Jump to content

2.0 tdi 170 ks cr?


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

pa bio sam i ja ali kad maf oslabi toliko malo da dijagnostika nemoze prepozanti

 

probaj posudit maf od nekog:)

 

može :D

e posudiš mi MAF:lol::P

 

Budem baš pitao ;)

 

To i nije nešto specijalno skupo jelda ???

Link to comment
Share on other sites

Ma PD je zakon, ja sam sa svojom starom 5icom 105ks ubijao ove 6ice 110ks u firmi, s ovim 2.0 sad da ne pricam. Sam ga treba dobro saltat jer mu je jako usko podrucje momenta i nema nis od razvrtavanja kad mu moment pada. + kaj je zabavniji za vozit jer je u skoro svakom trenu spreman provrtit kotace ak se nabije gas taman kad pocne posteno vuc...

Link to comment
Share on other sites

...interesantno kako turbina i nagla provala momenta prevari ljude...frend se htio kladiti da će me sa nekim 130 ili 140 konja TDI-em ostaviti barem 10 metara...vozio je moj bivši auto dva puta i onda je sjeo u taj VW i kune se da taj TDI čupa ko lud...i ajd, meni smiješno ali da mu udovoljim stanemo mi...on sav uvjeren i sa smješkom na licu jer ga kao taj VW doslovno zakuca u sjedalo više nego moj 170 ks benzinac...na kraju je ostao 15 dužina iza mene i interesantno šta brže idemo to više zaostaje...a mislio sam da će me barem pratiti kad prođemo 100 km/h.

 

Ista stvar i iz letećeg i iz nule i na 130-140 km/h kad poklopimo...uvijek ostane iza. Kako je taj moment od 2000-3200 okretaja divna stvar...da te zakuca u sjedalo i zavrti kotače uprazno u drugoj brzini.

 

...ovaj TDI 140 je dosta linearniji i ugodniji za voziti...nema tako usko radno područje kao oni stariji 1.9 PD motori...

Link to comment
Share on other sites

...interesantno kako turbina i nagla provala momenta prevari ljude...frend se htio kladiti da će me sa nekim 130 ili 140 konja TDI-em ostaviti barem 10 metara...vozio je moj bivši auto dva puta i onda je sjeo u taj VW i kune se da taj TDI čupa ko lud...i ajd, meni smiješno ali da mu udovoljim stanemo mi...on sav uvjeren i sa smješkom na licu jer ga kao taj VW doslovno zakuca u sjedalo više nego moj 170 ks benzinac...na kraju je ostao 15 dužina iza mene i interesantno šta brže idemo to više zaostaje...a mislio sam da će me barem pratiti kad prođemo 100 km/h.

 

Ista stvar i iz letećeg i iz nule i na 130-140 km/h kad poklopimo...uvijek ostane iza. Kako je taj moment od 2000-3200 okretaja divna stvar...da te zakuca u sjedalo i zavrti kotače uprazno u drugoj brzini.

 

...ovaj TDI 140 je dosta linearniji i ugodniji za voziti...nema tako usko radno područje kao oni stariji 1.9 PD motori...

 

Potpis na blitvara...:D

Link to comment
Share on other sites

...interesantno kako turbina i nagla provala momenta prevari ljude...frend se htio kladiti da će me sa nekim 130 ili 140 konja TDI-em ostaviti barem 10 metara...vozio je moj bivši auto dva puta i onda je sjeo u taj VW i kune se da taj TDI čupa ko lud...i ajd, meni smiješno ali da mu udovoljim stanemo mi...on sav uvjeren i sa smješkom na licu jer ga kao taj VW doslovno zakuca u sjedalo više nego moj 170 ks benzinac...na kraju je ostao 15 dužina iza mene i interesantno šta brže idemo to više zaostaje...a mislio sam da će me barem pratiti kad prođemo 100 km/h.

 

Ista stvar i iz letećeg i iz nule i na 130-140 km/h kad poklopimo...uvijek ostane iza. Kako je taj moment od 2000-3200 okretaja divna stvar...da te zakuca u sjedalo i zavrti kotače uprazno u drugoj brzini.

 

...ovaj TDI 140 je dosta linearniji i ugodniji za voziti...nema tako usko radno područje kao oni stariji 1.9 PD motori...

 

 

 

ma to ti uopće nije istina...:lol:

 

Upravo tak kako si napisao:thumbsup: oni IDU tih soma i pol okretaja, a neki benzinac s normalnom dozom momenta i ok mjenjacem ide bar od 3 i pol do 6 i pol...i opet kad ga presaltas je na 4500 cca...:)

Link to comment
Share on other sites

ma to ti uopće nije istina...:lol:

 

Upravo tak kako si napisao:thumbsup: oni IDU tih soma i pol okretaja, a neki benzinac s normalnom dozom momenta i ok mjenjacem ide bar od 3 i pol do 6 i pol...i opet kad ga presaltas je na 4500 cca...:)

 

Dobar dizel ide i dulje, ali ako je dobro napravljen, pogledaj gdje mu je blokada

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa normalno da dizlo sa 130 il 140ks nije brzi od duplo lakseg benzinca s 170ks, taj koji je to izjavio je lud. Pa ja sam s unicem s svojih cca 75ks bio brzi od mog starog golfa. Al tdi 105ks u golfu recimo itekako dere fikus 1.6 105ks.

Link to comment
Share on other sites

Dobar dizel ide i dulje, ali ako je dobro napravljen, pogledaj gdje mu je blokada

 

 

 

 

Kao sto si reko DOBAR dizel...

 

imam se prilike dost cesto provozat u 535d, i taj auto ide od soma i nesto pa do 4 i pol, jednostavno ide...

 

kubika ima, biturbo je, momenta ima gro...al to nemozemo usporedit s 1.9tdi:)

 

mislim, ima i 1.9tdi ok masinu, meni se posebno dopada model iz ibize cupre tdi...znaci stock 160ps i 330nm...e to je vec ok:)

Link to comment
Share on other sites

Kao sto si reko DOBAR dizel...

 

imam se prilike dost cesto provozat u 535d, i taj auto ide od soma i nesto pa do 4 i pol, jednostavno ide...

 

kubika ima, biturbo je, momenta ima gro...al to nemozemo usporedit s 1.9tdi:)

 

mislim, ima i 1.9tdi ok masinu, meni se posebno dopada model iz ibize cupre tdi...znaci stock 160ps i 330nm...e to je vec ok:)

 

1.9 TDI je bio sinonim za stedljivu masinu, danasnji 2.0 TDi ima 170 ks i 350nm nista previse ali solidno da se moze malo brze vozit:)

 

Ovo sto BMW ima sa 123d mi je odlicno, twin turbo s 400 nm na 2000, koji vuce po rijecima nekih ljudi koji su probali pa sve do 4500-4700 rpm i da nije tako skup bi mi definitivno bio broj jedna na sljedecem autu:)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...