Jump to content

1.9tdi problem nakon izmjene turbine.


Recommended Posts

Ovako:

To je auto Škoda Fabia 1.9tdi ATD motor 101ks chipan!

Bio je cipan sa 90k kilometara i izdrzala je turbina do 153k km.

Kupljena je nova Garret T10 turbina original za taj motor.

Problem je nastao nakon 1500km voznje.

Najme ocistili smo kompletna crijeva , stavili novo ulje, filter zraka, filter ulja, filter goriva. Od jucer mi se turbina pocela jako cuti i zujeti kada pocne puhati iznad 0.5 bara. Kad ga stisnem do kraja stvarno zuji kao da avion ide.

Provjerili smo crijeva dali nije koje puklo... Dali je moguce da je nova turbina prosvirala nakon 1500km i uredne voznje bez forsiranja i jos sa turbo tajmerom gasena?

 

Svi savjeti dobro došli :)

Link to comment
Share on other sites

Nije tdi al imal sam slićno iskustvo prije tjedan dva na svom, promjenil mi je zvuk u spoolup-u. Nakon malo čačkanja skužio da sam izgubil 1 vijak koji drži downpipe a još jedan je bio skroz otpušten.:blink:

 

Neznam kak se drži auspuh na tdi-u, dal' isto sa 4-5 šerafa ili ima onu v-band šelnu. Uglavnom provjeri i ispušnu stranu malo. Nekak sumnjam da je turbo riknul nakon 1500km osim ak niste negdi zacvikali dovod ulja prilikom montaže.

Link to comment
Share on other sites

kako moze krilce ostetiti crijevo? Na bivsoj turbini se razletjelo ispuse peraje i zavrsile skroz u ispusnoj cijevi skupa sa osovinom.

Ocistili smo kompletni IC i crijeva, a zvizdi ko blesava.... Nist mi nije jasno...

Danas cu skinuti kompletna crijeva i sve ponovo pregledati, jer mi nije jasno kako moze tako jak zvuk proizvodit kao da imam elektro motor ispod haube a ne diesel....

 

Strah me je da se opet nerazleti... a covijek koji mi je prodao kaze da je to normalno da se tak cuje , ako cu moc budem snimio na mobitel kako se cuje pa da vam bude lakse pomoc... Stvarno hvala na svim savjetima!

Link to comment
Share on other sites

meni je krilce se ocito zapiknulo u crijevo koje ide u ic na prvom zavoju (koljeno pod 90 stupnjeva). decki su to ocistili, medutim kad sam isao doma iz servisa, skrenem u ulicu, stisnem gas i prvo puklo i onda kak dam gas tak fucka. i naravno komadic crijeva koje nemas sta vidit 972kn :(

Link to comment
Share on other sites

razletila se nova , jucer smo skinuli turbinu i razletjele su se usisne peraje jer se odšarafila matica od usisne osovine i podbila pod peraje.... covijek neda garanciju i nesto je... sad si mogu nabit 700€ u guzicu... Nevjerovatno

Link to comment
Share on other sites

kupis jeftinije jer nemas toliko para da bi odfurao auto u servis da mi naplate 11000-14000kn... pa uzmes novu zapakiranu vjerovatno poplasenu negdje za 5000 i platis ugradnju i ZVEK nakon 1200km.....

 

sad nemam ni kesa, ni kartica , ni kredita... moze auto u savu :)

Link to comment
Share on other sites

razletila se nova , jucer smo skinuli turbinu i razletjele su se usisne peraje jer se odšarafila matica od usisne osovine i podbila pod peraje.... covijek neda garanciju i nesto je... sad si mogu nabit 700€ u guzicu... Nevjerovatno

 

to je stvarno peh

 

700 eura nije malo

Link to comment
Share on other sites

To ti je bilo kupljeno preko frenda, pa drugog poslije njega... bla bla, ali kao nema garancije... jeb*m macka u vreci... nikome danas nemozes vjerovat... nije mi jasno kako neko moze prodat sjebanu stvar, jer je to ozbiljna stvar to nije maticna ploča ili neko sranje... sta da sam vozio 200 pa da su peraje zavrsile u cilindru... heeeee micek....

Link to comment
Share on other sites

Ovako:

To je auto Škoda Fabia 1.9tdi ATD motor 101ks chipan!

Bio je cipan sa 90k kilometara i izdrzala je turbina do 153k km.

Kupljena je nova Garret T10 turbina original za taj motor.

Problem je nastao nakon 1500km voznje.

Najme ocistili smo kompletna crijeva , stavili novo ulje, filter zraka, filter ulja, filter goriva. Od jucer mi se turbina pocela jako cuti i zujeti kada pocne puhati iznad 0.5 bara. Kad ga stisnem do kraja stvarno zuji kao da avion ide.

Provjerili smo crijeva dali nije koje puklo... Dali je moguce da je nova turbina prosvirala nakon 1500km i uredne voznje bez forsiranja i jos sa turbo tajmerom gasena?

 

Svi savjeti dobro došli :)

 

skoda fabia sa 1.9 td nema garrett-ov turbo nego kkk k39.

 

Takoder odakle ti ovaj naziv garrett T10?:huh:

 

Inace garrett gt1544 je isao na fabiu sa 3 cilindra i 75 ks i na octavie sa 90 ks.

 

Inace ovaj kkk k39 je varijabilan turbo tako da ako nisi stavio isto varijabilan turbo auto se moralo drugacije ponasat.

 

Daj sliku toga sta si stavio sto ti se raspao odmah se moze vidjet jel varijabilan ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Kutija - si ziher da nema i Garrettovih na tim motorima? Jerbo na motoru ko moj (131) ima nekih sa kkk, a nekih sa garrettom...:huh:

 

Lim@ - taj za kojeg si čuo, jel to na "našem" motoru? Jer se jednom sasula i VNT17-ica nakon kojih 1000km...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...