Jump to content

Skoda 2.0 Tdi servisni intervali


Unknown

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Skoda Octavia 2019 2.0Tdi 110ks DSG

zanimaju me preporučeni servisni intervali za:

DSG DQ391

Zupčasti remen+pumpa DFFA oznaka motora

Servis-ovo radim svakih 15 000km

Za antifriz pase na ekspanzivnoj posudi mit silikat. To je nešto posebno i da li se može dolijat obični antifriz?

još neke preporuke?

Link to comment
Share on other sites

Jesi siguran da je dq391 menjac? Za dq381 ako su proizvedini nakon 2018, elekrtronike traju kao mljeko u ljeti. Nista strasno, cca 7000kn + posao i dalje ide.

Antifriz je posebna prica. Ako si uletio u ove kaj su ulili krivi antrifriz(u tvornici) onda treba sve menjati pod opoziv(znaci sve kilere,crijeva itd) ili se spremiti na trosak.

I cesti problemi s stopanjem charge coolera. I pregrijavanje motora zbog elektronskog termostata(to se vrlo brzo skuzi, pocrnjela posuda vode).

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Auto je 2019.
da krivo sam napisao dq381.
Antifriz, ne vjerujem da je doslo do zabune, mene samo zanima koji trebam ulijat da dolijem mozda 1dcl.
Boja je ok
Jel ti to ozbiljno radi decilitra!?



Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2023 at 7:42 PM, Unknown said:

 

Za antifriz pase na ekspanzivnoj posudi mit silikat. To je nešto posebno i da li se može dolijat obični antifriz?

 

Svi koji to imaju su bili na prvom opozivu jer su u tvornici ulili krivi antifriz. Ali prvi opoziv(stavljane tih kuglica u vrecici) nije bas pomoglo. Vecinom su napravili puno vecu stetu dok je ta vrecica pukla i postopala sve ostalo.

Tek sljedeci opoziv rjesava stvar, a tam se mijenja sve sto se tice vode(znaci sve ide u smece) i stavlja se ispravan antifriz.

Link to comment
Share on other sites

Svi koji to imaju su bili na prvom opozivu jer su u tvornici ulili krivi antifriz. Ali prvi opoziv(stavljane tih kuglica u vrecici) nije bas pomoglo. Vecinom su napravili puno vecu stetu dok je ta vrecica pukla i postopala sve ostalo.
Tek sljedeci opoziv rjesava stvar, a tam se mijenja sve sto se tice vode(znaci sve ide u smece) i stavlja se ispravan antifriz.
Ne postoji opoziv za to sto navodis. Ako je auto u jamstvu rijesava se u jamstvu, ako nije u jamstvu nije u jamstvu i nece se priznati nikakvo niti sudjelovanje u troskovima van jamstva. Opoziva, odnosno zvanja korisnika u servis radi rjesavanja navedenog problema nije bilo.

Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 04. 01. 2023. at 19:42, Unknown said:

Pozdrav,

 

Skoda Octavia 2019 2.0Tdi 110ks DSG

zanimaju me preporučeni servisni intervali za:

DSG DQ391

Zupčasti remen+pumpa DFFA oznaka motora

Servis-ovo radim svakih 15 000km

Za antifriz pase na ekspanzivnoj posudi mit silikat. To je nešto posebno i da li se može dolijat obični antifriz?

još neke preporuke?

Ja sam imao A4 2017.Ulje na svakih 15 tisuća pošto radim malo km to je uvjek bilo debelo ispod, na mislim 50000 sam promjnio ulje u mjenjaču i to je to.Da filter zraka na tom govnu se mjenja isto na nekoj nebulozi i ja ga mjenjao prije.Isto tako nije mi jasno ono auto 5-6 godina star po servisu se ne mjenja filter nafte.To sam isto sam promjenio i takve stvari.
I to govno mi je trošilo vodu nije puno ali je trošilo.Navodono da oće puštati u chargecoller u unutra.Ili je ovo što @fire kaže krivi antifrz.

 

Uglavnom ja i Audi smo završili osim nekog RS ILI S modela

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Unknown said:

hvala svima ali nisam dobio info za ono sto me zapravo najviše zanimalo:

 

DSG DQ381

Zupčasti remen+pumpa DFFA oznaka motora

 

mjenjaj ulje u mjenjaču na 50000-60000 tisuća i to ti je to.Remen + pumpa na 100000 ili 5 godina ako prije ne propiša a mogla bi

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, the-rider said:

ma kakvih 100, ti remeni idu 200 bez problema, normalno ako pumpa izdrzi

Nije tolko pumpa problem, kolko elektricni termostat a on je dio pumpe. Nazalost u tim generacijama su izbrisane sve greske kaj se tice pregrijanja(zatvoren) ili podhladvinja motora(otvoren).

Link to comment
Share on other sites

On 07. 01. 2023. at 9:19, robert said:

Ja sam imao A4 2017.Ulje na svakih 15 tisuća pošto radim malo km to je uvjek bilo debelo ispod, na mislim 50000 sam promjnio ulje u mjenjaču i to je to.Da filter zraka na tom govnu se mjenja isto na nekoj nebulozi i ja ga mjenjao prije.Isto tako nije mi jasno ono auto 5-6 godina star po servisu se ne mjenja filter nafte.To sam isto sam promjenio i takve stvari.
I to govno mi je trošilo vodu nije puno ali je trošilo.Navodono da oće puštati u chargecoller u unutra.Ili je ovo što @fire kaže krivi antifrz.

 

Uglavnom ja i Audi smo završili osim nekog RS ILI S modela

 

Vidiš tako sam i ja zamrzio Audi zbog A4 B9 i rekao nikad više, onda sam nakon 5god ipak popustio nakratko sa A8 pa prešao na Q7 i to mi je i dalje apsolutno najbolji auto koji sam ikada imao 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 09. 01. 2023. at 11:54, BM0021 said:

 

Vidiš tako sam i ja zamrzio Audi zbog A4 B9 i rekao nikad više, onda sam nakon 5god ipak popustio nakratko sa A8 pa prešao na Q7 i to mi je i dalje apsolutno najbolji auto koji sam ikada imao 😄 

Meni je stari imao 2 kom A6 i sa svakim je bio prezadovoljan sa time da sam ja sa ovim drugim prošao pola balkana i auto je stvarno preodličan.Ali taj A4 B9 nemogu reći da je loš ali eto meni nije legao nikako.Najviše mi je smetalo kako se loše sjedi u njemu i radi toga sam ga i prodao.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...