Jump to content

Brembo kočnice


Kova

Recommended Posts

To kužim. Ako sam dobro shvatio "rezanje i varenje" se odnosilo na prilagodbu diska, i taj dio mi se uopće ne sviđa..

 

Ne razumijem kakvo rezanje i varenje?...eventualno ako stavljas manje diskove sa istim klijestima:D

 

Ako se ide na vece nema varenja i rezanja samo adapteri su potrebni....

 

e da ima kod mene ovih gluparija :) ....dogovorimo se za cijenu

Edited by kutija
Link to comment
Share on other sites

Pa to ti kažem, uzmeš rotor koji god ti se sviđa, a srce se napravi prema tvojoj glavčini.

 

 

Pa ovaj sa slike mi se sviđa, taj je ionako dio tog Brembo kita (za S60).

 

Meni je jasno da netko tko ima CNC mašinu može napraviti i adapter za kliješta i "srce" za rotor, međutim ne kužim kak se uzmu mjere. :)

Link to comment
Share on other sites

Rajmond je radio tace za diskove i ispala ga je taca +vide oko 100 eura po disku.

Bilo koji tokar ti moze izradit adaptere za klijesta bila ona radijalna ili aksijalna.

 

Al kod tebe na c70 nije isto sve kao i na s60?

 

Ne, nije isto..

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem kakvo rezanje i varenje?...eventualno ako stavljas manje diskove sa istim klijestima:D

 

Ako se ide na vece nema varenja i rezanja samo adapteri su potrebni....

 

e da ima kod mene ovih gluparija :) ....dogovorimo se za cijenu

 

Ne razumijem ni ja. To sam pročitao u ovom članku:

 

The S40's stock brakes would never do behind the dubs, but Peter was again scuppered by the lack of decent aftermarket goodies available for the Volvo. "I needed a brake upgrade and Brembo did a Gran Turismo kit for the S60, but not the S40," he said. "So I got the S60 kit, hoping the pieces would fit, but they didn't. I needed new brackets for the calipers and modified the hub adapters on the discs to fit. It wasn't too tricky, but some cutting and welding was needed."

 

http://www.eurotuner.com/features/160_0611_et_2004_volvo_s40_t5/kn_cold_air_intake.html

Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj sa slike mi se sviđa, taj je ionako dio tog Brembo kita (za S60).

 

Meni je jasno da netko tko ima CNC mašinu može napraviti i adapter za kliješta i "srce" za rotor, međutim ne kužim kak se uzmu mjere. :)

To nije tvoj problem. Doneseš neki stari disk i novi rotor, a CNC meštar će napraviti sve ostalo potrebno. Za izradu adaptera bi bilo dobro imati skinutu glavčinu, mada mislim da bi neki handy tokar mogao napraviti izmjere i na samom autu.

Link to comment
Share on other sites

To nije tvoj problem. Doneseš neki stari disk i novi rotor, a CNC meštar će napraviti sve ostalo potrebno. Za izradu adaptera bi bilo dobro imati skinutu glavčinu, mada mislim da bi neki handy tokar mogao napraviti izmjere i na samom autu.

 

Istina, vjerujem da bi neki handy tokar to mogao, ali ne bi bilo zgorega da je već radio tak nekaj tj. da ima iskustva s takvim stvarima, a bome i vi s kvalitetom njegovog rada.

 

Pa sam se nadao ak poznate nekog takvog tokara s imenom i prezimenom, da ga ne zovemo stalno "neki". :D

Link to comment
Share on other sites

Istina, vjerujem da bi neki handy tokar to mogao, ali ne bi bilo zgorega da je već radio tak nekaj tj. da ima iskustva s takvim stvarima, a bome i vi s kvalitetom njegovog rada.

 

Pa sam se nadao ak poznate nekog takvog tokara s imenom i prezimenom, da ga ne zovemo stalno "neki". :D

 

 

Mislav iz gore navedenog posta...jest filozof ali zna napraviti kombinaciju i to je to

Link to comment
Share on other sites

Nazovi lijepo covjeka i reci sta hoces .. on ce ti rec cijenu i napravit to ...

 

0917242122 Mislav

 

Naravno - budući da je Mislav dobio jednoglasnu preporuku dileme nema. :)

 

Htio bi jedino prije toga vidjeti da li se mogu dogovoriti s Kutijom oko one njegove ponude ili ću naručivati direktno od Bremba.

Link to comment
Share on other sites

glupo ti je išta naručivati kad ti on mora raditi, a isti je posao...

 

Kupiš diskovi koje hoćeš...

 

Imaš povoljno u gabreku AP racing 360mm za cca 4200kn

 

Mislav napravi tace i kupiš si čeljusti kakve hoćeš... Mislim da za 800-900€ imaš Novih novcatih Brembo 6klipnih čeljusti sa GT3 i sl. sa pločicama

 

i Dobiješ za manje od 2000€ novi novcati set 360mm 6 pot brakes od stvarno vrhunskih firmi...

Link to comment
Share on other sites

glupo ti je išta naručivati kad ti on mora raditi, a isti je posao...

 

Kupiš diskovi koje hoćeš...

 

Imaš povoljno u gabreku AP racing 360mm za cca 4200kn

 

Mislav napravi tace i kupiš si čeljusti kakve hoćeš... Mislim da za 800-900€ imaš Novih novcatih Brembo 6klipnih čeljusti sa GT3 i sl. sa pločicama

 

i Dobiješ za manje od 2000€ novi novcati set 360mm 6 pot brakes od stvarno vrhunskih firmi...

 

Moram priznati da te nisam baš shvatio. Meni treba netko složiti i tace i adaptere za čeljusti, ali kako će to napraviti ako ne zna za koje konkretno čeljusti i diskove mi to slaže?

 

Moram se vratiti na 17" felge (radi sklopivog krova i kvalitete zgb cesti) pa mi je onda 332*32mm max veličina rotora, a isto tako ne vjerujem da bi mi i stale veće čeljusti od 4 pot. Nemam pojma da li AP racing radi takve rotore i kliješta, ali i Brembo Grand Turismo mi je ok. Radi toga sam mislio uzeti Brembo GT kit za S60, jer to je baš veličina koja mi treba. Ako AP Racing ima sličan kit onda bih radije uzeo njega..

Link to comment
Share on other sites

pošto radiš i adapter i tacu... Bacanje novaca je kupovina GT kita....

 

Kupiš zato od bremba samo npr. Čeljusti bez adaptera za ikoji auto(jel i oni u kitovima pripasuju adapterima) i od bremba diskove u promjeru koji hoćeš, samo vanjski dio bez alu tace...

Link to comment
Share on other sites

Ovi " 332x32 nove busene brembo diskove sa "pad area" 53,5 mm" su veličina kakva meni treba.

 

Jel prodaješ i kliješta za njih?

 

I ti ne citas oglase :)

 

http://www.myhraweb.com/showthread.php?t=18141

 

Ukratko ako moras kemijat onda nema smisla kupovat taj gt kit za S60 ..isto tako mozes kupit i za npr. peugeot ,alfu ili bilo sta drugo...isti te posao ceka.

 

Ova srebrena klijesta su indenticna kao ona u GT 332 mm kitu samo sto imaju vec ove nosace.

 

Onaj set koji je bio GT 332mm kit za neki mercedes je bio nov samo sam ga prodao.....ali je ista stvar kao i ova srebrena klijesta samo u nosacima je razlika.

Uglavnom sve je novo i dostupno odmah :)

Ako te sta zanima pitaj....

Link to comment
Share on other sites

pošto radiš i adapter i tacu... Bacanje novaca je kupovina GT kita....

 

Kupiš zato od bremba samo npr. Čeljusti bez adaptera za ikoji auto(jel i oni u kitovima pripasuju adapterima) i od bremba diskove u promjeru koji hoćeš, samo vanjski dio bez alu tace...

 

Aha, sad kužim.. :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...