Jump to content

Ugradnja pumpe benzina


Recommended Posts

Uzeo sam pumpu BOSCH 044. Ne stane mi u rezervoar na delti. Pretpostavljam da je mogu ugraditi kao vanjsku pumpu (izvan rezervoara), pa me interesira kako da riješim sito na crijevu koje ide iz rezervoara na puumpu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

si zainteresiran za usisnu od tipa 1,8 ? usput da pitam, tu bus najprije vidio...

 

neg ja mislim da mora biti potopljena pumpa ka je ugradbena,,,, ak nis drugo radi hladenja ?... jer ima i onih vanjskih in line pumpi.... bez sita sta se stavlojau van rezervara..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dobio info od dečka koji je ugradio 044 da je najbolja opcija napraviti još jedan manji tank u kojem će ona bit, znači ovako:

 

Serijala pumpa pumpa gorivo u taj novi mali tank, 044 pumpa gorivo u fuel rail, povrat ide iz fuel raila u mali rezervorar di je 044, iz tog tanka povrat ide natrag u original tank.

 

To je navodno najbolji setup za tu pumpu.

Link to comment
Share on other sites

AFAIK moras onda stavljati jos jednu malu dohvatnu pumpu u tank. ;)

 

Rio, AFAIk pumpa se hladi protokom benzina kroz nju, ne time sto je uronjena :)

 

 

EDIT:

e sta ti je 2Fast napisao.. samo se ne mogu sjetit kako taj externi tank na eng. ekipa zove za progooglati :D

Fuel surge tank !?

 

EDIT 2:

Yap... Fuel surge tank :D

 

mrt261.jpg

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

Ja sam skinuo sito sa orginalne pumpe i stavio na cijev koju sam umjesto uronjene pumpe stavio u tank... A vanjsku pumpu sam stavio gdje bio filter goriva, a filter goriva sam prebacio napred u motorni prostor...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skinuo sito sa orginalne pumpe i stavio na cijev koju sam umjesto uronjene pumpe stavio u tank... A vanjsku pumpu sam stavio gdje bio filter goriva, a filter goriva sam prebacio napred u motorni prostor...

 

Heh... ti si styler, to efektivno nebi kod mene izdrzalo duze od 15 min voznje :D

Link to comment
Share on other sites

AFAIK moras onda stavljati jos jednu malu dohvatnu pumpu u tank. ;)

 

Rio, AFAIk pumpa se hladi protokom benzina kroz nju, ne time sto je uronjena :)

 

 

EDIT:

e sta ti je 2Fast napisao.. samo se ne mogu sjetit kako taj externi tank na eng. ekipa zove za progooglati :D

Fuel surge tank !?

 

EDIT 2:

Yap... Fuel surge tank :D

 

mrt261.jpg

Zove se još i swirl pot ;).

Ovako sam ja sebi napravio:

swirl0th.jpg

Link to comment
Share on other sites

...mozes i to samo cijev ti mora ic iz najnize tocke rezervara i moras stavit predfilter i poslje pumpe filter...

 

Znači može, fino stavim onaj obični mali papirnati filter goriva na ulaz i to potopim u rezervoar i fino crijevo na pumpu pa poslije pumpe filter prije ulaska u motor?

Link to comment
Share on other sites

ja isto imam o44 i raspitivao se malo i ovako sam našao najviše setupova

 

dobavna u rezervaru, iz nje crijevo prema 044 i direkt crijevo iz rezervara prema 044, ta dva crijeva u Y i u 044. valja to?

 

i kak se riješit zujanja od 044? obložit spužvom i oklopit? hoće se grijat?

Link to comment
Share on other sites

Ne, jer ti serijala pumpa koristi samo za dovod goriva do nove pumpe, a onda ga bez problema dovede koliko je ovoj pumpi potrebno, bitna je razlika u tome što su ove "jače" pumpe sposobne raditi pod većim otperećenjem, odnosno održavati dovoljno visok tlak na visokim okretajima motora kada obično serijala pumpe gube korak.

 

Ono što sam ti ja htio odmah preporučiti je da ubaciš u tank odmah jaču pumpu i to je to, izbjegneš nepotrebne komplikacije. Ja sam naručio Walbro 255lph, izađe te nekih 900 tinjak KN.

Link to comment
Share on other sites

Ako stavim serijala dobavnu pumpu goriva prije ove, koja je poanta? Pa kaj nebude onda protok goriva limitiran snagom serijske pumpe?

 

pa imaš jedno crijevo iz dobavne i jedno direkt iz tanka, znači dok si 044 ne povuče dosta benge ova mala joj dobavi, a ne limitira ju jer neide samo kroz nju benga. jel ima to još kome smisla osim meni? :D

Edited by SlaX
Link to comment
Share on other sites

Znači ako ovu 044 ne ugradim u tank ona neće imati snage povući crijevom gorivo?

 

Pa kazu ti ljudi da ce raditi .. :)

 

Ali AFAIK tako se inace ne radi, jer postoji dobra sansa da usred uzastopnih sila po zavojima ce dosta zraka loviti a ne benzina :)

 

Pa se AFAIK radi Surge tank, sa manjom pumpom unutar tanka, i manji vanjskim spremik sa jacom pumpom (044). Tako da koliko god gazio auto po zavojima i koliko god manja pumpa u tanku lovila zrak, ova jaca u manjem vanjskom spremniku nikada nece loviti zrak :)

 

Bar je meni tako u glavi to .. :D A npr. ako ti Turbo motor posteno vec izganjan na full opterecenju ulovi fuel cut od 2 sekunde sve moze otici u dim. :)

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

Znači ako ovu 044 ne ugradim u tank ona neće imati snage povući crijevom gorivo?

 

Nisam siguran, ali mislim da je ispravan način onaj koji smo ti preporučili, znači sa fuel surge tankom. Jer gdje god sam našao podatke o njoj i načinu instalacije, tako je rađeno.

Link to comment
Share on other sites

...calibra ima serijski vanjsku pumpu goriva i kako ona nikad ne ostane bez goriva???...glavno je da iz swirl pota postojeceg rezervara povuces dobavu i ostavis onu mrezicu nekakvu kakvu ima, samo maknes serijsku pumpu...i onda stavis neki predfilter....ja sam stavio sebi od bagera nekog jer mi je imao dobar protok i isto je bio fi 12 ko i ulaz na pumpu...eto tak ja imam slozeno...e jedino je kod mene slobodan pad do pumpe...

Link to comment
Share on other sites

...calibra ima serijski vanjsku pumpu goriva i kako ona nikad ne ostane bez goriva???...glavno je da iz swirl pota postojeceg rezervara povuces dobavu i ostavis onu mrezicu nekakvu kakvu ima, samo maknes serijsku pumpu...i onda stavis neki predfilter....ja sam stavio sebi od bagera nekog jer mi je imao dobar protok i isto je bio fi 12 ko i ulaz na pumpu...eto tak ja imam slozeno...e jedino je kod mene slobodan pad do pumpe...

Ni meni nije trebao swirl pot sa 200KS. Kad sam prešao 300, serijska pumpa bi redovito kod naglih ubrzanja i sa manje od pola tanka benzina povukla i napunila rail zrakom. Da vidiš kako motor zaštuca :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije trebao swirl pot sa 200KS. Kad sam prešao 300, serijska pumpa bi redovito kod naglih ubrzanja i sa manje od pola tanka benzina povukla i napunila rail zrakom. Da vidiš kako motor zaštuca :lol:.

 

 

To se i meni počelo događat od kad sam na Phase3, kad je gorivo u rezervoaru ispod pola, pogotovo kad je oko 1/4 tanka... zato sam i uzeo sada Walbro 255 lph.

Link to comment
Share on other sites

...calibra ima serijski vanjsku pumpu goriva i kako ona nikad ne ostane bez goriva???

 

Pa serijski auti sa slozenim ovjesom (pa i sa serijskim ovjesom) imaju naviku ostajati bez benzina prilikom zesceg gazenja po zavojima.. :)

Vidio na svoje oci par puta na Sljemenu.. :D

 

Raditi ce kako ti si naveo da slozi.. Ali Delta je fina igracka.. pa kada vec slaze neka slaze kako spada, nista vise :)

Link to comment
Share on other sites

To se i meni počelo događat od kad sam na Phase3, kad je gorivo u rezervoaru ispod pola, pogotovo kad je oko 1/4 tanka... zato sam i uzeo sada Walbro 255 lph.

Probao sam i sa 255 lph u tanku, ali nije pomagalo. Sad koristim swril pot i dodatnu eksternu 255 lph pumpu i mogu se voziti na 2 bara boost-a doslovno do zadnjeg dcl benzina u tanku :).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...