Jump to content

Launch controll i nacukavanje auta, problem


Recommended Posts

Instalirao sam WOT Box, sve radi super, auto već na 3600 kreće ko iz topa. Ne pali se check engine niti ikakva lampica. No već nakon par launcheva, tj. držanja blokade sa boostom auto je počeo cukati, kao da svječice na momente ne rade, jel moguće da je to ? Dakle kad dam gas u 2. na 2500rpm, krene odmah i onda maaalo cukne pa ide tak super do 5 pa onda opet laaagano cukne, to sve nije niš strašno ali nekaj ne štima očito ;). Jel moguće da su se svječice zalijale od previše nesagorjelog benzina kojeg stvara launch controll ? Ili je nekaj treće ? Uglavnom sve funkcionira super, dakle sve je spojeno kako treba ali se ovo događa. Nisam ga išao propuhavat nakon toga, nisam imao di, možda bi nestalno nakon par propuhivanja do 200 ;)

 

Pitao amere, vele da je možda katalizator riknuo, no ne vjerujem da je mogao tako brzo, imam protočni katalizator, mislim da se to nebi smjelo desiti a pogotovo ne nakon par sekundi ?

 

Ovo je link na uputstva za instalaciju, možda iz toga možete nešto zaključiti

http://www.npcompleteperformance.com/vwgtimkvinstallationinstructions

 

Uglavnom ima tu znalaca koji bi mogli znati odgovor na ovo pitanje ;).. Znam i da na SRu svi auti sa launch controllom na tih 400m trokiraju i nakon kaj krenu te zna koji puta grunut iz auspuha i dok se ne šalta brzina ;)

 

EDIT: E da, auto radi savršeno na leru, ne cuka ništa na laganom i malo jačem gasu, dakle sve bez problema ikakvih, samo na punom gasu radi ovu glupost što prije nije radio

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Kak se meni cini aktivira ti se LC kada to neces, tj aktivira ga smetnja.

To lako probas, startaj par put s LC i onda ga odspoji i po gasu. Mislim da ti nece trokirati.

 

I kolko kuzim ova stvar nemoze povecati kolicinu benzina, znaci nebres stvoriti ekstra bogatu smijesu.

I auto nesmije trokirati nakon starta s LC. Ako trokira znaci da elektronika losa ili maper los ili previse boosta(treba staviti jace bobine).

Link to comment
Share on other sites

2 fire> Ma do sada je radio savršeno bez ikakvih trokiranja i ičega, dakle nije do mape nego do ovog uređaja. Sad šta je on prouzročio to ne znam. Probat ću ga odspojiti pa ću vidjeti da li će to raditi. I stavit ću novi firmware gore (iako mislim da je već najnoviji na njemu)

 

2 tcode> pa kak je to moguće ?? Mislim fizikalno, kak je moguće da to uništi kat ?

Link to comment
Share on other sites

ne govorim o tvojoj mapi, nego opcenito o postavkama elektronike(taj dio se tebe bas i ne tice jer nemas SA).

dovoljan je jedan jaki udarac i ode katalizator ako nije najboljo.

 

nego, mozes ti taj uredaj ugasiti(jer vidim da on prekida plus od bobina)?

Link to comment
Share on other sites

Sad sam malo proučio i mislim da ga ne mogu ugasiti, baš prekida plus od bobina...možda to jebe cijelu stvar, uređaj koji je spojen tu di možda nebi trebao biti ? Ne znam, budem sutra nazvao Matjaža da vidim kaj on kaže. Ako bu i dalje to radilo, skidam to dolje..

Link to comment
Share on other sites

Onda ga gasis tak da kratko spojis opet tu zicu, znaci da on nemoze prekinuti plus.

Probaj tak ako ti simptomi dalje postoje, ako ne postoje onda se ide s malo drukcim zicama.

 

Znači misliš da je možda do neadekvatnih žica ? Al opet napominjem da motor radi savršeno i bez greški dok auto nije u punom gasu, dakle vrlo vjerojatno da nije do svječica nego stvarno do tog uređaja. Damn, nikad niš nemre bit kak treba :)

Link to comment
Share on other sites

2 tcode> pa kak je to moguće ?? Mislim fizikalno, kak je moguće da to uništi kat ?

Nisam siguran ali mislim da je ovako. Katalizator, kada je u svojoj funkciji bude prilično vruć. LC pokušava dio smjese zraka i benzina isporučiti u turbinu (nedozvoljavajući iskru na svjećici), a koja je također vruća, tako da se smjesa zapali u njoj i na taj način zavrti impeler. Ono što ne izgori u turbini može se zapaliti i u kat-u, a kada se zapali to nije baš kontrolirano sagorijevanje, tj. dogodi se mini ekspolozija.

Link to comment
Share on other sites

Znači misliš da je možda do neadekvatnih žica ? Al opet napominjem da motor radi savršeno i bez greški dok auto nije u punom gasu, dakle vrlo vjerojatno da nije do svječica nego stvarno do tog uređaja. Damn, nikad niš nemre bit kak treba :)

 

smetnje u motoru se povecavaju s boostom i obogacivanjem smijese.

Link to comment
Share on other sites

I onda motor radi na čisti zrak? Interesantno..

 

Ne mora biti, tako ja imam... Na izmjenice ubija iskru i benzin tako da niti ispire niti suši motor...

 

Pa ni ne dolazi do pucanja iz auspuha i uništavanja istog, niti se dešava da se auto zaguši ako kreneš u krivom trenutku...

Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti, tako ja imam... Na izmjenice ubija iskru i benzin tako da niti ispire niti suši motor...

 

Pa ni ne dolazi do pucanja iz auspuha i uništavanja istog, niti se dešava da se auto zaguši ako kreneš u krivom trenutku...

Štima, zezam malo Zod-a ;). No, na n/a motoru je to složeno isključivo da ti drži neke zadane okretaje motora tako da ti možeš poklopiti gas. Kod turbaka se koristi i za stvaranje boost-a prije samog starta, pa se retardira paljenje, dodaje benzin i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da tvoj ecu radi u otvorenoj petlji na WOT. Jer ako radi u zatvorenoj petlji, nesagoreni benzin će na lambda sondi krivo očitati kao missfire i na benzinskoj mapi u toj točci korigirati istu. Poslije kad nije uključen WOT imati će potpuno krivu mapu...

 

Ako nije ono prvo, onda može zatrokirati poslije od viška benzina dok se motor ne isčisti... Jel tvoj motor ima 2 lambda sonde?

 

I ono što fire spominje je moguć scenario. LC box pokupi smetnje na ulazima od TPS ili clutch i na trenutak odlući otići u LC ili flat shifting. Iako mi glupo da budu toliko debilni i nestave RC filter na te ulaze (iako je sve moguće, radi smanjenja troškova proizvodnje).

 

Ili su žice kojima presjećeš bobinu premalog presjeka (pretanke) pa se na tom metru dodatne tanke žice javlja prevelik pad napona pa bobina nema više istu jačinu iskre...

 

Ili fakat što kaže tcode da si propalio kat. Ali kako će se tvoj auto ponašati bez katalizatora ako imaš 2 sonde? Ili je tuner ugasio drugu sondu? Jel to uopće moguće na stock elektronici?

 

Hint: Zašto ja mrzim sve piggyback uređaje. Tu nešto mora zajebavati da se na trepavicu postaviš...

Link to comment
Share on other sites

Danas stavio novi firmware na WOT box. Auto ne radi nikakve probleme, ne šteka, dakle sve isto kao prije. WOT box pokazuje svojom lampicom da radi kako treba kad se pritisne puni kuplung i onda puni gas (blinka), čak preko softwarea čita točne okretaje, sve ok, ALI u stvarnosti ne radi uopće lol. Dakle ne locka okretaje. Poludit ću haha. Sad sam poslao gore upit pa da vidim, možda sam nekaj krivo postavio u parametrima. Al pozitivno je da autu nije niš, dakle sve je bilo do uređaja, sve radi uglađeno kao i prije. Ono što sam skužio je da pun gas registrira sowtare i sam uređaj(lampica počne blinkati) kao pun gas, puni kuplung lampica također registrira ali sowtware ne, piše fino da je na 0V ali ne registrira to kao puni kuplung. Dakle do toga je 99% ;). Sreća ima tamo neki advanced mod pod šifrom pa se valjda može to tam uštekat kao opcija da je na 0V kuplung na down. Čak i točno precizno vidi okretaje auta, dakle i to radi kako treba, znači izgleda da ne kuži software do je kuplung na podu iako očitava OV kad je dolje a 3V kad je gore. Lud jebe zbunjenog ..

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Skužio u čem je problem nakon kontaktiranja s njima i sa Žacom, žicu za kuplung treba spojiti na senzor za cruise control a ne za starter (ja moram stisnut kuplung da bi upalio auto) jer mi je na tome spojen i alarm za daljinsko paljenje pa to radi smetnje u cijelom sistemu ! Zato skače voltaža na sve strane. i treba bit 5V kad je gore a 0 kad je dolje, meni ovo gore ide na sve strane :)..dakle nazad na korigiranje žica :).. izgleda da je ovaj novi firmware profinjeniji a onaj je hvatao sve pa zato i je radio launch control ali je i palio blokade tokom vožnje.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

e da btw, ovi dečki iz helpdeska odgovaraju u sekundi i kuže se u sve, zna GTI i njegove žice napamet (možda ga ima), to je neki FERovac gore koji programira uređaje za kompjuterom, zna unutar pol minute odgovorit na bilo koje pitanje :notworthy::notworthy::lol:

Link to comment
Share on other sites

e da btw, ovi dečki iz helpdeska odgovaraju u sekundi i kuže se u sve, zna GTI i njegove žice napamet (možda ga ima), to je neki FERovac gore koji programira uređaje za kompjuterom, zna unutar pol minute odgovorit na bilo koje pitanje :notworthy::notworthy::lol:

 

nadam se da si uzeo i flat shift :naughty::naughty:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...