Jump to content

Seat Leon FR my 2006 TDI PD-problemi


Recommended Posts

Ovak, imamo u firmi 4 kom Seat Leona FR my 2006 TDI 170 ps PD, auti uredno servisirani Porche-Jankomir, recimo od 45 000 tkm do 105 000 tkm imaju, imamo velikih problema sa odlaženjem dizni na njima, naravno garancije više nemamo, recimo da se u garanciji ovo nije dešavalo, možda jednom.

Skoro na svakom je u zadnjih 1 godine otišlo min 1-2 disne, zadnje na jednom otišla po redu 3 disna još 1 ostala stara, nisam siguran ali mislim da zamjenskih nema, 1 u servisu je cca s ugradnjom 7 kila kn:doh:

Natežemo se s PZ autom da iste priznaju pod neku garanciju ali to jako teško ide, navodno da Seati imaju siemens disne koje odlaze dok ostale grupacije imaju bosch koje su kao ok, da li je još netko imao ovakvih problema ili čuo nešto jer ovo više nije normalno, sve me strah sjest u auto jer kad rikne odmah se motor ugasi i osta bez serva, koči i upravljaj kako umiješ...?

Danas s jednim doma i 2 x mi se ugasio na cesti, upalio ga i sutra vjerovatno očekujem rikavnja još jedne disne:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Znaci isto sranje sa svima. :doh: Ja sam mislio da je tako samo sa Passatima i sa Golfovima, ocito svi ti motori imaju problema. Problem je u Siemens diznama, Bosch su puno bolje i dugotrajnije.

 

Jeste primjetili da auti slaboje idu? Inace je to jedan od prvih znakova da dizne nisu u najboljem stanju. Pojavljuje se još i propadanje gasa, slab odaziv na gas(iako ti auti imaju odaziv na gas kao benzinci, normalno kad dizne valjaju), česta zagušenja dpf-a i tako...

 

Po zadnjoj informaciji, garancija na dizne je produžena na 5 godina ili na 150tkm. Provjerit cu ti danas još... :)

Link to comment
Share on other sites

Ovak, imamo u firmi 4 kom Seat Leona FR my 2006 TDI 170 ps PD, auti uredno servisirani Porche-Jankomir, recimo od 45 000 tkm do 105 000 tkm imaju, imamo velikih problema sa odlaženjem dizni na njima, naravno garancije više nemamo, recimo da se u garanciji ovo nije dešavalo, možda jednom.

Skoro na svakom je u zadnjih 1 godine otišlo min 1-2 disne, zadnje na jednom otišla po redu 3 disna još 1 ostala stara, nisam siguran ali mislim da zamjenskih nema, 1 u servisu je cca s ugradnjom 7 kila kn:doh:

Natežemo se s PZ autom da iste priznaju pod neku garanciju ali to jako teško ide, navodno da Seati imaju siemens disne koje odlaze dok ostale grupacije imaju bosch koje su kao ok, da li je još netko imao ovakvih problema ili čuo nešto jer ovo više nije normalno, sve me strah sjest u auto jer kad rikne odmah se motor ugasi i osta bez serva, koči i upravljaj kako umiješ...?

Danas s jednim doma i 2 x mi se ugasio na cesti, upalio ga i sutra vjerovatno očekujem rikavnja još jedne disne:lol:

 

 

a ti kupi dizela jer malo troši :doh::D

Link to comment
Share on other sites

P...M.......... šta sam reko peder nema šanse da upali jutros, hebo im VW mater i njihova tehnologija...obično smeće.

Dolazi šlep po običaju pa u servis na istovar 7 kila kn, jakog li auta:lol:

 

Ante, daj ako šta provijeriš u vezi ove informacije o garanciji dizni javi, inače sad ulazim u tajne ovih savršenih strojeva i načuo da sve koje su naknadno stavljane po kavaru starih nisu zabilježeni problemi, da li je to točno 100% neznam, kao sličan je problem bio i u Austriji s tim vozilima ali je to riješeno kao u nekom tajnom opozivu gdje su mjenjane sve 4 dizne.

Link to comment
Share on other sites

Ovak, imamo u firmi 4 kom Seat Leona FR my 2006 TDI 170 ps PD, auti uredno servisirani Porche-Jankomir, recimo od 45 000 tkm do 105 000 tkm imaju, imamo velikih problema sa odlaženjem dizni na njima, naravno garancije više nemamo, recimo da se u garanciji ovo nije dešavalo, možda jednom.

Skoro na svakom je u zadnjih 1 godine otišlo min 1-2 disne, zadnje na jednom otišla po redu 3 disna još 1 ostala stara, nisam siguran ali mislim da zamjenskih nema, 1 u servisu je cca s ugradnjom 7 kila kn:doh:

Natežemo se s PZ autom da iste priznaju pod neku garanciju ali to jako teško ide, navodno da Seati imaju siemens disne koje odlaze dok ostale grupacije imaju bosch koje su kao ok, da li je još netko imao ovakvih problema ili čuo nešto jer ovo više nije normalno, sve me strah sjest u auto jer kad rikne odmah se motor ugasi i osta bez serva, koči i upravljaj kako umiješ...?

Danas s jednim doma i 2 x mi se ugasio na cesti, upalio ga i sutra vjerovatno očekujem rikavnja još jedne disne:lol:

 

 

Mislim da ti 170ks imaju Siemens dizne jer imaju i Siemensov ECU...

 

140Ks imaju redovno Bosch elektroniku (možda i dizne), osim u Passatu i sl, gdje je i na 140Ks Siemens PPD ECU...

Link to comment
Share on other sites

Nije to problem samo kod VW, kod mene na mazdi 6 je jedna diza na samrti. Radi se o DENSO dizi koja kosta 6 tkn. Auto mi ima 75 000 km. Tako da je to izgleda ucestali problem kod vise proizvođaća, samo ovisi tko to rjesava pod garancijom, a tko ne.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, nije baš normalno... :-)

 

Recimo, moj auto potroši oko pola litre od servisa do servisa :-) Passat od Dizne isto tako...

 

a valjda ga ne "dereš" kak se spada...:P:lol:

 

meni je Touareg znao popit i do dvije litre od servisa do servisa, sad kad ga stara vozi potroši manje...:cice:

Link to comment
Share on other sites

zna se vec sve za 2.0tdi

-siemens dizne nevaljaju i mjenjaju se boschovim koje su pouzdanije

-potrosnja ulja je normalna

-16v glave cesto pucaju(do 2006.godine,ove 2006.te i dalje su OK)

-turbine jako cesto idu

 

siemens dizne su vecinom isle na passate 2006te godine.

znaci ako imas bosch dizne,auto 2006ta pa nadalje nema zime s tim motorom.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...