Jump to content

GPS kinez za A3


Mario_S3

Recommended Posts

kolko para tolko muzike

 

mario, ne vozis daewoo

 

Istina, pričekat ću Zeneca, oni su po 1100€ ali su dobri i kompletno se integriraju u auto (board comp, komande na volanu itd)

 

Inače serijska navigacija je mislim oko 4000€ :doh::doh: a nema pol toga kaj ovaj zenec ili ovaj kinez imaju

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Audi MMI za A3 1000 eur sa garancijom

 

http://cgi.ebay.de/Audi-A3-S3-Navi-Plus-RNS-E-MMI-Navigation-MP3-DVD-RNSE_W0QQitemZ320447373537QQcmdZViewItemQQptZTechnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme?hash=item4a9c26e0e1

 

dodas samo externi dvd za filmove koji ubacis u pretinac i sta ti vise treba...integrierter Speicherkartenleser (MMC, SD) mit MP3, Cita mp3 sa dvd-a

 

no kak ohoces, stavi taj zenec pa kad nakon nekog vremena vidis da to nije to onda ga budes vadio :D

Link to comment
Share on other sites

2 Balev> Da al taj model je za Golf V, meni treba za A3 (3130) koji nikak da izađe :). Imaš ti možda kakve "inside" informacije kad bi to moglo konačno izaći u prodaju ?

 

I još jedna stvar, ajde ako možeš saznati da li na IGU8 (koji je unutra), rade bilo koje mape za IGO8 ili baš one kodirane za njihov uređaj ? Primjerice ja skidam sve mape sa ovog sitea http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo8_3.html , a Zenec koristi brijem samo TeleAtlas mape koje su jako loše za istočnu Europu. Koristim ih na portabilnom Blaupunktu koji sam vrlo jednostavno natjerao da čita IGO Amigo sa kartice na kojoj su i sve moguće karte kaj postoje za Europu. Taj Blaupunkt ima win CE 5.0. Ako nije zaključan IGO na Zenecu onda majka, mogu staviti mape koje želim na karticu i radit će bez problema sve.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Istina, pričekat ću Zeneca, oni su po 1100€ ali su dobri i kompletno se integriraju u auto (board comp, komande na volanu itd)

 

Inače serijska navigacija je mislim oko 4000€ :doh::doh: a nema pol toga kaj ovaj zenec ili ovaj kinez imaju

 

I u kineza ti to sve radi.

Link to comment
Share on other sites

Audi MMI za A3 1000 eur sa garancijom

 

http://cgi.ebay.de/Audi-A3-S3-Navi-Plus-RNS-E-MMI-Navigation-MP3-DVD-RNSE_W0QQitemZ320447373537QQcmdZViewItemQQptZTechnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme?hash=item4a9c26e0e1

 

dodas samo externi dvd za filmove koji ubacis u pretinac i sta ti vise treba...integrierter Speicherkartenleser (MMC, SD) mit MP3, Cita mp3 sa dvd-a

 

no kak ohoces, stavi taj zenec pa kad nakon nekog vremena vidis da to nije to onda ga budes vadio :D

 

Fora je da za BT moram doplatit opet 250€, GPS karte su skupe, tj. CDi, ostalo je dobro, nema kaj, to je ipak original

Link to comment
Share on other sites

Po EMMA natjecanjima sam se dosta susretao sa Zanec uređajima i mogu reči da su odlični,što po kvaliteti zvuka i slike tako i po samoj izradi.

 

nuff said !

 

covjek visestruki prvak hr u emmi, i ti slusas ove koji su doticni uredjaj vidjeli samo na slikama

 

:notworthy::notworthy::notworthy:

Link to comment
Share on other sites

nuff said !

 

covjek visestruki prvak hr u emmi, i ti slusas ove koji su doticni uredjaj vidjeli samo na slikama

 

:notworthy::notworthy::notworthy:

 

aha...daj da te uputim, trgovao sam sa pola tih navigacija i u pol noci ih prikapcao sebi da vidim jel su ispravne tako da dobro znam kakve su tako da ti nista ne brini

probaj ti uzivo pogledat dizajn menija na tom zenecu top modelu i vw rns510 ili audi rns-e...boja menija,podmenija,osvjetljenje,dizajn to je sve tako uklopljeno da se zacudis kako su na sve gledali

 

I nitko nie rekao da zenec ne valja :rofl:

Link to comment
Share on other sites

aha...daj da te uputim, trgovao sam sa pola tih navigacija i u pol noci ih prikapcao sebi da vidim jel su ispravne tako da dobro znam kakve su tako da ti nista ne brini

probaj ti uzivo pogledat dizajn menija na tom zenecu top modelu i vw rns510 ili audi rns-e...boja menija,podmenija,osvjetljenje,dizajn to je sve tako uklopljeno da se zacudis kako su na sve gledali

 

I nitko nie rekao da zenec ne valja :rofl:

Sve je to ok ali zašto ti onda recimo voziš golfa tdi, kad je recimo audi a8 ljepši, skladniji, bolji, brži itd itd?

Prvo zato što vjerojatno nemaš love za a8, drugo vjerojatno ti a8 ne treba niti bi mogao iskoristiti puni potencijal.

Tako je i s ovim. Za puno manje love dobi puno više. Nije to tako sve skladno kao original ali nije ni toliko loše da se ne može koristiti

Link to comment
Share on other sites

2 Balev> Da al taj model je za Golf V, meni treba za A3 (3130) koji nikak da izađe :). Imaš ti možda kakve "inside" informacije kad bi to moglo konačno izaći u prodaju ?

 

I još jedna stvar, ajde ako možeš saznati da li na IGU8 (koji je unutra), rade bilo koje mape za IGO8 ili baš one kodirane za njihov uređaj ? Primjerice ja skidam sve mape sa ovog sitea http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo8_3.html , a Zenec koristi brijem samo TeleAtlas mape koje su jako loše za istočnu Europu. Koristim ih na portabilnom Blaupunktu koji sam vrlo jednostavno natjerao da čita IGO Amigo sa kartice na kojoj su i sve moguće karte kaj postoje za Europu. Taj Blaupunkt ima win CE 5.0. Ako nije zaključan IGO na Zenecu onda majka, mogu staviti mape koje želim na karticu i radit će bez problema sve.

 

Info da neznam ni odprilike kad bi navedeni model mogao izaci :mad:

 

A ovo za karte.. rade sve ovako kao sto si opisao.. nije zakljucano :)

Link to comment
Share on other sites

Sve je to ok ali zašto ti onda recimo voziš golfa tdi, kad je recimo audi a8 ljepši, skladniji, bolji, brži itd itd?

Prvo zato što vjerojatno nemaš love za a8, drugo vjerojatno ti a8 ne treba niti bi mogao iskoristiti puni potencijal.

Tako je i s ovim. Za puno manje love dobi puno više. Nije to tako sve skladno kao original ali nije ni toliko loše da se ne može koristiti

 

najpametnija dosad...

 

sve pa tako i ovo ovisi za koje potrebe ti treba.. za everyday slusanje muzike i GPS navigiranje sasvim su dovoljni kinezi...

 

ja sam svoga uzeo najvise radi GPS-a jer imam na nokiji ali je tesko to koristit u voznji i ako te netko zove...

takodjer mi je bitan bio USB in jer mi se neda przit CD-e za ovu prolaznu muziku sto mi dopizdi za 2 tjedna... a i digne malo cijeli kokpit koji je lose izveden na tom dijelu..

 

 

 

 

komande na volanu sve rade.. a vidim da ovi noviji cak prenose informaciju na maxi dot kraj satova..

BT je odlican.. po izjavi jednog od nas 4 sa seat kluba sto smo skupa kupili, bolje se cuje mikrofon od kineza nego tvornicki BT.. jednio sto nema glasovno biranje..

 

Dok navigiras muzika s radia, dvd-a, sticka ili cega vec ide normalno u pozdaini.. to oni zovu dual zone. parking kamera takodjer ne prekida radio, dvd, stick, navi.. samo prebaci na ekranu i kad iskljucis vrati..

 

izgled samog uredjaja je po mom misljenju jako kvalitetan..nema laznog kroma koji daje dojam jefninoce.. ekipa u servisu je mislila da je rijec o originalnoj navigaciji od vw-a..

postoji i software s kojim mozes mjenjat menije i razne pozadine tako da taj bezvezni izgled lako promjenis...

 

evo ovako to izgleda kod mene:

DSC_9056_2_resize.jpg

 

ovako je izgleda menu kad sam ga tek ugradio..

Image798.jpg

 

i nakon promjenjenog skin-a...

image1262.jpg

image1257.jpg

image1259.jpg

 

 

nakon sto smo mi to uzeli preko ebay-a.. tek nakon koji mjesec je bila poplava ti kineza kod nas.. u svakom slucaju bolje uzet u HR radi garanicjie i eventualnog servisa...

 

a i car pc uopce ne kuzim sto ce nekome u autu.. pun mi ga je q i doma... jos cekat da se digne OS.. a zamisli kad u 20 minuta stanes na 3 mjesta pa palis gasis auto.. a ovaj ne nastavi svirat di je stao... ma.. po meni nepotrebno.. al ima i toga gotovog:

 

2009427234555581.jpg

Edited by 13snc
Link to comment
Share on other sites

Ovo od 13snc mi se čini dosta bolje i kvalitetnije od ove audi navigacije sa početka !

Mario a jesi razmislio posjetit Petrica i pitat koliko bi te ispala origigi navi. Sumljan da je puno skuplje od shrot kineza. Jerbo sam ja za gnoj kupio orginal NOVI nikad korišten MFD3 za 800e a fakin kinezi su se tad vritili oko 1000E.

 

Radije dam 1200 za orginal i miran sam, nego za žutog 1000e pa da gledam kad ce mi vrisnit. A da ne govorim o tome kako mi je to glupo radit na auto od 50k E, malo mi je turno off sa kinezom. U tom slučaju bi radije upuca neki kenwood ili alipinu.

Link to comment
Share on other sites

Pročitaj još jednom šta je mario napisao i šta mu treba. Možda sama original navigacija nije toliko skupa ali gdje je još bluetooth modul, navigacija, karte koje su loše btw, televozor, telefon itd itd, a još k tome nema ni touch screen

Ja iman u b8 orgninal, nove karte su extra, pokrivenost je na zavidnom nivou. Također iman i bluetooth i preko njega radi tel ko veliki, i sam nije neka bauk investicija, ima na kufatech ili polovnjača po ebayu.

 

Jednostavno mi S3 nije za kineza.

Link to comment
Share on other sites

freak kad pljuješ toliko po kinezu onda bar odi se malo raspitaj šta se unutra nalazi....

orginal je po meni bolja..nema jeftini izgled menija i bolji je kontrast kad se gleda po danu......to su jedine prednosti orginala a sve ostalo kinez je u prednosti.

Link to comment
Share on other sites

steta sto ti A3 ima drukciji otvor za 2 DIN a ne ovaj standarni sto imaju vw, seat i skoda.. dosta je veci izbor... ovaj moj ide na sva tri.. i sto je najbolje.. plug&play... iscupas onaj veliki konektor.. spojis ovaj.. i spojis jos jedan kabel za komande na volanu ako ih imas... i to je to.. nikakvo znanje ne treba.. jedino mi ide na qrac suma kabela koju je tesko ugurat nazad.. (ipod, aux, cd changer, kamera, video out, video in itd.)

 

 

 

Mexx> evo ti post na mk5 forumu: http://www.golfmk5.com/forums/showthread.php?t=82493&page=2 pa se tamo raspitaj mozes li mjenjat grafiku sa SunPlusEditom

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...