Jump to content

Punto GT - čukica turba (barometar)


Recommended Posts

Ne radi, provjerio sam sva crijeva i cijevi, vakume, ventile i sl.

Jel moguce da je prdnula sama čukica?

živcira me to jako, i sad kako ne vidim tlak imam osjecaj da mi ne boosta (kao da nema overboosta) iako svi vele da auto ide jako brzo ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

jel taj auto još ima pierburg ventil? ako ga nema ili je zaprljan, neće ni u overboost..

 

a za čukicu neam pojma..

 

Ima, provjerio ga, sve je ok. Probali ga iskopcati i javlja grešku motora, spojili ga i radi ok. Neznam, nisam pametan više...znam da je sitnica ali me to toliko jebe....a SMA je na GO i Alfa isto :huh:

Link to comment
Share on other sites

izađi iz auta, klkni okreni se na leđa zavuci glavu kod pedala i možeš nać crijevo od urice, možda je ispalo sa same urice. možda je ispalo na T razdjeljniku gdje jedan ide na blow off a druga na uricu?!

Link to comment
Share on other sites

izađi iz auta, klkni okreni se na leđa zavuci glavu kod pedala i možeš nać crijevo od urice, možda je ispalo sa same urice. možda je ispalo na T razdjeljniku gdje jedan ide na blow off a druga na uricu?!

 

Nije na T razdjeljniku, gledali smo Huzek i ja, nisam stigao danas pogledati to ponovno. inace šarafi na tabli su toliko izlizani da trebam neki bojli imbus jer je moj isto dosta sjeban vec.

Link to comment
Share on other sites

Jebote umro sam danas na suncu rastavljajuci sve ovo, pa sve se zapeklo majku mu tal...... :frusty:

 

Dakle skinuo sam satove i pratio crijevo od čukice do motora, i tamo sam naišao na ovo, otpojeno crijevo lagano sjebano na vrhu.

 

boost1.jpg

 

ok, našao sam problem ali znam da ce zvucati glupo ali ja neznam di to crijevo ide, sve sam raskopao i jedino što sam našao neki Y razdjeljnik kao na slici, no problem je što je ulaz na razdljeljniku duplo veci od ovog crijeva?!

 

boost3.jpg

 

boost4.jpg

 

Jel ima tko jebenu šemu ? popizdit cu majke mi, jebo turbo, V6 je zakon

Link to comment
Share on other sites

ma to je to naterj crijevo na taj T

 

Hm, neznam na koju foru da ga nataknem, iako malo sam razmišljao i sad vidm da nemože biti ništa drugo jer to crijevo nesmije biti otvoreno (na T razdijeljniku) , mora biti pod tlakom tj.vacumom , ispravite me ako griješim.

 

E sad, dajte mi prijedloge kako ovo crijevo "nataknuti" gore :D

Link to comment
Share on other sites

Da to je to, sad gledam po netu i po svojim slikama, jedna ide u blow off a jedna na čukicu.

 

hm... kak je staviti gore? pada mi na pamet wd i malo sa šarafcigerom raširiti crijevo (pokušavao vec ali bez wd-a)

 

Sutra ujutro sklapam sve jer sam izvadio pol motora da bi došao do pišljivog crijeva :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Durex%20Play%202-in-1%20massage%20gel.jpg

 

:)

 

Koliko je kruto to crijevo? Si probao uopce navuci vec cjevcicu na Y?

 

Jako je kruto,raširim ga sa odvijačem i vrati se odmah u isti položaj. probao sam ali bezuspiješno.

 

Pogledao sam na drugu stranu na čukici je isto sve je isto, tako da mora i ovdje uci.

Link to comment
Share on other sites

moj post namjerno ignoriras ili :lol:

 

ta se crijeva uvijek samo dobro zagrijes upaljacem i nabijes gore, to je daleko najjednostavniji način za to , eventualno malo wd-a prije po plastici, al mislim da nije potrebno :D

Link to comment
Share on other sites

moj post namjerno ignoriras ili :lol:

 

ta se crijeva uvijek samo dobro zagrijes upaljacem i nabijes gore, to je daleko najjednostavniji način za to , eventualno malo wd-a prije po plastici, al mislim da nije potrebno :D

 

Probam sutra ujutro, to sam frendu rekao odmah s upaljacem , pa je rekao da sam lud. :doh:

 

E da, akumulator mi je vani a prozore sam zaboravio dignuti, ne bojim se krađa jer mi ja auto u dvorištu no ak rokne kiša prek noci sam najebao :dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

1.6 overbosta ili konstant,,,

ako je konstant za IHI je to predosta!!!!:thumbsup:

Nemoj da za par dana bude oglas!!!!

T.Turbo original za punto GT:rofl: :rofl:

 

Overboost naravno, i to mi je dosta, cak i previše jer prvoj drugoj nema svrhe, ali zato trecu kad uhvati cupa volan :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...