Jump to content

08.11. Dyno day?


SvenDaMan

Recommended Posts

I da imaš dimenziju 285/45/21 sve jedno jer on upisuje u komp. temp zraka,colažu i slićne stvari kako bi nakon-tokom mjerenja komp. uzeo sve stvari u obzir i izracuno tvoju pravu konjažu!!!

Pozdrav frendić:cheer:

 

 

Evo vratio se sa mjerenja i reci cu da je to jedan veliki LOL :

 

znas kaj on upisuje u komp ? tvoju registraciju, a snagu ti racuna okvirno :rofl:

 

ono sto dyno izbaci pa puta 1.18 za prednji pogon , a za zadnji pogon on misli da je 1,25 faktor :drink: .. uglavnom auto mi stock ima skoro 240 ks , 9 vise nego tvornicki :rofl:

 

ispis krivulje momenta nisam dobio jer nezna koji je "FLYWHEEL FACTOR" za zadnji pogon, smijesno dosta :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Evo vratio se sa mjerenja i reci cu da je to jedan veliki LOL :

 

znas kaj on upisuje u komp ? tvoju registraciju, a snagu ti racuna okvirno :rofl:

 

ono sto dyno izbaci pa puta 1.18 za prednji pogon , a za zadnji pogon on misli da je 1,25 faktor :drink: .. uglavnom auto mi stock ima skoro 240 ks , 9 vise nego tvornicki :rofl:

 

ispis krivulje momenta nisam dobio jer nezna koji je "FLYWHEEL FACTOR" za zadnji pogon, smijesno dosta :lol:

 

 

Tebi je mozda malo bezveze da, pa onako ides mjerit to da vidis jel ima kakve razlike ako radis kakve modifikacije i slicno...

 

zasto bi drukcije isao...

Link to comment
Share on other sites

kako su ostali prosli???...jel bilo razocaranja :)

 

nemam pojma, ali mislim da ne u globalu, eto Dinac prvi, ja jesam malo jer sad opet ne znam koliko zaista ima, ali meni je prvenstveno bilo da idem vidit na papiru plinsku mapu koja je odlicno slozena...

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, ali mislim da ne u globalu, eto Dinac prvi, ja jesam malo jer sad opet ne znam koliko zaista ima, ali meni je prvenstveno bilo da idem vidit na papiru plinsku mapu koja je odlicno slozena...

 

ma nije ni meni bitno, ustvari boli me qrac kolko ks ima, zanima me krivulja momenta koju nisam dobio, al ok poslat ce na mail skenirano valjda..... bogte ko da je mjerio prvi put zadnji pogon

 

 

e da zaboravio sam napisati .. mjerenje je meni vrseno u 3 brzini :drink: , pitam ga zasto . i veli lik zato jer u 3brzini ide 60kmh ili vise neznam kj je rekao.

Link to comment
Share on other sites

 

NAJVAZNIJI NEDOSTATAK JE BIO DA JE AUTO MJEREN SA UPALJENOM KLIMOM... :D:doh:

 

U PM :rofl::rofl:

 

tak da okvirno ima ks koliko bi trebao imat, opet kazem + / - par ks sto je zanemarivo..

 

klima valda moze 5 / 10 ks-a uzet...

 

AFAIK kompresor klime se iskapča na punom gasu....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa svojim rezultatima na mjerenju prezadovoljan pa i nek su fulali 10ks ko kod Drahića...nakon prerade po 3333 put sve sjelo za 5!!!

Svi smo cekali da dođe na red Clio Sport 197 serijala da vidimo koliko valjci lažu rezultat je bio 198ks...znaći valjci su dosta prezini(al opet idem u AMC kad otvore da vidim jel ima rezlike).

2 Dinac:

Da,upravu si nije bilo upisivanja nikakvih podataka kao colaža ili možda provjeravalja tlaka u gumama al na kraju je izmjereno za 4+:D!!!

P.S.Nakreju je bilo i bježanja od murije kod zatvora:blink: Sven frendić štaje bilo daj to reportiriši!!!

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa svojim rezultatima na mjerenju prezadovoljan pa i nek su fulali 10ks ko kod Drahića...nakon prerade po 3333 put sve sjelo za 5!!!

Svi smo cekali da dođe na red Clio Sport 197 serijala da vidimo koliko valjci lažu rezultat je bio 198ks...znaći valjci su dosta prezini(al opet idem u AMC kad otvore da vidim jel ima rezlike).

2 Dinac:

Da,upravu si nije bilo upisivanja nikakvih podataka kao colaža ili možda provjeravalja tlaka u gumama al na kraju je izmjereno za 4+:D!!!

P.S.Nakreju je bilo i bježanja od murije kod zatvora:blink: Sven frendić štaje bilo daj to reportiriši!!!

:thumbsup:

koliko je svenu izmjereno?? :)

Link to comment
Share on other sites

Niš posebno nakon mjesec dana je..... 213ks i 485nm!!!

:thumbsup:

 

 

e to mi nije jasno .. nekaj ne valja s tim valjcima :)

dok sam imao vectru sa tim istim motorom ko i ti, nagledao sam se poprilican broj chipanih dyno plotova tog motora i tesko koja sa sredjenim ispuhom i usisom je imala vise od 190 , max 200 ks

Link to comment
Share on other sites

e to mi nije jasno .. nekaj ne valja s tim valjcima :)

dok sam imao vectru sa tim istim motorom ko i ti, nagledao sam se poprilican broj chipanih dyno plotova tog motora i tesko koja sa sredjenim ispuhom i usisom je imala vise od 190 , max 200 ks

 

E vidiš zato bum je otiše v AMC pa bumo vidli!!!

P.S.JA MISLIM DA JE OVO GORE NAJBOLJI DOKAZ DA SU VALJCI OK!!!

Link to comment
Share on other sites

.......Svi smo cekali da dođe na red Clio Sport 197 serijala da vidimo koliko valjci lažu rezultat je bio 198ks...znaći valjci su dosta prezini(al opet idem u AMC kad otvore da vidim jel ima rezlike).

 

 

th_scan0001.jpg

 

th_scan0002.jpg

 

 

smanjio sam slike:lol::cice:

 

 

pa po ovom ispada da CLio ima 206 ks, a ne 198

Link to comment
Share on other sites

Niš posebno nakon mjesec dana je..... 213ks i 485nm!!!

:thumbsup:

 

iskreno 213 konja i 485 Nm fakat ne znam kak bi mogao imat.....ja sam s Tiborovim chipom na jtd16v.....imao u AMC-u 172 ks.....i 353 Nm....Seb na gt-jki sa većim turbom,ic-om,auspuhom...sedam puta slaganim software-om ima nekih 195 ks....

 

Ti imaš 130Nm više nego ja s chipom,odnosno 180 Nm više nego serijala da ziher

Stari moj 63 ks s chipom i aupuhom na dizelu to je lagano nemoguće

 

 

btw honda sad bez struje ima nekih 226 ks po valjcima..mogli bi probat,po ovim vašim rezultatima bilo bi knap:rofl:

Link to comment
Share on other sites

pa po ovom ispada da CLio ima 206 ks, a ne 198

 

Ja sam znao da će pokazati malo više realno je oko cca 190ks ili manje.

Budem išao u AMC izmjeriti pa ćemo vidjeti pravo stanje,mislim da je realno oduzeti 10% od dobivenog rezultata.

Link to comment
Share on other sites

Neznam.....možemo većeras nabacit par utrkica pa bumo vidili jel ima šta od toga ja sam samo siguran da ima više od 200ks i to 100%!!!

A u ostalom stvarno mi nije to ni toliko bitno auto ide odlićno kada dođu 17" ići ce još bolje i ja zadovoljan to je najbitnije:thumbsup::cheer::cool:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...