Jump to content

Bilstein B4 amortizeri


Recommended Posts

da se javim pošto imam traženu kombinaciju na autu. doduše punto je jako lagan auto, pa možda zato i traje. uglavnom B4 i -40mm, amortizeri su prešli 60tkm, pola na nižem setupu, auto super drži cestu u odnosu na serijalu i nisu još prolupali

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

da se javim pošto imam traženu kombinaciju na autu. doduše punto je jako lagan auto, pa možda zato i traje. uglavnom B4 i -40mm, amortizeri su prešli 60tkm, pola na nižem setupu, auto super drži cestu u odnosu na serijalu i nisu još prolupali

 

Odlično, hvala! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ja ih imam na fordu, neznam kak dugo su gore. sa -45mm koni(tak piše na kutiji) udobnost je definitivno strani pojam. nakon kaj sam stavio serijala gume (175 70 13) mogu se voziti barem, naspram 195 50 15. no sve se to zaboravi nakon vožnje po zavojima :)

Link to comment
Share on other sites

H&R su koliko ja znam tvrđe od ekvivalentnih opruga drugih proizvođača, tako da bi mogao razmisliti o reparaciji i/ili prilagodbi postojećih ili takvih novih amortizera kod turnšeka recimo.. ja imam kombinaciju H&R i plinskih kayaba te sam zasad jako zadovoljan, ali je amortizer potpuno serijski i treba mu prilagodba.. bound je super, ali rebound kasni.. svi Bxy amortizeri teoretski i donekle praktično mogu trpit 30mm kraće opruge, ali je B6 prilagođen kraćim oprugama do 30mm, a B8 do 50mm iako je optimalna preporuka 10mm manja.. također se slažem da je 50mm previše za bilo kakav normalan amortizer kao što je B4.. B4 će biti oke, ali je sigurno da će mu vijek biti kraći nego da je na serijskim oprugama.. u svakom slučaju, više će trpiti ostale komponente ovjesa nego sami amortizeri.. vidi što ti je najbolji omjer uloženo-dobiveno, odnosno da li reparacija ili neki performance amortizer.. B4 nemoj ni gledat, najmanje B6, ako postoje..

Link to comment
Share on other sites

H&R su koliko ja znam tvrđe od ekvivalentnih opruga drugih proizvođača, tako da bi mogao razmisliti o reparaciji i/ili prilagodbi postojećih ili takvih novih amortizera kod turnšeka recimo.. ja imam kombinaciju H&R i plinskih kayaba te sam zasad jako zadovoljan, ali je amortizer potpuno serijski i treba mu prilagodba.. bound je super, ali rebound kasni.. svi Bxy amortizeri teoretski i donekle praktično mogu trpit 30mm kraće opruge, ali je B6 prilagođen kraćim oprugama do 30mm, a B8 do 50mm iako je optimalna preporuka 10mm manja.. također se slažem da je 50mm previše za bilo kakav normalan amortizer kao što je B4.. B4 će biti oke, ali je sigurno da će mu vijek biti kraći nego da je na serijskim oprugama.. u svakom slučaju, više će trpiti ostale komponente ovjesa nego sami amortizeri.. vidi što ti je najbolji omjer uloženo-dobiveno, odnosno da li reparacija ili neki performance amortizer.. B4 nemoj ni gledat, najmanje B6, ako postoje..

 

 

B6/B8 postoje, ali to ne bih stavljao jer bude mi pretvrdo. Ono što ja zapravo hoću je opruga nešto malo tvrđa od stock i spuštena 20mm, a to nemrem naći.

 

A s tom oprugom bi i B4 (kao i stock) radio dobro..

Link to comment
Share on other sites

Možda glupi prijedlog - ali ne vidim zašto ne bi uzeo neke kvalitetne gewinde i ostavio auto na visini koju želiš postići sa oprugama i amortizerima?

 

Zar ne bi to bilo bolje rješenje?

 

P.S. Znam da si napisao da su gewinde propišale, ali možda si pretjerao sa spuštanjem.

Link to comment
Share on other sites

Možda glupi prijedlog - ali ne vidim zašto ne bi uzeo neke kvalitetne gewinde i ostavio auto na visini koju želiš postići sa oprugama i amortizerima?

 

Zar ne bi to bilo bolje rješenje?

 

P.S. Znam da si napisao da su gewinde propišale, ali možda si pretjerao sa spuštanjem.

 

Ali već napisah da nitko više ne dela gewinde za moj auto, a koliko znam niti za druge teške cabriolete. Čak se niti te Eibachove koje sam imao više ne mogu naručiti, pa pretpostavljam da su se i drugima kvarile..

Link to comment
Share on other sites

Ali već napisah da nitko više ne dela gewinde za moj auto, a koliko znam niti za druge teške cabriolete. Čak se niti te Eibachove koje sam imao više ne mogu naručiti, pa pretpostavljam da su se i drugima kvarile..

 

Aha...my bad...ja sam razumio da su propišale pa ih ne želiš na autu više...:doh:

 

 

Pa onda nemaš alternativu ako želiš poboljšati ovjes B8 u kombinaciji sa oprugama.

Link to comment
Share on other sites

Aha...my bad...ja sam razumio da su propišale pa ih ne želiš na autu više...:doh:

 

 

Pa onda nemaš alternativu ako želiš poboljšati ovjes B8 u kombinaciji sa oprugama.

 

Da, s tom idejom sam i nabavio te H&R opruge, ali sam se onda usfrkario da bude mi to pretvrdo.. :huh:

 

P.S. inače, upravo sam dobio mail iz H&R-a: vele sa su te moje opruge 10% tvrđe nego stock.

Link to comment
Share on other sites

-50mm je previše i za B8, piše jasno u FAQ na Bilstein site-u, samo tko hoće čitati.

 

Meni i treba stepenica bolje od serijale da bolje prigušuje H&R opruge koje su također nešto tvrđe od serijskih opruga. Zanimalo me samo da li je netko tu kombinaciju probao u praksi..

 

Piše i na Koni stranicama/katalogu/kutiji da su opruge -25mm pa je auto pao -54mm. ;)

 

A imao sam i H&R kombinaciju ali se neču truditi biti detaljan jer nema smisla. Dovoljno je reći da je bolja kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Evo me nazad pri Internetu.. :)

 

A zakaj si izvadio Eibach kit?

 

 

Kao prvo zato jer mi je bio neudoban, a kao drugo jer vozim po nagibima, gudurama i rinzolima i neda mi se svako malo razmišljati jer trebam imati veći naletni kut, manji, da li ću ogrebati branik ili neću. već mi je bilo dosta toga :)

 

Koliko si prešao sa serijskim amortizerima i Eibach kitom?

 

Prešao sam samo 5k km! bitan dio priče: do montaže Eibacha amortizeri su bili stari 7 god... ali prešli su manje od 50k km! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Piše i na Koni stranicama/katalogu/kutiji da su opruge -25mm pa je auto pao -54mm. ;)

 

A imao sam i H&R kombinaciju ali se neču truditi biti detaljan jer nema smisla. Dovoljno je reći da je bolja kombinacija.

 

Jasno mi je da je to okviran brojka, ali neobično da je toliko pao..

 

Znači s H&R-om si bio zadovoljan?

Link to comment
Share on other sites

H&R je pao koliko je bilo rečeno dok sa Konijem nisam bio zadovoljan.

Isto tako, kod Konia sam primjetio da opruga nema dovoljno hoda i počne auto skakati što se kod H&R-a nije dešavalo, progresivnije je radio amortizer jer je dozvoljavao hod amortizeru koji je trebao kako bi zadržao kotač na podlozi. Koni je jednostavno poskočio i izgubio grip.

 

Dakle, H&R je održao visinu dovoljno da omogući amortizeru hod dok Koni to nije odradio nego je auto postao skakutav.

Link to comment
Share on other sites

H&R je pao koliko je bilo rečeno dok sa Konijem nisam bio zadovoljan.

Isto tako, kod Konia sam primjetio da opruga nema dovoljno hoda i počne auto skakati što se kod H&R-a nije dešavalo, progresivnije je radio amortizer jer je dozvoljavao hod amortizeru koji je trebao kako bi zadržao kotač na podlozi. Koni je jednostavno poskočio i izgubio grip.

 

Dakle, H&R je održao visinu dovoljno da omogući amortizeru hod dok Koni to nije odradio nego je auto postao skakutav.

Link to comment
Share on other sites

H&R je pao koliko je bilo rečeno dok sa Konijem nisam bio zadovoljan.

Isto tako, kod Konia sam primjetio da opruga nema dovoljno hoda i počne auto skakati što se kod H&R-a nije dešavalo, progresivnije je radio amortizer jer je dozvoljavao hod amortizeru koji je trebao kako bi zadržao kotač na podlozi. Koni je jednostavno poskočio i izgubio grip.

 

Dakle, H&R je održao visinu dovoljno da omogući amortizeru hod dok Koni to nije odradio nego je auto postao skakutav.

 

Ok, shvatio sam - ali poštujem da je dvaput ipak dvaput! :D

Link to comment
Share on other sites

Jučer probao 1007 sa B8 i H&R oprugama i ostao sam jako ugodno iznenađen koliko je auto udoban, a istodobno stabilan, a radi se o 1007! :D

 

 

 

A jesi ga probao i po zdrndanim cestama po gradu ili samo po autoputu?

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

A jesi ga probao i po zdrndanim cestama po gradu ili samo po autoputu?

 

Isključivo po shebanim cestama našeg lijepog grada i po nekim cestama koje su mi poznate pa sam mogao povuć paralelu sa mojim autom.

 

Mogu reći da je jako zahvalna kombinacija. :thumbsup:

 

 

Sad - možda je do auta, do siceva...ali meni je ta kombinacija ZERU premekana, ali samo ZERU - eto, čisto subjektivno.

 

Ako želiš, mogu frenda nazvat jedan dan pa da probaš auto premda ne znam koliko će ti to pomoći ali vidim da svi imamo slična opažanja šta se tiče B8 i H&Ra.

Link to comment
Share on other sites

Isključivo po shebanim cestama našeg lijepog grada i po nekim cestama koje su mi poznate pa sam mogao povuć paralelu sa mojim autom.

 

Mogu reći da je jako zahvalna kombinacija. :thumbsup:

 

 

Sad - možda je do auta, do siceva...ali meni je ta kombinacija ZERU premekana, ali samo ZERU - eto, čisto subjektivno.

 

Ako želiš, mogu frenda nazvat jedan dan pa da probaš auto premda ne znam koliko će ti to pomoći ali vidim da svi imamo slična opažanja šta se tiče B8 i H&Ra.

 

Ma nema potrebe gnjaviti čovjeka, vjerujem tvojim opažanjima! :thumbsup:

 

A kak se drži u zavoju, jel se naginje?

Link to comment
Share on other sites

Ma nema potrebe gnjaviti ovjeka, vjerujem tvojim opaanjima! :thumbsup:

 

A kak se dri u zavoju, jel se naginje?

 

Po mom SUBJEKTIVNOM dojmu posto nisam vozio takav stock auto - NE naginje se.

 

Doslovce 2x vise se naginje E36 od Mireka na 235/40/9.5x18 gumama te JOM gewindama ubijen u pod.

 

S time da 1007 ima jos cijelu visinu moje sake izmedju gume i blatobrana.

 

IMHO ova kombinacija na tom autu se pokazala jako dobrom. Posebice za everyday car.

 

S time da on s takvim autom vozi slalom i ide na plac. :D

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Po mom SUBJEKTIVNOM dojmu posto nisam vozio takav stock auto - NE.

 

Doslovce 2x vise se naginje E36 od Mireka na 235/40/9.5x18 gumama te JOM gewindama ubijen u pod.

 

S time da 1007 ima jos cijelu visinu moje sake izmedju gume i blatobrana.

 

IMHO ova kombinacija na tom autu se pokazala jako dobrom. Posebice za everyday car.

 

S time da on s takvim autom vozi slalom i ide na plac. :D

 

 

Zanimljivo ovo s E36.. :D

 

A kaj frend veli? On ga je vjerojatno vozio dok je bio stock, pa kak je sad zadovoljan?

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo ovo s E36.. :D

 

A kaj frend veli? On ga je vjerojatno vozio dok je bio stock, pa kak je sad zadovoljan?

 

Toliko je zadovoljan da odgovara drugog kolegu od D2 gewindi za C2 VTS i nagovara ga na ovu kombinaciju.

 

Kazem ti - vozi slalom s tim autom.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...