Jump to content

4+1 pojačalo sa optičkim ili SPDIF ulazom?


mr_G

Recommended Posts

Jel postoji tako nekakvo pojačalo koja ima optički ulaz ili SPDIF i po mogučnosti 4+1?

 

Jer mi pun kujac zujanja HDD-a, zvuka procesora i motora u zvučnicima... :doh:

 

Mislim da ti je jednsotavnije kupiti odvonjni trafo 1:1, ima npr chipoteka.

Link to comment
Share on other sites

mislis ona napajanja 12V na 12v, 5v i 3.3 ?

bas za pc?

 

mislim da ne sljakaju dobro jer nemaju regulator napona, i mora bit tocno 12v, kad ga spojis u auto na 14.4 voli izgorit sve od maticne do hdda nadalje...

 

mrg, mislim da ima to sta trazis...

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da fire misli na trafo za signal?

 

Imaš neki link?

 

BTW, ja imam odlično napajanje za PC. P4ATX inteligentno napajanje za auto. No PC je veliki izvor smetnji, a sound kartica je integrirana na matičnu. I onda kad uzmeš da i alternator i sve radi smetnje, masa od PC-a nije ista kao i masa od pojačala, dobijem sve zvukove u zvučnicima osim onoga što želim dobiti... S/N ratio je banana..

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Zvukovi ti nastaju zbog lose spojene mase, imas ground loop.

U profesionalnim svrhama se koriste kablovi s tri zice, takozvani diferencijalni i onda nema tih problema.

Ja bi prvo poslozio mase kak treba i gotovo. Problem treba sasjeci u korijenu.

A ako ti se to neda onda npr ovo iz chipoteke

8020600401 TRAFO PRILAGODNI FGA-40 [Dostupan proizvod] [Nema akcije] 115.39 kn

BTW S/N ti je najbeskorisniji parametar kod zvucnih kartica. To je cisti marketing, uskoro povezan s brojem bitova kod konverzije koji je uvjek 16.

Link to comment
Share on other sites

Dobra stvar. Neznam kako se možeš riješiti ground loops, ako je i PC i pojačalo spojeno na istu točku (masu) i svejedno se sve čuje u zvučnicima, od HDD-a, procesora, alternatora, itd...

 

I ja baš imam 30kvadrata (2x16 kvadrata) žice na motor i getribu i nekoliko žica 10 kvadrata na šasiju...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Dobra stvar. Neznam kako se možeš riješiti ground loops, ako je i PC i pojačalo spojeno na istu točku (masu) i svejedno se sve čuje u zvučnicima, od HDD-a, procesora, alternatora, itd...

 

I ja baš imam 30kvadrata (2x16 kvadrata) žice na motor i getribu i nekoliko žica 10 kvadrata na šasiju...

 

Kolko vidio kod dosta auta ground loop nastaje preko kucista pojacala/compa ...

Ako nema ground loop, ne cuje se alternator(sigurno). A procesor mi nije jasno kak cujes, radi na 1GHz, a stabilizatori preko 100kHz.

Link to comment
Share on other sites

Big three?

 

Sad kad bolje razmislim pojačalo niti nema kučište (hladnjak je kučište) tako da ono dodruje metal ispod konzole... Možda bi to trebao izolirati?

 

Ja ti imam mase spojene sa kleme:

1. debela žica na blok od iza i alternator

2. debela žica na getribu

3. debela žica ispod mulde

4. malo tanja žica na drugu muldu

5. malo tanja žica na firewal

6. malo tanja žica na krak šasije

7. malo tanja žica na električni servo

8. skroz tanka žica na bobine

 

Mislim da je to to..

 

Negdje sam vidio da oni kao forsiraju debela žica na muldu i onda sa mulde na sve (motor getriba, itd).

 

No meni nulta točka je klema akumulatora, ne mulda..

 

Što je pravilnije?

Link to comment
Share on other sites

ako se pojacalo dodiruje sa masom (bez obzira dal je kompletno kuciste na masi, ili saraf kojim pricvrscujes pojacalo) stavi plocu iverice/MDF-a/sperploce na sic i usarafi, onda usarafi pojacalo u tu plocu, znaci da nema dodir sa masom osim preko kabla. sve mase dobro osmirglaj prije nego stegnes stopicu sarafom (skini boju ako je ima), ocisti kleme itd. a sto se tice pojacala sa SPDIF-om, mislim da audison LRK5.1 ima, ali i kosta....

Link to comment
Share on other sites

Da se malo ubacim u temu... Gdje kod nas kupiti ground loop isolator da ne moram naručivati iz vana?

 

chipoteka, dobar zvuk, kr electronic. u principu kolko para tolko muzike. imas pojacala u autu?

 

i gledajte da se masa ne provlaci paralelno sa cinch kablom, nego ako se vec mora krizat, onda nek bude okomito jedna na drugu. ako ni to ne pomogne (shit chinc) omotaj ga folijom (alu za kucanstvo) i onda jos izolirkom ili necim

Link to comment
Share on other sites

A čovječe.... Niš, danas prvo odvajam šit pojačalo od mase, onda ću probati staviti USB sound karticu, ako niti to pomogne, onda ću skinuti zadnji lonac i izbaciti muziku van.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...