Jump to content

BMW servis


Unknown

Recommended Posts

A kaj je bilo s motorom? Cesto vozim 745e sa istom pogonskom grupom a sad je na cca 60kkm pa da se zna...na doticnom su na 50k riknula oba prednja zracna amortizera i tek na osobni kontakt vlasnika sa starim Tomicem promijenjena oba naplacen jedan...inace vlasniku 745e je to osma sedmica a prosla je bila 760i V12 tak da nije bas za odjeb...

Poslano sa mog SM-S928B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Unknown said:

koji je zaključak onda za taj preimum selection? ima smisla produžit i da li se to može uopće u HR jer auto i jamstvo su uvoz iz DE

auto će sad 5 god, okrenuo taman 100 000km.

Najbolje da pitaš u ovlaštenom. Koliko ja znam to je jamstvo koje ovlašteni trgovac daje na neka rabljena vozila (ne na sva) i ne može se produživati u privatnom aranžmanu. Al ponavljam, provjeri najbolje.

Link to comment
Share on other sites

Takodjer kao sta je naveo kolega RWD i sa njima nije bilo problema, prijatelji isto od njih narucuju. 

 

Nisam dobro iskustvo imao sa:

phone +49 (0) 2273 - 9529690
phone +49(0)  151    - 70125588 ( WhatsApp available )

email: schneider@original-autoparts.com

IG: @original_autoparts_com
fb: facebook.com/originalautopartsdotcom

www: www.original-autoparts.com
email: info@original-autoparts.com

 

 

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/18/2024 at 8:22 AM, marin2405 said:


Stvarno nebi zvao ja sam takoder uzeo auto vani, nakon 3000km mi vrisne b58 i svi me odjebu glatko za popravak. Mozda je neka slucajnost ali dosta sam se razocarao u navedene servise!
U 20 dana sam dobio novi motor( znaci rjesili dijagnozu, kulancu, ugradnju, testirali i zvali da je auto spreman za isporuku).
Kod tomica su me trazili zaduznicu sa firme zato ato vozilo ne moze napustiti servis dok se ne plati racun (20000€+), pa su mi rekli da u pola popravka premium selection moze reci da ce pokriti samo 50% popravka itd.
Procjena trajanja popravka u tomicu je 6mj…


Sent from my iPhone using Tapatalk

... a sto je bilo s motorom, za b58 kazu da je napouzdaniji motor sto je bmw proizveo u zadnjih 20 godina....

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Rocky said:

... a sto je bilo s motorom, za b58 kazu da je napouzdaniji motor sto je bmw proizveo u zadnjih 20 godina....

ja imam 5 auto zaredom sa motorom B58 (m240,m440,m340i, 2 kom X5 45e), svi chipirani, i nakon mene gazeni

i nikad nikakvih problema.

 

Pricamo o povecanju npr na 44oi sa 326ks na 480ks, F32 je bas isao jako jer je relativno i lagan bio cc 1550kg, dok G20 je bio 1850kg.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, medostc said:

ja imam 5 auto zaredom sa motorom B58 (m240,m440,m340i, 2 kom X5 45e), svi chipirani, i nakon mene gazeni

i nikad nikakvih problema.

 

Pricamo o povecanju npr na 44oi sa 326ks na 480ks, F32 je bas isao jako jer je relativno i lagan bio cc 1550kg, dok G20 je bio 1850kg.

 

Onda si ti najmjerodavniji da te pitam. Možda i nije nešto o čemu se razmišlja kad voziš B58 motor ali ja se ozbiljno dvoumim između B58 i B48 zato što je meni praktički 90% vožnji po zagrebačkim gužvama koje su postale nenormalne i zanima me koliko može B58 potrošiti u kreni/stani gužvama?

Link to comment
Share on other sites

imam i sad za redom kod zene 330e i x3 30e,
znaci b48

i b48 i b58 nisu mali potrosaci ako gazis, meni b58 je trosiio 15l kad ja vozim…

ali nisam mjerodavan jer sestak i bez DP-a pa je grijehota ne stiskat…

isto tako b48 ti ne trosi ispod 10-11 l u zg ako nemam struje.

po meni b58 all the way


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

... a sto je bilo s motorom, za b58 kazu da je napouzdaniji motor sto je bmw proizveo u zadnjih 20 godina....

Provrtila bregasta kad je upalio motor na zaobilaznici i podrobila sve unutra.
Imao sam 6komada b58 sto cista benga sto plug in i 2kom 330e.
X5 gradska benga 15L bez gazenja
540xi 480hp 16l grad, ac 11
330e majku mu jebem i tanku od 36L izludi me na dugom putovanju


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 06. 10. 2024. at 20:58, HrSupra said:

Kako si zadovoljan sa cijenom i uslugom? Meni će isto uskoro trebati servis.

Poslano sa mog 2201123G koristeći Tapatalk
 

a nisam realan jer inace jeftinije prolazim kod servisa a posto je ovo BMW valjda tolko mora i koštat.

ali dečko je super, otvoreno mi rekao kaj trebam kaj ne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

uff... gadno... ali pretpostavljam da su to bas rijetki slucajevi...
.... da tank od 36 litara, pa veci kapacitet skoro ima bmw gs1200 adventure ...  

Pa bmw 745e ima tank 36L, 545e takoder, 530e isto jedino x5 ima tank 60L


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Zbunjen 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

On 16. 09. 2024. at 18:08, Unknown said:

kad smo već kod premium selectiona.

garancija mi je jos do 12/2024.

moje pitanje je oko toga:

da li se da produziti?i da li se isplati?

cca 5000-7000 km godišnje ću s njim raditi

Nije mi problem do zga skociti na servis.

koliko uopće ima smisla u ovlaštenom raditi servis za auto koji ide van jamstva? pogotovo jer se radi o samo redovnom manjem servisu.

 

 

Gdje se ta garancija produžuje ?

Link to comment
Share on other sites


Pa bmw 745e ima tank 36L, 545e takoder, 530e isto jedino x5 ima tank 60L


Sent from my iPhone using Tapatalk

da zato mi je x5 najdrazi u zadnje vrijeme jos zracni ovjea na zagrebackim cestama :)

bas me zanima koliko je tank sad na 550e


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Pa bmw 745e ima tank 36L, 545e takoder, 530e isto jedino x5 ima tank 60L


Sent from my iPhone using Tapatalk
BMW 745e garantirano ima tank 45+l samo ne znam koliko točno...jednom sam na mrtvoj rezervi natočio 40l

Poslano sa mog SM-S928B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BMW 745e garantirano ima tank 45+l samo ne znam koliko točno...jednom sam na mrtvoj rezervi natočio 40l

Poslano sa mog SM-S928B koristeći Tapatalk


I onda odes na put do hamburga recimo gdje ti taj auto trosi na 160 11L i svaka 3 sata benga
Ja sam poludio kad sam isao do Dortmunda sa 330e


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


I onda odes na put do hamburga recimo gdje ti taj auto trosi na 160 11L i svaka 3 sata benga
Ja sam poludio kad sam isao do Dortmunda sa 330e


Sent from my iPhone using Tapatalk
A nes ti drame, stanes, pljucnes u njega za tri minute i teras dalje...nije Tesla da smrdis sat vremena pored auta i kabla...

Poslano sa mog SM-S928B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A nes ti drame, stanes, pljucnes u njega za tri minute i teras dalje...nije Tesla da smrdis sat vremena pored auta i kabla...

Poslano sa mog SM-S928B koristeći Tapatalk


Ali kad putujes 12 sati drama je, pogotovo po noci gdje ne radi svaka benziska itd pogotovo u italiji.
Nebi preporucio nikome tko putuje na duze relacije


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...