Jump to content

2.0 tdi 170 ks cr?


Recommended Posts

Danas ja i buraz raspravljamo o tome da li je isti motor ide u Leon i Golf i buraz tvrdi da nisu isti motori nego da se razlikuju..

 

A ja sam 99% siguran da su identicni motori i uvjeren sam da je velika vecina dijelova ista, znaci kugle, krajnici, spone, vilice, seleni itd itd..

 

Pa sad netko od mehanicara koji rade okolo po VAG koncernu molim da nas obojicu razuvjerite:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Svi motori u VAG koncernu su identicni!!!

 

Octavia,Leon,Audi A3,Golf V svi imaju identicno podvozje,motore i sve.Drugacije je samo vanjski lim i unutrašnjost

 

Identicno mislis na isto samo drukciji poklopac motora?

Link to comment
Share on other sites

cr je isao i u golfa 5 od 2005------>

 

Ja mislim da je CR dosao malo kasnije ali i u octaviu RS je od 2008 se poceo ugradjivati CR...

Nisam imao nesto prilike voziti puno ove CR motore ali ja mislijm da za ove dizel jurilice :D vise odgovara PD... CR je nekako "premiran" i prelinearnu krivulju momenta ima :lol:

Link to comment
Share on other sites

ma nema tu do PD motora.

nek je glasan

 

ev osad sam se vozio malo u bmw 116 122 ps.

ajme, nema tu onog da te zalijepi

imam osjecaj da u drugoj neide nista bolje neg tdi 90 ps.tj. vjerovtano ide al se ne osjeti nesto narocito

Link to comment
Share on other sites

ma nema tu do PD motora.

nek je glasan

 

ev osad sam se vozio malo u bmw 116 122 ps.

ajme, nema tu onog da te zalijepi

imam osjecaj da u drugoj neide nista bolje neg tdi 90 ps.tj. vjerovtano ide al se ne osjeti nesto narocito

 

oni su mali ali su veliki,odnosno,hoću reći,nisu više toliko mali da ne bi bili veliki,ali su dovoljno mali da budu mali

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

ma nema tu do PD motora.

nek je glasan

 

ev osad sam se vozio malo u bmw 116 122 ps.

ajme, nema tu onog da te zalijepi

imam osjecaj da u drugoj neide nista bolje neg tdi 90 ps.tj. vjerovtano ide al se ne osjeti nesto narocito

 

 

 

znas ti da je prestavka majka svih zajeba?:)

 

mislim sve ja to kuzim, dizlo, moment, šus, ovo ono...

 

ali u realnom svijetu bas i ne, daleko od toga da se šut ne osjeti i ostalo, ali da ide bolje od slicnih benzinaca - neide

 

evo ti primjer rende npr(cisto onako uzimam), sad je posto konkurencija cliu s atmo motorom i 200ks, kad je promijenio turbinu i sad auto ima 200 tinjak ks i sigurno 400+nm...

 

Neide nista nikoga osobno, nego ocu rec da je taj dojam "šusa" i ostaloga u dizelima do 100-110ks čisto onako...prividan?:)

Link to comment
Share on other sites

Pa je, prvidan je, ali kod nekih više kod nekih manje...

Npr. moj auto je 1.5 CRDI 110ks, i ide auto stvarno dobro, ali kad sjednem u octaviu PD 105ks imam osjecaj da vozim puno jači auto od mog,

a do 140 ga ostavim 3-4 dužine... imam takvih puno primjera...

Kad ste već spomenuli bmw, 320d po šusu ništa posebno, a nabire jebeno...

Link to comment
Share on other sites

je pa to je to...:)

 

prividno, nema nista od privida ako neide:)

 

tdi110ks ide npr ok(ovisi u kojem autu, u G3 je OK), iako se meni opcenito vise svidja cr od pd, pretpostavljam da je u relaultima dci i pugovima hdi CR masina?

 

ima mi nekako uglađeniji i mirniji rad i linearnije poteže...

Link to comment
Share on other sites

Ma PD rula, feeling kao da voziš 50% jači diesel :lol: jedino su preglasni...

 

PD se da jako fino načipat :)

115ks ide na cca 150 samo s čipom tj da niš ne diraš na motoru..sve prek toga treba dizne mjenjat,turbinu i sve :)

 

CR nisam vozio al me baš zanima kakva je razlika :)

Link to comment
Share on other sites

kod vw-a taj pd ima prividan šus ( govorim o ovim jacima 130 pa naviše ) jer ovi slabiji ga ni nemaju...

 

Moze grdno zavarati. Cisti primjer. Cipat 110 ks ( bosch pumpa ) i usporedit sa serijskim 130PD i 110 nece imat ni priblizno sus kao 130 a bit ce brzi..

 

 

To opcenito zavarava..bitna je kazaljka

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...