Jump to content

BMW servis


Unknown

Recommended Posts

Dodao bi još Bavaria Motors, Roščić, Fučkan.. Barem u Zgu i okolici ima dobrih i kvalitetnih servisa za birat sto se tice bmw-a.

A sto se tiče upisa u digitalnu mislim da ti samo ovlašteni mogu upisati da to bude vidljivo i u serveru kad se provjerava auto po šasiji. Svi ostali ti upišu u digitalnu ali taj servis ne bude zabilježen u serveru pa ne znam koliko ti je to bitno jer jedini ovlašteni u RH su Tomić, Baumgartner i AC Vuko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rwd said:

Dodao bi još Bavaria Motors, Roščić, Fučkan.. Barem u Zgu i okolici ima dobrih i kvalitetnih servisa za birat sto se tice bmw-a.

A sto se tiče upisa u digitalnu mislim da ti samo ovlašteni mogu upisati da to bude vidljivo i u serveru kad se provjerava auto po šasiji. Svi ostali ti upišu u digitalnu ali taj servis ne bude zabilježen u serveru pa ne znam koliko ti je to bitno jer jedini ovlašteni u RH su Tomić, Baumgartner i AC Vuko.

Nije bas, svi koji imaju ista p ili slicno mogu upisati u digitalnu.

Ili npr texa s placenom tom opcijom.

Link to comment
Share on other sites

Ja baš loše iskustvo kod Habulina.
Razlika ručne mi je bila 47% i cvili nekaj iza. 
Odi Habulinu prije tehničkog da to popravi i napravi redovni servis.
Na tehničkom pad - razlika ručne 41%.
Par puta sim-tam i na kraju riješio s 20€ u pepeljari.
Ono kaj me ispalilo kod Habulina kad mi je baba dala odgovor: “je gospon pa 40% vam je na bmw-u normalno”. 
Reko dobro, ajde vi to onda objasnite gospodi na tehničkom, al bez 20€.


Epilog, otišao do Roščića, zamijenio i pakne i disk pločice usput. Razlika je 0% i vise niš ne cvili. 

Link to comment
Share on other sites

Zalosno je sto baba nije ni slagala puno😄 Ne sjećam se da sam ikad imao bmw s prolaznom ručnom i koliko mi puta pukao film i napinjao je pred tehnickim(gospadski skines jedan saraf s kotaca i napinjes zubcanik dok  auto vise ne mrda ni s dignutom)😄

Link to comment
Share on other sites

Baumgarter negaticno iskustvo

Kada mi je otisao motor na x5 kod njih sam zelio popraviti vozilo ali kada je doslo vrijeme da se popravi rekli su da nemaju adekvatne alate za plug in hybride. Naravno mjesec dana prije toga su rekli da nema problema da se javim kada obavim pregled u najblizem ovlastenom servisu te da dovezem auto kod njih. Suma sumarum premium selection garancija vrijedi samo u njemackoj gdje je na kraju i popravljen auto bez ikakvog problema u rekordnom roku…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kaj da velim. Ja sam tamo redovno održavao auto + imao reklamacije u garanciji (uključujući novi motor) + reklamaciju kroz Selection i nikada nikakvih problema nije bilo. Dapače, uvijek su u svemu korektni bili, ljubazni, itd.

Sa Habulinom isto imam dobra iskustva, ali @Unknown je koliko vidim iz Vž područja pa nisam niti spominjao..

Edited by dexter
Link to comment
Share on other sites

kad smo već kod premium selectiona.

garancija mi je jos do 12/2024.

moje pitanje je oko toga:

da li se da produziti?i da li se isplati?

cca 5000-7000 km godišnje ću s njim raditi

Nije mi problem do zga skociti na servis.

koliko uopće ima smisla u ovlaštenom raditi servis za auto koji ide van jamstva? pogotovo jer se radi o samo redovnom manjem servisu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Unknown said:

kad smo već kod premium selectiona.

garancija mi je jos do 12/2024.

moje pitanje je oko toga:

da li se da produziti?i da li se isplati?

 

 

 

Obavezno produljiti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, IgoRR said:

Meni su se ZG servisi na žalost pokazali skupi pa sam svog na V.servis na kraju vozio u  Brežice, u rekordnom roku sve napravljeno i sve korektno 1/1 + dane napomene i savjeti za ubuduće


Jebate taj mi je jos i najbliže. Daj detalje, koji? Di?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kaj da velim. Ja sam tamo redovno održavao auto + imao reklamacije u garanciji (uključujući novi motor) + reklamaciju kroz Selection i nikada nikakvih problema nije bilo. Dapače, uvijek su u svemu korektni bili, ljubazni, itd.
Sa Habulinom isto imam dobra iskustva, ali [mention=219]Unknown[/mention] je koliko vidim iz Vž područja pa nisam niti spominjao..

Gdje ti je bio kupljen auto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 16. 09. 2024. at 13:13, dexter said:

Ne znam kaj da velim. Ja sam tamo redovno održavao auto + imao reklamacije u garanciji (uključujući novi motor) + reklamaciju kroz Selection i nikada nikakvih problema nije bilo. Dapače, uvijek su u svemu korektni bili, ljubazni, itd.

Sa Habulinom isto imam dobra iskustva, ali @Unknown je koliko vidim iz Vž područja pa nisam niti spominjao..

I ja sam imao reklamaciju....zvao u CH na staru godinu i kažu javite se nekom ovlaštenom gdje ste sad, Baumgartner mi je bio najbliži. 

 

Uzeli me odmah nakon Nove Godine, mislim 2.1 ili 3.1, riješili kvar, provukli na garanciju i to je to.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao reklamaciju....zvao u CH na staru godinu i kažu javite se nekom ovlaštenom gdje ste sad, Baumgartner mi je bio najbliži. 
 
Uzeli me odmah nakon Nove Godine, mislim 2.1 ili 3.1, riješili kvar, provukli na garanciju i to je to.

Stvarno nebi zvao ja sam takoder uzeo auto vani, nakon 3000km mi vrisne b58 i svi me odjebu glatko za popravak. Mozda je neka slucajnost ali dosta sam se razocarao u navedene servise!
U 20 dana sam dobio novi motor( znaci rjesili dijagnozu, kulancu, ugradnju, testirali i zvali da je auto spreman za isporuku).
Kod tomica su me trazili zaduznicu sa firme zato ato vozilo ne moze napustiti servis dok se ne plati racun (20000€+), pa su mi rekli da u pola popravka premium selection moze reci da ce pokriti samo 50% popravka itd.
Procjena trajanja popravka u tomicu je 6mj…


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Generalno sam krož šofersku karijeru zaključio da su obiteljski servisi koji posluju godinama u pravilu no brainer kaj se tiče održavanja.. Par primjera iz prve ruke:

1. Ford Lacković

2. Volvo Ris

3. BMW Baumgartner

4. BMW/Mazda Habulin

5. Toyota Novosel

4 minutes ago, marin2405 said:


Stvarno nebi zvao ja sam takoder uzeo auto vani, nakon 3000km mi vrisne b58 i svi me odjebu glatko za popravak. Mozda je neka slucajnost ali dosta sam se razocarao u navedene servise!
U 20 dana sam dobio novi motor( znaci rjesili dijagnozu, kulancu, ugradnju, testirali i zvali da je auto spreman za isporuku).
Kod tomica su me trazili zaduznicu sa firme zato ato vozilo ne moze napustiti servis dok se ne plati racun (20000€+), pa su mi rekli da u pola popravka premium selection moze reci da ce pokriti samo 50% popravka itd.
Procjena trajanja popravka u tomicu je 6mj…


Sent from my iPhone using Tapatalk

A dobro, Tomić je najgori primjer.

Čekaj, ti si znači auto slao u Njemačku na popravak, odradili su ti sve to kroz preimum selection i nisu ništa naplatili? Pitam jer u PS i kupac sudjeluje u trošku popravka u određenom postotku, piše i u uvjetima garancije..

Link to comment
Share on other sites

Tako je, odjeban sa obe strane tomic/ baumgarter.
Sto je najgore kvar se desio 21.12.2024. Dobio termin za dijagnostiku tamo 13.1 da bi mi rekli da je potrebna detaljna defektaza motora kako bi utvrdili kvar. Vozilo sam o svom trosku odvezao u njemacku gdje su mi sve popravili bez mog sudjelovanja u steti (x5 45e kupljen sa 53tkm, kvar se desio na 56tkm). Dobio sam novi motor, dosao tamo dali mi kljuc rekli da je vozilo testirano i da radi bez greske i pozeljeli sretan put


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...