Jump to content

Tokarenje klipa


Recommended Posts

Jel itko čuo da se tokare klipovi i valja li to radit?

 

Iman slučaj da mi prvi kompresioni prsten je širi od kanala, pa su mi predložili da istokarim klip kako bi prsten stao. E sad jel to pametno?

Link to comment
Share on other sites

cek jesu ti na klipovima 3 kanala i sva tri razlicite debljine?

ako jesu onda si dobija krive prstenove, dobija si dva ista kompleta

 

alfaludjak je kemijao sa klipovima svasta, ako nevidi temu posalji mu peem

Link to comment
Share on other sites

Ovo je i meni interesantno. Koristio bih karike koje su 1,5 mm debljine, a utori na klipu su za kariku od 1,2mm. Dakle isto pitanje, može li se proširiti utor i koliko je to pametno? Također se radi o kompresionoj karici.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je i meni interesantno. Koristio bih karike koje su 1,5 mm debljine, a utori na klipu su za kariku od 1,2mm. Dakle isto pitanje, može li se proširiti utor i koliko je to pametno? Također se radi o kompresionoj karici.

 

Eto tako je i kod mene, ostala dva pašu po dimenzijama, dakle uljni i srednji mi pašu. A bili su original zapakirani....

Link to comment
Share on other sites

Jel zna možda tko kod nas može napravit kovane klipove i klipnjače-jel ima tko da se bavi baš s tim da radi po naruđbi znaci ja mu dofuram origigi i on napravi kovane iste takve???

E i ako puknu samo karike na klipovima jel se to da popravit i tko to može??

Hvala i pozdrav!!!:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nisu karike za taj motor. Ali ja bih baš te :).

 

jer su to neke magicne karike koje daju svaka po 5 ks (barem :P ) ,

 

vece karike , veci mehanicki gubitci.

 

pogledaj karike na motociklima

Link to comment
Share on other sites

Jel zna možda tko kod nas može napravit kovane klipove i klipnjače-jel ima tko da se bavi baš s tim da radi po naruđbi znaci ja mu dofuram origigi i on napravi kovane iste takve???

E i ako puknu samo karike na klipovima jel se to da popravit i tko to može??

Hvala i pozdrav!!!:thumbsup:

 

u hrvatskoj niko,

TH performance salje van i daje napravit klip po originalu

 

 

marko

zar se prosirenjem prstenove ne povecava trenje? samm tim vjerojatno i temperatura? samim tim mnoge druge stvari?

Link to comment
Share on other sites

u hrvatskoj niko,

TH performance salje van i daje napravit klip po originalu

 

 

to isto nije dobro , jer mi nisu isti materijali , ne sire se isto

 

u hrvatskoj bilo koja cnc 3osna glodalica moze napraviti klip i klipnjacu.

 

jebe te druga stvar, projektirat taj klip i klipnjacu, koji materijal , oblik (cad model za tu glodalicu) toplinska i povrsinska obrada .... e tu je pamet

 

 

marko

zar se prosirenjem prstenove ne povecava trenje? samm tim vjerojatno i temperatura? samim tim mnoge druge stvari?

 

da neidem u detalje prsteni su jedan velik dio gubitaka u motoru. povecanjem povrsine prsenova se povecavaju gubitci. ljudi koji su projektirali taj motor su potrosili puno vremena i zivaca napraviti taj klip i te prstenove takve kakvi jesu. modificiranje toga bez nekog dobrog razloga je samo bacanje para.

 

znaci ako imas 0.3 mm veci prsten, za koliko moras povecat rupu u klipu da karika ne zacvika kad se motor zgrije.odnosno kad je pod opterecenjem... ? :huh:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

da neidem u detalje prsteni su jedan velik dio gubitaka u motoru. povecanjem povrsine prsenova se povecavaju gubitci. ljudi koji su projektirali taj motor su potrosili puno vremena i zivaca napraviti taj klip i te prstenove takve kakvi jesu. modificiranje toga bez nekog dobrog razloga je samo bacanje para.

 

znaci ako imas 0.3 mm veci prsten, za koliko moras povecat rupu u klipu da karika ne zacvika kad se motor zgrije.odnosno kad je pod opterecenjem... ? :huh:

 

karikama se i odvodi dobar dio topline s klipa....tako da ti je sve optimizaciji....

 

e pa zato se rade proracuni......a ne prst-oko-kopito metoda..........

osim ako nisis unistio 47 motora pa ces sa 48im pogodit toleranciju :naughty::naughty::naughty:

Link to comment
Share on other sites

jer su to neke magicne karike koje daju svaka po 5 ks (barem :P ) ,

 

vece karike , veci mehanicki gubitci.

 

pogledaj karike na motociklima

A motori na motociklima redovito razvijaju 500+ nm, je'l tako? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...