Jump to content

Ugradnja pumpe benzina


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

2 tcode: kakav relej?

 

2 svi: hvala na savjetima. Ja sam prvo mislio uglaviti novu pumpu u rezervoar na mjesto originalne (na slici je Bosch 044):

 

img0332e.jpgw600.png

 

Problem je da je nova pumpa viša od postojeće, pa sam umjesto origigi poklopca dao napraviti aluminijski dublji ali onda mi je problem otvor na podu koji nemogu zatvoriti.

 

Imam još jedno pitanje. Ako provedem lajtunge (mislio sam staviti 10mm) kroz taj alu poklopac kako zadihtati?

Link to comment
Share on other sites

Najobičniji 30A relej za auto. To ti je neophodno jer izlazi za postojeću pumpu neće moći podnijeti još jednu. Nego onda taj relej i novu pumpu spojiš direktno na akumulator (po mogućnosti i osigurač staviti), a relej pališ sa izlazom za postojeću pumpu...

 

Jesi shvatio? :)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da da. Dakle relej ima jedan ulaz za struju iz aku i drugi iz kontakta (centrale) i jedan izlaz koji ide na pumpu.

 

I da, idem na jednu pumpu...

Ako si na jednoj pumpi onda se spoji na originalnu instalaciju, pa ti ne treba dodatni relej.

Link to comment
Share on other sites

Problem je da je nova pumpa viša od postojeće, pa sam umjesto origigi poklopca dao napraviti aluminijski dublji ali onda mi je problem otvor na podu koji nemogu zatvoriti.

 

Imam još jedno pitanje. Ako provedem lajtunge (mislio sam staviti 10mm) kroz taj alu poklopac kako zadihtati?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

procita san sve sta se napisalo tu na forumu, i zaista mi nije jasno ono sta kazu za bosch 044

http://www.jayracing.com/index.php?main_page=product_info&products_id=1

 

jelte, spojis staru pumpu koja je u tanku direkt na bosch.

kakvog to smisla ima kad je lanac jak kolko je jaka najslabija karika u njemu, dakle kad stock pumpa ostaje bez daha ostaje i ova velika...

 

e onda rjesenje,

ovaj medju tank na koji spojis bosch 044, opet nema logike jer ako se vozis dovoljno dugo na opterecenju di treba benzina, onda dolazimo do problema da bosch isprazni tank

 

e sad mene zanima,

1. zasto jednostavno bosch ne stavit u tank na mjesto originalne pumpe?

2. ako ne moze stati, zasto tank ne probuzati na najnizoj tocci, staviti debelo crjevo, recimo 1" na njega filter i ispod razine tanka stavit pumpu?

zar mislite da ce se ispod razine goriva od 1/4 na naglim ubrzanjima desavat da pumpa potegne zrak iz tanka?

 

meni je tank 40L pa cisto sumljam da ubrzanje moze biti toliko da potegne cjelu bengu sa odvoda goriva?

 

A ako se to pak desava, a da je u tank jednostavno stavit onu plastiku sto je kao spuzva koja sprecava taj efekt da gorivo ode u stranu na ubrzanjima/prolascima kroz zavoje?

 

dakle koliko je sretno rjesenje stavit pumpu direkt u tank, ili ako nemoze stat, da se probusi tank u najnizoj tocci i sa debelim crjevom da se spoji pumpa?

 

 

btw, cjevi od goriva su mi metalne fi 6mm, jel treba to mjenjat?

Link to comment
Share on other sites

Mica, gorivo u krivinama i na ubrzanjima leta na sve strane... Stoga ako ta pumpa u rezervaru i puhne balončiće u dodatnu posudu, balončići će otiči na vrh posude i vratiti se nazad u rezervar... A kako je dodatna posuda visoka tanka cijev, ona će i na najvećim ubrzanjima opskrbljivati jaču pumpu čisti benzinom...

 

Mala pumpa ima dovoljno velik protok ako ne mora nabijati tlak. Tlak kod malih pumpi jako smanjuje protok... Što je sasvim logično. I onda ako se ta pumpa još mora boriti sa mjehurićima zraka imaš dim iz auspuha nakon stiskanja turbaka u šestoj... :lol:

Link to comment
Share on other sites

mica, da je to tako onda turbobenzinci noviji generacija bi redom imali te swirl (ako san uopce dobro napisa) tankove, a nemaju ih, dakle, po mom, nije potrebno!

 

dali novi focus rs ima to?

dali audi rs3 ima to ?

 

dali mnogi serijski brzi auti danasnjice imaju to?

mislim da ne, pumpa je uronjena u tank i bok!

 

jos uvjek pokusavam shvatit i neide mi,

jer kolko ja kuzim, te medjutankove je ugradjivala ekipa koja ima problematicno konstruiran serijski tank koji nema pregrada u sebi...

 

i opet kazem, zasto ne spuzvu ugradit u tank? kosta 20 usd na ebayu !

Link to comment
Share on other sites

mica, da je to tako onda turbobenzinci noviji generacija bi redom imali te swirl (ako san uopce dobro napisa) tankove, a nemaju ih, dakle, po mom, nije potrebno!

 

dali novi focus rs ima to?

dali audi rs3 ima to ?

 

dali mnogi serijski brzi auti danasnjice imaju to?

mislim da ne, pumpa je uronjena u tank i bok!

 

jos uvjek pokusavam shvatit i neide mi,

jer kolko ja kuzim, te medjutankove je ugradjivala ekipa koja ima problematicno konstruiran serijski tank koji nema pregrada u sebi...

 

i opet kazem, zasto ne spuzvu ugradit u tank? kosta 20 usd na ebayu !

 

Ajde daj mi neki link te spužve. Kako to radi?

 

Ja imam pumpu u boci i bocu uronitu u tank. I to je sranje sistem.

Link to comment
Share on other sites

ma nemogu sad nac da me jebes al neko je na forumu prije 15ak dana pita dal da to stavi u tank...

 

to je nekakva plasticna "spuzva"

jel neka plasticna struktura koja izgleda kao spuzva, i pri djelovanju g sila na gorivo u tanku, gorivo se ne zalipi u jedan kantun nego stoji u toj spuzvi odakle ga pumpa uvik moze potezat

Link to comment
Share on other sites

ja i nemogu drugacije stavit, mislin mogu al necu "ciganit" sa nikakvim medjutankovima

 

a uostalom sto je vise djelova u nekom lancu lanac ima manju pouzdanost, dakle jos jedna pumpa jos jedan relej jos jedan osigurac, jos jedan tank i barem dvje selne, dodatnih x razloga da se desi pizdarije, plus sto na punom boostu nemos vozit nego kolko je velik medjutank, i sta kad ostanes bez goriva? klipovi baj baj ...

Link to comment
Share on other sites

to je nekakva plasticna "spuzva"

jel neka plasticna struktura koja izgleda kao spuzva, i pri djelovanju g sila na gorivo u tanku, gorivo se ne zalipi u jedan kantun nego stoji u toj spuzvi odakle ga pumpa uvik moze potezat

 

Ta spuzva je AFAIK protiv "pjenušanje" benzina u tanku, a ne sta ti navodis ;)

Link to comment
Share on other sites

e, kad vec znas o cemu pricam daj link! jer da me jebes ja to sad nemogu nac!

 

a, zar tankovi nebi trebali imat pregrade unutra u sebi bas zbog navedenih problema ?

 

Jesi ikad otvorio tank da se sam uvjeriš? Moj recimo nema nikakvu pregradu nigdje..

Link to comment
Share on other sites

moj na brodu ima :)

 

nisan pogleda od fieste nikad, gleda san u audiju dizelasu, tank je ima jednu pregradu na sredini, a i stajao je okomito...

 

e sad...

e jedno totalno blesavo pitanje, jel frzop ima medjutank ? ja mislim da ne

kako on ne ostaje na suhom ?

 

zanima me jedno zbilja kvalitetno rjesenje, tako da valja promozgat dobro i mozda potrosit koju kunu vise al da onda bude kako spada

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...