Jump to content

GPS kinez za A3


Mario_S3

Recommended Posts

steta sto ti A3 ima drukciji otvor za 2 DIN a ne ovaj standarni sto imaju vw, seat i skoda.. dosta je veci izbor... ovaj moj ide na sva tri.. i sto je najbolje.. plug&play... iscupas onaj veliki konektor.. spojis ovaj.. i spojis jos jedan kabel za komande na volanu ako ih imas... i to je to.. nikakvo znanje ne treba.. jedino mi ide na qrac suma kabela koju je tesko ugurat nazad.. (ipod, aux, cd changer, kamera, video out, video in itd.)

 

 

 

Mexx> evo ti post na mk5 forumu: http://www.golfmk5.com/forums/showthread.php?t=82493&page=2 pa se tamo raspitaj mozes li mjenjat grafiku sa SunPlusEditom

 

 

ovo je za njega

ima cili tjedan šta radit :lol:

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=74855

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

freak kad pljuješ toliko po kinezu onda bar odi se malo raspitaj šta se unutra nalazi....

orginal je po meni bolja..nema jeftini izgled menija i bolji je kontrast kad se gleda po danu......to su jedine prednosti orginala a sve ostalo kinez je u prednosti.

Ne pljujem, dapače kinezi imaju brdo funkcija. Ali jednostavno nedam 1000e za kineza kad za iste pare iman orginal, i to mi niko ne može stavit u istu rečenicu a kamoli usporedit. OEM je majka.

 

Ali meni osobno je u takvom auto nespojivo, S3 pa kineska multimedia unutra.

Link to comment
Share on other sites

Mario a jesi razmislio posjetit Petrica i pitat koliko bi te ispala origigi navi. Sumljan da je puno skuplje od shrot kineza. Jerbo sam ja za gnoj kupio orginal NOVI nikad korišten MFD3 za 800e a fakin kinezi su se tad vritili oko 1000E.

 

Radije dam 1200 za orginal i miran sam, nego za žutog 1000e pa da gledam kad ce mi vrisnit. A da ne govorim o tome kako mi je to glupo radit na auto od 50k E, malo mi je turno off sa kinezom. U tom slučaju bi radije upuca neki kenwood ili alipinu.

 

Ma ja ne želim original jer je sranje po opcijama, nema niš kaj ja hoću a ona glupa navigacija mi pogotovo ne treba, imam bolju sad od 500kn (blaupunkt sa IGO) .. a treba nadoplatiti čak 700€ da bi DVDe i TV gledao na njemu, a funkcija TV in motion dodatnih 200€, a nisam siguran dal čita mp3 sa DVDa, koji će mi vrag onda tak nešto kad je nepraktično skroz i nisam budala da dam toliko novaca za sve te stvari :)

http://www.kufatec.de/shop/index.php/cat/c48_A3---8P---8PA---Cabrio.html/XTCsid/6a2e38f6cdc38b7f01033b3327ff0bca

 

Što se tiče BTa za serijski, ima na kufatecu za 300€ + shipping što je previše

 

Dakle onda rađe kupim Zenec i imam za 1000€ sve živo i mrtvo na njemu

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Istina OEM je majka al isto ovisi sta zelis. Ako ti je bitan samo izgled onda oem al ako ti je bitna funkcionalnost pogotovo ako je ric o navigaciji onda definitivno kinez jer mozes stavit karte koje oces a i 90% vrimena ljudi koriste navigaciju unutar HR di ih OEM ne moze zadovoljit. Znaci ostaje izbor da svak odluci sta mu u biti triba. Samo sam ti tia rec da bez obzira sto je made in china da uredaj nije smede vec naprotiv neki imaju bolje procerose i softwere od OEM jer u kinezu se nalaze komponente by samsung, panasonic

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dosta vagao sta uzeti, original ili kopiju, i na kraju sam se odlucio za kopiju i nisam pozalio!

 

Evo koje sve funkcije ima...

6501x.jpg

 

I prejebeno je sila u auto, dize dojam unutrasnjosti na n-tu potenciju i rijetko ko se kuzi u to je li original ili nije jer je gotovo indenticna originalu!

i525906_zx5.jpg

 

Standardni 2 din od Alpinea ili nekog proizvodaca nebi stavija u auto ni da mi ga netko poklanja, ozbiljno!

Jer mi se preruzno uklapa u interijer i iz aviona se vidi da to nije to!

Bitna mi je estetika, ali i funkcionalnost, upravo zato sam se odlucija za kineza!

 

5000 kn me dosa sa ugradnjom, navi kartama, garancijom, svime...

Jos sam i stari OEM radio dobro prodao tako da sam sveukupno gledajuci odlicno prosao!

Dosta povoljnije nego sta bi prosao sa originalom!

 

A cita sve zivo i ne zivo, navi radi savrseno, puknem karte koje ja zelim, a ne one koje mi je vw rekao da moram, bluetooth isto radi odlicno, zvuk je stvarno dobar, nije losiji nego na originalnom rcd 300 radio, dapace cini mi se bolji...

Prosla su vremena kad je sranje bilo sinonim za sve sta nosi natpis made in china, danas i kinezi mogu napravit kvalitetnu robu sa odlicnim omjerom dobiveno/ulozeno, a to je ono bitno!

 

Da povucem paralelu, imam na autu replike 18'' RS4 felgi, naravno da su originalne kvalitetnije i bolje, ali ne toliko da mi opravdavaju 3 puta skuplju cijenu od replika, slicna stvar je i s OEM vs. riža multimedijama!

 

Na svakome je da odluci sta mu se vise svida i sta mu bolja opcija, financijski, estetski ili funkcijski!:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

da i ja kazem ensto o tim kinezima.

 

imam tu kinesku custom fit u autu vec skoro 8 mjeseci,ilitiga 20k km sam napravio otkad je u mene.

u pocetku mi je bilo bitno brdo funkcija koje ona stvarno ima i oem izgled...

 

sada bih je rado proda i uzeo ensto drugo jer:

-jer je crkla pod garancijom pa sam dobio novu

-kvaliteta zvuka je za kurac

.kvalitetom zvuka sam bio šokiran kad sam je tek spojio pa sam odma kupio i dvi infinity elipse nadajuc se da ce bit ok.

svira ok...kad je otisla na servis,spojim ja sony radio star 7 godina,koji je 2001 godine kosta 600 kn nov.svira neusporedivo bolje od kineza.da spojim pojacalo na kineza siguran sam da bi se rastopio .

ako ce mi netko ponudit ok cifru za nju nek se javi na pm ,dobio sam novu pod garancijom i ima jos garanciju godinu dana...

ponude manje od 500 € ne prihvacam

-a ni kvaliteta slike nije Bog zna sta,losija od naprimjer panasonicove multimedije.

 

uglavnom nebi je preporucio vise nikome.

meni je to najveca greska u zivotu...onome ko nezeli savrsen zvuk ,go for it,al kad cujem kako svira obolim

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

da i ja kazem ensto o tim kinezima.

 

imam tu kinesku custom fit u autu vec skoro 8 mjeseci,ilitiga 20k km sam napravio otkad je u mene.

u pocetku mi je bilo bitno brdo funkcija koje ona stvarno ima i oem izgled...

 

sada bih je rado proda i uzeo ensto drugo jer:

-jer je crkla pod garancijom pa sam dobio novu

-kvaliteta zvuka je za kurac

.kvalitetom zvuka sam bio šokiran kad sam je tek spojio pa sam odma kupio i dvi infinity elipse nadajuc se da ce bit ok.

svira ok...kad je otisla na servis,spojim ja sony radio star 7 godina,koji je 2001 godine kosta 600 kn nov.svira neusporedivo bolje od kineza.da spojim pojacalo na kineza siguran sam da bi se rastopio .

ako ce mi netko ponudit ok cifru za nju nek se javi na pm ,dobio sam novu pod garancijom i ima jos garanciju godinu dana...

ponude manje od 500 € ne prihvacam

-a ni kvaliteta slike nije Bog zna sta,losija od naprimjer panasonicove multimedije.

 

uglavnom nebi je preporucio vise nikome.

meni je to najveca greska u zivotu...onome ko nezeli savrsen zvuk ,go for it,al kad cujem kako svira obolim

 

 

do jučer je hvališ a sad pogreška života......;)

neda mi se sad pisat od kvalitete slike i zvuka ima gori onaj link šta sam stavia. topic ima priko 200 stranica..pa kome se da nek čita.....bit će su svi drugi ludi (od australije do kanade)

Link to comment
Share on other sites

do jučer je hvališ a sad pogreška života......;)

neda mi se sad pisat od kvalitete slike i zvuka ima gori onaj link šta sam stavia. topic ima priko 200 stranica..pa kome se da nek čita.....bit će su svi drugi ludi (od australije do kanade)

 

hvalio sam je dok se nije POKVARILA.

kad se pokvarila ima sam priliku probat radio sony i shvatio koliko je jadna kvaliteta zvuka.a i slike u usporedbi sa ostatkom ,tj SVIMA.

svaki put kad je upalim molim Boga da radi.

eto ti kinez.

uostalom cita jesam onaj topik i ljudi NE HVALE KVALITETU ZVUKA.

definitvno je ne hvale.

hvale gps,meni i izgled nje ali sta se kvalitete zvuka tice tu ja kazem iz prve ruke da je smece.

kad je pojacano skroz malo cuju se šumovi(do uređaja je 100% ispitano).ima onaj jadni EQ s kojim mozes samo pogorsat zvuk.

da ne pricam o nedaj Boze spajanju kakvog pojacala,cuo sam da su neki to radili pa da se nisu proveli lipo.

u svakom slucaju to mi je najveca pogreska .

 

dok nije crkla zivio sam u zabludi kako je strasna.nedavno sam spojio u svoje auto panasonic multimediju,drugi cu te put zvat pa cemo isporbat obe dvi isprid tebe pa ocjeni kvalitete zvuka slike....jedino sta taj panasonic nece izgledat serijski.

al BMK,ja cu je prodat jer zelim cist zvuk a ne šumove i zelim bit siguran da je encu slat na servis.

Link to comment
Share on other sites

Da al samo kad bi slusa radio. Dok ja radia navi ili vrtia dvd nije treperia.

Svak ima pravo na svoje misljenje. Ako uspiju probit je i prominit pozadinu opet cu je uzet. Kenwood od 10k kn rikne pa jel onda i on smece

al barem znam da cu s tim kenwoodom uzivat i u slici i u zvuku.

svatko ima svoje misljenje,moje je ovakvo na temelju neugodnog iskustva ,a i ima sam priliku probat ostale uredaje.

 

prije sam ima panasonica ,4 godine je radio i jos radi nakon sta sam ga proda ...i znam da nece nikad crknit.

 

ja sam mozda jedan od 1000 koji je ima lose iskustvo s kinezom,ali jebiga sada nemam povjerenja vise u taj uredaj.

a mozda je problem u mom seljackom mozgu koji i u 2009oj misli da vridi jedino

"marka"...

a i u danasnje vrime je "marku" tesko definirat kad svi rade sve i svasta..

jedino sta mi nije za je to sta sam kineza kupio u hr pa imam garanciju..da nisam ima garanciju vjerojatno bi se sada u autu vrtio 1 din obicni mp3 radio.

 

 

 

i sta me jos zivcira kod kineza,neznam jel samo emni tako ili svima...touchscreen nije bas "precizan"...neznam objasnit ali uglavnom kad idem podesit naprimjer fader imam "-" i "+" ...stisnem na "-" ali se nsita en događa...kada dam prst pola centimetra u desno onda prihvati...kalibrira sam ekran.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

pa nema stvari koja se ne može pokvariti... ;)

 

a i našao si za usporedbu Sony koji ima valjda najgori mogući zvuk od svih auto radia...

 

eto vidis....u tome i je poanata onog sta sam htio rec.

taj sony star milijun godina,sada vridi 100 kn ,u usporedbi sa ostalima je pusiona,ali brate svira 16x bolje od kineza.

Link to comment
Share on other sites

mexx, mislim da se nemas sta dvoumit, sljedeci put ciljaj na original opremu rns510

 

probao sam ga uzvio i nemam zamjerki, drzao u rukama, ima 3,30 kg :D lol

 

ispada da hvalim original ali nakon perioda 5-6 godina kad na tim kinezima pokrepa i taj blutut,i laseri isve moguce i nemoguce bude jao jao

 

jedno je sigurno a to je da originali 10 godina sviraju bez problema

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Pioneer AVH-P5900DVD i prezadovoljan sam. :thumbsup:

 

Gledao sam Audiovox i ostale slične proizvođače i shvatio sam da nemaju šta za tražiti pokraj Pioneera, Kenwooda, Alpinea,...razlika u slici, u meníu, u touchscreenu, mehanizmu preklapanja i podešavanja nagiba ekrana (imam 1DIN)...

Link to comment
Share on other sites

Mario,

Ja na tvom mjestu nebi ni razmišljao o žutokljuncu, ima mi ga prijatelj, i nije mi nimalo privlacan, ne radi onako "ugladeno" kako bi ja to htio, izgled meni-a i raznih opcija mi je bezveze i jeftino.

Ja sam sebi uzeo novog JVC-a sa TV-tunerom, ima sve živo, na njega ukopcao externi hard od 160gb, nakrco ga muzikom,filmovima i spotovima. Još u autu imam dva Kicker pojacala od ukupno 3000RMS-a,:naughty: Hertz competition prednji i zadnji sistem i jednu Kicker "kockicu" od 800RMS-a. I sve skupa radi savršeno, kvaliteta je na najvišem nivou a lupa ko blesavo.:punk::punk:

 

I najbolje mi je di dolazi do izdražaja kvaliteta Audia što iznutra imaš osjecaj da ce ti kosa otpasti i oci iskociti a izvana se ne cuje ama bas nista...nema onog Selo lupanja ko da se auto raspada... Dynamite Rulzzz... :P;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...