Jump to content

gdje je najjeftiniji KW var1


Drag_steer

Recommended Posts

KW, KONI i sl imaju coilovere neznatno skuplje od tog kineskog smeća od D2.

Em imaju svoj R&D, em se se dokazali xxx puta, dok ovo D2 smeće nema ništa od toga osim šta kopira druge i samim time umanjuje trud onih koji rade r&d. A finalni rezultat je ono šta si sam napisao lupanje udaranje i sl (btw: to sam i sam iskusio na par autiju sa tim d2 shitom gore).

 

i btw: ovjes NEčine samo amortizer i opruga...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

malo sam progooglao i našao da je V1 i Eibach pro street ista stvar, tj. Eibach je rebrandani V1 jer te 2 firme rade zajedno. Sad ako sam u krivu ispravite me !

 

Ako je to tako onda se nemas sto razmisljati - to je to. probano na autu koji je osim pogona 70% isti ko tvoj ;) Čak malo živcu smeta što je premekan, ali on je siledjija. :P

 

Bof di si - reci nesto

Link to comment
Share on other sites

Još par stvari:

 

Podešavanje rebounda i kompresije nije nešto što treba raditi po principu odvrni do kraja ili zavrni na najjače ili stavi ti to na sredinu i onda će sigurno biti dobro.

Znači, treba se obratiti nekome tko zna što radi. Svenu sam ja podešavao D2 pa se čovjek iznenadio kako se auto može vozit...što i dalje ne znači da je njihova kvaliteta na nekoj zavidnoj razini.

 

Težina auta ne znači da su neke gewinde za njega a neke nisu.

 

2 niknejm: velika je razlika u vožnji na V1 ili na V3 po magistrali ili po Pagu, ali pitanje što je kome prosječan amater? Ako se voziš brzo, tj.ako pored Solane prolaziš sa 200+ onda ti V1 neće biti vrh vrhova nego ti treba V3 :)

 

2 Marco Polo: Hicon GT će ti biti super ;)

Link to comment
Share on other sites

malo sam progooglao i našao da je V1 i Eibach pro street ista stvar, tj. Eibach je rebrandani V1 jer te 2 firme rade zajedno. Sad ako sam u krivu ispravite me !

 

Eibach proizvodi opruge i tu je najbolji, KW proizvodi gewinde i tu su najbolji.

 

Eibach prodaje opruge KW-u, KW sastavlja i svoje i Eibachove gewinde jedino je mala razlika u postavkama jer je KW postavljen onako kako njihovi inžinjeri misle da je najbolje a Eibach je postavljen onako kako misle Eibachovi inžinjeri.

 

U praksi to znači da je Eibach za neke aute još malo mekši jer je njihova filozofija takva da je udobnost malo više pozicionirana na listi želja.

 

E sad, nemojte me pitat za koje točno aute su udobniji Eibach-i jer tu informaciju ne daju u javnost.

Link to comment
Share on other sites

Znači, treba se obratiti nekome tko zna što radi. Svenu sam ja podešavao D2 pa se čovjek iznenadio kako se auto može vozit...što i dalje ne znači da je njihova kvaliteta na nekoj zavidnoj razini.

 

upravo to, a nije ni rečeno da opruge zadovoljavaju potrebe određenog vozila jer D2 nije KW pa testira setup za određeni auto, zato Mislav ima u ponudi cijeli spektar opruga koje se mogu naknadno naručiti se ukoliko "defaultne" pokažu pretvrde

 

glede kvalitete D2 su pucale, kasnije hrđale, ali je mislav SVIMA zamijenio gewinde novima koje imaju taj problem (osim meni jer mi auto nije u voznom stanju pa sad imam auto s hrđavim amortizerima i zaribanim motorom :lol: ), ali da sam bio zadovoljan voznim svojstvima, jesam. ispale su me 5400 kn, dok bi var 2 koštala 7-8 kkn, s time da je kw-ova application lista upola manja od D2, pa nisam ni imao izbora.

 

i neka mi netko kaže prednosti camber platesa (koje nudi D2, a kw ne) koji sam uvijek smatrao velikim plusom, u odnosu na podešavanje cambera koji ima svaki auto

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Ne, kao što je napisano maloprije neproizvodi ih...

Samo uzima od konia i neke austrijske firme sta kosilice radi

 

Netočno, KW sam proizvodi svoje gewinde, sam radi R&D i po njihovoj specifikaciji im Eibach dostavlja opruge, AL-KO amortizere itd...

Link to comment
Share on other sites

upravo to, a nije ni rečeno da opruge zadovoljavaju potrebe određenog vozila jer D2 nije KW pa testira setup za određeni auto, zato Mislav ima u ponudi cijeli spektar opruga koje se mogu naknadno naručiti se ukoliko "defaultne" pokažu pretvrde

 

glede kvalitete D2 su pucale, kasnije hrđale, ali je mislav SVIMA zamijenio gewinde novima koje imaju taj problem (osim meni jer mi auto nije u voznom stanju pa sad imam auto s hrđavim amortizerima i zaribanim motorom :lol: ), ali da sam bio zadovoljan voznim svojstvima, jesam. ispale su me 5400 kn, dok bi var 2 koštala 7-8 kkn, s time da je kw-ova application lista upola manja od D2, pa nisam ni imao izbora.

 

i neka mi netko kaže prednosti camber platesa (koje nudi D2, a kw ne) koji sam uvijek smatrao velikim plusom, u odnosu na podešavanje cambera koji ima svaki auto

 

Camber plates dolazi tek sa Clubsportom a podešavanje cambera nema svaki auto.

Nadalje, dobar camber plates košta dosta novaca te samim time poskupljuje cijelu priču oko gewindi zato ga KW ne nudi sa jeftinijim inačicama.

 

Isto tako, opruga tvrđa ili mekša ne bi trebala biti na izbor običnog korisnika jer tvrđu oprugu treba uskladiti sa reboundom i rasponom podešavanja, IMHO.

Link to comment
Share on other sites

ajde razmisli prije nego sta ispadneš još smješniji

Šta RADE konkretno ?

Amortizere im radi KONI i AL-KO a opruge Vogtland i Eibach...

 

Ja ispadam smiješan, ajde dobro bar imam drugi potencijal ako ostanem bez ovog posla...

 

Rade GEWINDE, a gewinde se sastoje od hrpe stvari koje nisu samo opruga ili amortizer...to je kao da kažeš da BMW ne proizvodi sam svoje aute jer im 60% dijelova isporuče po njihovoj specifikaciji razni dobavljači :doh:

Link to comment
Share on other sites

znam, tu i je razlika između nekoga tko je u motorsportu godinama i par kineza koji slažu generičke amortizere "od oka", zato se nekome posreći, nekome manje, ali nije istina da je D2 DANAS smeće kako s priča

 

moj sunny ima podešavanje cambera, ali ga nisam dirao nego sam ga štimao na camber platesima jer mi se činilo "zdravije" za ovijes kad letim kroz rupe, pa me zanima da li sam u pravu ili je to nevažno

Link to comment
Share on other sites

Ja ispadam smiješan, ajde dobro bar imam drugi potencijal ako ostanem bez ovog posla...

 

Rade GEWINDE, a gewinde se sastoje od hrpe stvari koje nisu samo opruga ili amortizer...to je kao da kažeš da BMW ne proizvodi sam svoje aute jer im 60% dijelova isporuče po njihovoj specifikaciji razni dobavljači :doh:

 

ne samo da si ispao smješan nego si i pokazao svoje znanje u punom sjaju

Od izbjegavanja odgovora do generaliziranja stvari..

 

spoken like a true amateur

Link to comment
Share on other sites

ne samo da si ispao smješan nego si i pokazao svoje znanje u punom sjaju

Od izbjegavanja odgovora do generaliziranja stvari..

 

spoken like a true amateur

 

Ako tebi nije jasno da se proizvod sastoji od nečega drugog osim samih opruga i amortizera onda ti ja ne mogu pomoći dodatnim objašnjenjima.

 

Probaj pogledat sliku gewindi pa možda shvatiš.

Link to comment
Share on other sites

ajde razmisli prije nego sta ispadneš još smješniji

Šta RADE konkretno ?

Amortizere im radi KONI i AL-KO a opruge Vogtland i Eibach...

 

tokare, glodaju, buse,zavaruju, toplinski obradjuju, rezu, savijaju ,ekstrudiraju ,montiraju i testiraju

 

sta te jos zanima ?

 

odes tamo i sve vidis, oni su makar jako otvorena firma prema svima

 

a ovo opruga i amortizer ne cini ovjes si DEBELO u pravu

 

i jos jedna stvar, vi svi kukate oko prelaska preko rupa i tvrdoce, a jos nitko nije napomenuo da neka od ovih varijanti gewindi, amortizera ima podesenja hi speed pomaka, tak da ne znam kak bi vi to podesavali ....

 

 

 

2 Bubi rupama na rukavcu ako povecavas camber smanjujes king pin, a camber platesima ga povecavas zajedno s camberom i tu ti je odgovor sta je bolje

Link to comment
Share on other sites

ne samo da si ispao smješan nego si i pokazao svoje znanje u punom sjaju

Od izbjegavanja odgovora do generaliziranja stvari..

 

spoken like a true amateur

 

Charger, daj si dokazati...

 

Neki ljudi na ovom forumu završili su KW-ova školovanja. I vjerojatno znaju o ćemu pričaju jer im je to posao i žive od toga...

Link to comment
Share on other sites

ajde razmisli prije nego sta ispadneš još smješniji

Šta RADE konkretno ?

Amortizere im radi KONI i AL-KO a opruge Vogtland i Eibach...

 

Koni-a koliko znam više ne koriste, a ne znam od kuda ti informacija za Vogtland...

 

Bio sam i u Eibachovom pogonu, i u KW-ovom pogonu i uvijek se spominju samo te dvije firme u suradnji, nitko treći...

 

 

eibach-tour-052-custom-l.jpgeibach-tour-056-custom-l.jpgeibach-tour-058-custom-l.jpgeibach-tour-059-custom-l.jpgeibach-tour-063-custom-l.jpg

 

 

 

I BTW u Eibachu sam gledao čiču od kojih 70 godina kako ručno mota oprugu za BMW F1 bolid...prehebeno! :)

Edited by fokusičar
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...