Jump to content

Zatamnjena stakla


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja sam prve godine morao skinuti naprijed,a tako sam i sad morao, s tim da me je ove godine još zajebavao radi prednje šajbe,da moram skinuti i tu foliju(mislim na vrh šajbe,što večina auta ima tvornički zatamnjeno,ali moj nema).pa sam popizdija,i malo smo se porječkali ali me je kao on pustio.ja sam sebi uračunao u cijenu tehničkog i lijepljenje novih folija na prednja vrata,s tim da mi čovik uzme 200kn za oba,a ne 400.

Link to comment
Share on other sites

pa ak su htjeli dokazat da ima folije, lako su to mogli dokazat, samo sam to htio naglasit, a ovi mulci su ocigledno htjeli mu to nakalemit, kad su tolko buljili u auto.

 

I murjaku bi isto opalio samar da ti povuce s kljucem po foliji?:doh:

 

Sto murjak ima grebat po staklima?! On moze vidjet i/ili sumnjat i poslat me na izvanredni, ali nema sta prckat. Njega ne bi opalio, vec ga prijavio i, u slucaju stete, tuzio.

 

BTW Nemam folije na prednjim staklima, ali ponekad vozim aute s tvornicki toniranim. I sad da neki kreteni idu grebat po njima...:no2:

Link to comment
Share on other sites

Thx, hebe me klima u autu. Ima premali kiler i na temperaturama preko 30 C slabo hladi pa sam razmisljao o folijama ako stvarno pomazu da se auto lakse rashladi ljeti.

 

 

Neče baš rashladiti,prije neče dozvoliti da se zagrije prejako.

Da se razumijemo,folija će spriječiti preveliku toplinu,ali NEČE biti baš hladno kada poslije 6.satnog stajanja na suncu i +40.stupnjeva.Kod ulaza u auto se nečeš oznojiti od vručine,tako da je ulazak u kipuči auto kudikamo ugodniji.Ali folije nisu samo zbog toga,one i štite,ako se slučajno ,iz bilokojeg razloga staklo razbije....Dakle,zadrže sve one zilione sitnog stakla na sebi,a ono malo kaj i opadne,opadne na van,a ne u facu...

Link to comment
Share on other sites

Na Type R sam imao crne full tamne sad ne znam koja brojka i nikad me nitko nije niš pitao.....na A4 sad ima 35-icu metalizirajuće i nitko niš ne pita.....zaustavila me murija bar 10 puta s hondom i 10 s audijem:)

 

Iste 35.si imao i na hOndi...

Link to comment
Share on other sites

Iza nove godine po mojim informacijama uvode kamere u sve stanice za teh. pregled :)

 

Da, postoje kamere u ovoj stanici di sam i ja išao. Jednostavno mi je dečko rekao da dođem sa spuštenim prednjim šajbama, a ako me pita murja to sam tonirao nakon tehničkog i bok :thumbsup:

 

ja sam sebi isto konto zatamnit komplet kocku, al bed je u tome sto je auto crn sam od sebe pa se bojim da to ne izgleda ko mrtvacka kola. kako izgleda uopce najsvijetila folija na crnom autu?? ima ko kakvu sliku??

 

Na slici nećeš ni približno dobit dojam kako to izgleda uživo :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

1.Ak te fora sa 100kn ne zanima zaboravi na išta takvo jer rijetko ce te ko pustit na tehničkom jedino ako imaš jako malo zatamljena stakla

2.Murija ne hebe,mene 1 i više nikad

 

:)

 

 

Iskustvo govori slijedeče.....

Kad se dolazi na tehnički,prije svega,pozvati čovijeka da vidi foliju/staklo.Odnah će Vam reči,jel može ili ne,ako imate prozirnu ili 50.tku,99.9% da će te proči,sa 35com zna biti problema(pogotovo ako je zadnji kraj tamniji).

Nema tu sada bajki,zakon nam je takav kakav je,zato su se dobavljači potrudili nači folije koja bi zadovoljila formu,a opet da uživamo sve blagodati iste.

Stvar jr u tome da smo prije par godina probali potegnuti to pitanje,da se promjeni taj dio u ZOPC-u,no nemaju sluha za to,a jedno od prvih pitanja je bilo:dal to imaju BMW i Mercedes?!!!!.Ne nemaju,original,ali zato imaju Renault vozila,i to u šoferšajbi.No to nije referenca....tako da smo odustali.

A i na kraju krajeva,nema stanice tehničkog,gdje bar jedan djelatnik nema zatamnjeni auto,i to kompl(bez šoferšajbe)...stoga,mislim da je sve rečeno,jer jedino tehnički je problem,jer sa 50tkom,i prozirnom,nitko nikada nije imao problema pri prelasku granice,ili kad ga policija zaustavi na cesti.

Link to comment
Share on other sites

Iskustvo govori slijedeče.....

Kad se dolazi na tehnički,prije svega,pozvati čovijeka da vidi foliju/staklo.Odnah će Vam reči,jel može ili ne,ako imate prozirnu ili 50.tku,99.9% da će te proči,sa 35com zna biti problema(pogotovo ako je zadnji kraj tamniji).

Nema tu sada bajki,zakon nam je takav kakav je,zato su se dobavljači potrudili nači folije koja bi zadovoljila formu,a opet da uživamo sve blagodati iste.

Stvar jr u tome da smo prije par godina probali potegnuti to pitanje,da se promjeni taj dio u ZOPC-u,no nemaju sluha za to,a jedno od prvih pitanja je bilo:dal to imaju BMW i Mercedes?!!!!.Ne nemaju,original,ali zato imaju Renault vozila,i to u šoferšajbi.No to nije referenca....tako da smo odustali.

A i na kraju krajeva,nema stanice tehničkog,gdje bar jedan djelatnik nema zatamnjeni auto,i to kompl(bez šoferšajbe)...stoga,mislim da je sve rečeno,jer jedino tehnički je problem,jer sa 50tkom,i prozirnom,nitko nikada nije imao problema pri prelasku granice,ili kad ga policija zaustavi na cesti.

 

ovo bi bilo ljepo.

u cjeloj eu se nemoze osim u belgiji jel?

 

btw, a jel imas foliju 75?

ono ful ful svjetla

Link to comment
Share on other sites

Iza nove godine po mojim informacijama uvode kamere u sve stanice za teh. pregled :)

 

mislim da je to od prosle godine uvedeno;) nisam 100% siguran

 

a gdje vi ljudi idete na tehnicki? ja se nisam mogao popesti na kanal jer sam bio ljen dignuti gevinde 2cm,frajer se samo nasmijao,napravio krug i usao sa druge strane na rikverc koliko je mogao-do pola auta pa sam prosao:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ma ja ak stavim najsvjetlije možda bi mogao i proći pod "serijski". A i tehnički mi je u 7. mjesecu pa mogu sa spuštenim staklima na tehnički :D

 

a prva stvar kod radnika kad dođep na tehnički sa spuštenim prozorima je da ih podigne baš da vidi dal ga hoćeš zahebati, to mi je i sam jedan od radnika rekao

Link to comment
Share on other sites

Neče baš rashladiti,prije neče dozvoliti da se zagrije prejako.

Da se razumijemo,folija će spriječiti preveliku toplinu,ali NEČE biti baš hladno kada poslije 6.satnog stajanja na suncu i +40.stupnjeva.Kod ulaza u auto se nečeš oznojiti od vručine,tako da je ulazak u kipuči auto kudikamo ugodniji.Ali folije nisu samo zbog toga,one i štite,ako se slučajno ,iz bilokojeg razloga staklo razbije....Dakle,zadrže sve one zilione sitnog stakla na sebi,a ono malo kaj i opadne,opadne na van,a ne u facu...

 

imao sam tocno taj slucaj, na magistrali sam se (retrovizor vs retrovizor) lupio s autom koji je isao u suprotnom smjeru i moj ljevi retrovizor mi je razbio staklo, koje se rasulo u miljon komada. Imao sam stakla u ventilaciji, hlacama, carapama, o zadnjim sicevima da ne pricam.

 

Prosao bez ijedne crtice na sebi, sto mi nikak nije jasno, al kad se toga sjetim, mislim da je to malo zajebancije na tehnickom nikakav problem s obzirom na tu nekakvu sigurnost koje ti folije daju za svaki dan.

Link to comment
Share on other sites

Folije na prednjim staklima, .... UVIJEK!!! :)

 

Kakve, .... moja preporuke su 50-ice ili svjetlije. Trenutno tehnički i murja radi probleme jedino onda kad su te folije pretamne. Jer jos uvijek ima ljudi koji se odlučuju na relativno tamne folije na prednjim staklima.

 

Naravno da se moze naci nadobudni policajac ili cica na tehnickom, ... ali to je rjetko ....

Link to comment
Share on other sites

mislim da je to od prosle godine uvedeno;) nisam 100% siguran

 

a gdje vi ljudi idete na tehnicki? ja se nisam mogao popesti na kanal jer sam bio ljen dignuti gevinde 2cm,frajer se samo nasmijao,napravio krug i usao sa druge strane na rikverc koliko je mogao-do pola auta pa sam prosao:blink:

 

To i mene brine ove godine pošto je auto čučno još malo da li ću uopće moći na grabu ako ne uspijem uloviti vezu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...