM update/reconfig modula preko sada PSA Service Box portala, ili kak bi rekli, "Online programiranje"

2h pristupa SPS-u košta 50€ tako da je za sad "čačkanje" problematično.

 

Pošto je sve friško, za sad nema previše testiranih/skinutih .xml-ova u javnoj domeni.

Očekujem da će se polako pojavljivati kad se ekipa počne igrat.

 

U principu sada će se moći paliti/gasiti sve opcije po modulima i resetirat VIN-ove da ne zeza anti-theft zaštita.

 

Ja za sad mogu aktivirati OPC meni na 2014+ 8" instrument clusteru ?

Sljedeći korak će bit upgrade na MY 2016 HMI 2.5 (Android Car/Carplay, bolji Navi) na Insigniji od starog.

Samo trebam naći modul.

Edited by Kic
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jesi ti mozda postavio na fb insigniu sa opc meni.? 

 

Zanimljivo, kak sam curi uzeo astru fkt. Sam se razocarao u taj dio auta i opela, mislio sam da su talijani najgori po tom pitanju ali tam prek mesa i par drugih alata se dost toga da rjesit a tu šipak, nit pravog diaga nit neke podrške.. A nije da nema opela i da nema zainteresiranih.. 

Link to comment
Share on other sites

U OTC grupi? Da, to je onda moj post.

Moglo se rijesit skoro sve ali te informacije i alati nisu baš cijenom dostupni amaterima.

Velim, profesionalci to rade vec dulje vrijeme, sad polako to "curi" van i samo je pitanje vremena kad ce netko

slozit Open Source/Freeware software.

 

GM je to zakuho sa tom Global A platformom jer su izgleda pušili lovu na novim autima.

Dileri su naručili "gole" aute i onda samo dijagnostikom aktivirali dodatnu opremu pa to naplatili sa strane ?

 

Evo jedan screnshot kak sad deru za Npr. Android Auto.

OEM aktivacija košta 80€ + PDV:

 

tis.jpg

 

Ovaj VCI od 192€ je valjda non-NAVI na NAVI upgrade.

A da ti ne velim gdje se sad pristupa tom portalu:

https://public.servicebox-parts.com/

 

PSA  ?

Link to comment
Share on other sites

Užas, nisam u gm svijetu ali u ovih godinu dana podrška i te stvari djeluju gore nego na talijanima a to je fkt. Teško nadmašiti ?

Trazio flex ride amortizere, jedino oem papreno ili upitna reparacija negdje u poljskoj ako se ne varam. 

Jeftinije mi uzet curi kw gewinde nego dva nova flex ride amortizera. 

I opet nac opciju za gasenje greške, modula il nešto je muka..

Tebi svaka čast na znanju i volji jer bas su ga ujebali. 

Link to comment
Share on other sites

Ujebali? That is an understatement ? 

Po zadnjim informacijiama niti ovlašeni servisi više ne mogu vidjet servisnu povijest auta.

Kažu, radi GDPR-a ? Ludilo!

Distribuciju i support za regiju je preuzela neka mađarska firma sad, a o rezervnim dijelovima da ti ne pričam.

Pola toga za pre 2010 aute više NEMA, finito, end of life...

Hocu kupit novu uljnu pumpu za Astru i kaze "Nicht Lieferbar"

 

IDS je tak i tak bedastoća za izbit novce, efekt je nikakav.

Stavi gewinde ili Bilsetin Kit

Na 2010 bi trebo moć ugasit IDS bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Nesto cu uzet sigurno st il kw da nije kamen a ionako nemam u planu zabit je u pod jer je 99% vremena vozi cura pa da nema problema.

U planu uzet sve pu selene koji se mogu dobavit i prepakovat komplet ovjes kad se vec radi, razmišljam odmah ubacit neke 330 4pot kočnice da idu 17" gore za zimulje. 

I nekako probat iskemijat neki noviji navi da joj stavim kameru i da moze prek bluetooth glazbu puštat makar nije uvjet. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Pozdrav, malo dižem temu no pitanje za @Kic.

Da li se može naknadno aktivirati QuickHeat u Astri J iz 2013?

Spominju SPS, te treba u konfiguraciji klime uključiti tu opciju.

U Willu nisu uspjeli, kažu tražite nekog tko se s tim bavi sa strane. Astra ima svu instalaciju i sve je spojeno. 

 

Tnx

Link to comment
Share on other sites

Ovlasteni ti nece moci nista aktivirati kada SPS (software za programiranje) gleda broj šasije.

Ako nije u originalu imala, piši propalo, uopce ti ne ponudi tu opciju/kalibraciju.

 

Ima nacina kako to "hakirat" ali nisam jos radio QH.

Koliko vidim modul se spaja samo na aku i HVAC modul tako da je potrebno samo kodiranje HVAC modula.

Mislim da bi čak mogao to složit, treba probat.

 

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Struja ide direktno sa aku, te ima još jedan konektor na qh koji valjda regulira kad se pali/gasi qh. Mislim da se ugasi kad temp motora pređe 70 stupnjeva. 

Eto ako imate volje za probat aktivirati možemo se čuti za dalje. ?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...