Jump to content

gdje je najjeftiniji KW var1


Drag_steer

Recommended Posts

koji je kw najudobniji (na istom autu) var 1, 2, 3, street comfort?

 

Street comfort je najudobniji. Klikni na sliku: http://www.kw-suspensions.eu/int/kw_productrange.php

 

Purely street use requires either a Street Comfort kit or a Variant 1 kit which gives a lower ride height as standard but also allows some height adjustment.

Fast road use requires a Variant 2 kit, which gives a lower ride height as standard but also allows for some height adjustment and also some adjustment of the rebound settings on the dampers.

Fast road as well as track use requires a Variant 3 kit which gives a lower ride height as standard but also allows for some height adjustment and also some adjustment of the rebound and low speed bump settings on the dampers.

Serious track use requires a Club Sport kit or if a Club Sport kit is not available for your vehicle then possibly a Variant 3 with stiffer springs would be a good alternative.

Racing and motorsport use requires a racing setup and we recommend that you fill in our motorsport questionnaire to ensure that you get the right kit for the job.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Jel taj KW1 bolji nego ovo kaj sad imam, serijski amortizeri i H&R opruge ? Jel se isplati uzet? Bitno mi je samo da auto ne skače, jer sa ovim auto zna skakat na valovitoj cesti, što mi se ne sviđa baš. Dok je ravna je super, auto leži jebeno dobro. I jesu li te V1 ok za otić na koji trackday, jel bolja kombinacija od jako kvalitetnih serijskih amortizera i H&R opruga ?

 

Vjerojatno skače baš radi stock amortizera koji teško prigušuju nešto tvrđe H&R opruge. Ja sam također nabavio H&R opruge i planiram uzeti Bilstein B8 Sprint amortizere uz njih.

Link to comment
Share on other sites

Uf šta se ovdje svašta priča

 

Znači imate KW, Weitec je njihov jeftiniji brand a AP još jeftiniji kojeg su mislim kupili nedavno....

 

KW varianta 1 ima u pocinčanoj verziji i inoxu, unutra je Alko patrona

Varianta 2 isto ima inox i pocinčana, isto je patrona unutra (nisam siguran ko je radi)

Varianta 3 samo inox, ručni rad, ima i treći ventil za high speed bump.

 

Svi su amortizeri uljni, sa specijalnim uljem za avionske amortizere

 

Weitec Hicon GT kao i V1 basic - možda malo tvrđi

Hicon GTN - naprijed gewinda, otraga amortizer sa štelanjem po visini sa prstenovima po

1cm (ponekad je takav i u setu opruga i amortizera)

 

Generalno su gewinde udobnije od serijskih amortizera uz puno bolji odziv i ležanje

Većina ih ima i malu oprugu ako su opruge cilindrične, nema je ako su nekih čudnih oblika (bačvaste ili konusne) ili ako je otraga odvojena opruga od amortizera.

 

Jel ima još kakvih pitanja?

Link to comment
Share on other sites

Auto mi ima 1560 kg, pogon na sve 4. Sa serijskim ovjesom je poprilicno tvrd al preživi se.

Godinu dana, tj. nesto malo manje sam se vozio na novim D2 gewindama s štelanjem tvrdoce (il rebounda - sto god je). Podešeno na 'mekano' i max visinu (isprobano i s drugim postavkama), a gume su bile 215 55 R16!

 

To je bilo tako tvrdo da se auto uopce nije amortiziralo preko neravnina, od svake 'crtice' na cesti bi se čulo udaranje kao da amortizeri ne postoje, neudobno totalno. Poskakanje preko neravnina je suprotno od onog rezultata koje se ocekuje pri ugradnji gewindi, jer umjesto da upija neravnine i drži cestu - auto se odbija od njih i totalno je nesigurno za brzu voznju. Drže cestu odlicno samo na cesti s novim ili potpuno ocuvanim asfaltom (tj. samo na autocesti). Osim opce neudobnosti, gewinde s tom tvrdocom su mi unistile letvu volana i kompletan ovjes (set ramena - 10 kom) u tom vrlo kratkom vremenu. A za gewinde dao 6400 kn!

 

 

Nakon toga ovdje citam kako su gewinde udobnije od serijskih amortizera.

Link to comment
Share on other sites

Auto mi ima 1560 kg, pogon na sve 4. Sa serijskim ovjesom je poprilicno tvrd al preživi se.

Godinu dana, tj. nesto malo manje sam se vozio na novim D2 gewindama s štelanjem tvrdoce (il rebounda - sto god je). Podešeno na 'mekano' i max visinu (isprobano i s drugim postavkama), a gume su bile 215 55 R16!

 

To je bilo tako tvrdo da se auto uopce nije amortiziralo preko neravnina, od svake 'crtice' na cesti bi se čulo udaranje kao da amortizeri ne postoje, neudobno totalno. Poskakanje preko neravnina je suprotno od onog rezultata koje se ocekuje pri ugradnji gewindi, jer umjesto da upija neravnine i drži cestu - auto se odbija od njih i totalno je nesigurno za brzu voznju. Drže cestu odlicno samo na cesti s novim ili potpuno ocuvanim asfaltom (tj. samo na autocesti). Osim opce neudobnosti, gewinde s tom tvrdocom su mi unistile letvu volana i kompletan ovjes (set ramena - 10 kom) u tom vrlo kratkom vremenu. A za gewinde dao 6400 kn!

 

 

Nakon toga ovdje citam kako su gewinde udobnije od serijskih amortizera.

 

Mislim da nešto nije bilo uredu sa gewindama - vjerujem da ekipa koja ima D2 može posvjedočiti da su OK gewinde.

 

Kako god, moje KW V3 na 197ici su po default postavkama tvrdoće/rebounda sa spuštenim autom bile upola udobnije nego na stock ovjesu sa Eibach oprugama. Nisam mogao vjerovat da mogu biti toliko udobnije.

Link to comment
Share on other sites

Auto mi ima 1560 kg, pogon na sve 4. Sa serijskim ovjesom je poprilicno tvrd al preživi se.

Godinu dana, tj. nesto malo manje sam se vozio na novim D2 gewindama s štelanjem tvrdoce (il rebounda - sto god je). Podešeno na 'mekano' i max visinu (isprobano i s drugim postavkama), a gume su bile 215 55 R16!

 

To je bilo tako tvrdo da se auto uopce nije amortiziralo preko neravnina, od svake 'crtice' na cesti bi se čulo udaranje kao da amortizeri ne postoje, neudobno totalno. Poskakanje preko neravnina je suprotno od onog rezultata koje se ocekuje pri ugradnji gewindi, jer umjesto da upija neravnine i drži cestu - auto se odbija od njih i totalno je nesigurno za brzu voznju. Drže cestu odlicno samo na cesti s novim ili potpuno ocuvanim asfaltom (tj. samo na autocesti). Osim opce neudobnosti, gewinde s tom tvrdocom su mi unistile letvu volana i kompletan ovjes (set ramena - 10 kom) u tom vrlo kratkom vremenu. A za gewinde dao 6400 kn!

 

 

Nakon toga ovdje citam kako su gewinde udobnije od serijskih amortizera.

 

A na trećoj stranici si napisao kako si se opekao ...

Pa HALO kada kupujete kineska smeća poput D2 i sl govana šta očekivate..

:doh:

 

D2 RACING SPORT CO., LTD.

No.32, Lane 36, Zhangxiu Rd., Xiushui Shiang, Changhua County 50447, Taiwan (Republic Of China)

 

QUOTE

My S13 had a similar failure at Oran Park last year with G4 Coilovers. They were installed by a qualified mechanic and less than 500km's old. Was neogiating a corner at 80kmph when i heard a loud bang, stopping the car to find mad camber on one side, towed back to the pits to find that the strut had snapped. Was very lucky no other damage occured ie not lose control and put the car into the wall.

just a handful of posts from a thread on toymods....i would seriously rethink choise of coilover

I had them installed in my previous toyota. Will never buy them again.

Even a good shock and spring combo would be a better choice.

opentrackdayaaron060ys8.jpg

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

zlaya je sa svojim D2 napravio oko 50tkm po našim ljepim cestama i ovjes još uvjek radi svoj posao.

meni osobno su pretvrdi i nebi ih na svoj auto,a s obzirom na cijenu i šta se sve da štelat(tko zna) su apsolutno ok.

da imam auto kojeg nevozim svaki dan kupio bi sigurno D2.

Link to comment
Share on other sites

daj charger dosadan si već s tom slikom iz 2006. i amortizerom iz 2005 ili ranije.

bilo je nekoliko slučaja jer su sjebali cijelu seriju, one kasnije koje imam ja su hrđale, dok su ove zadnje serije OK .

 

Goertosing> to što si stavio na "najmekše" nije najmekše u smislu da ćeš se voziti ko u citroenovoj žabi, nego ti je rebound najveći i auto ti se ponaša kao klokan.

trebao si staviti na "tvrđe", ne bi ti poskakivao, bilo bi ti ugodnije (ne udobnije!), ali vjerojatno su ti opruge pretvrde za tvoje zahtjeve. btw guma ti je balonka i pridonijela je tom "ljuljanju"

Link to comment
Share on other sites

Radili smo mali usporedni test na Accordu TypeS i to na način da smo nas trojica krkana sjeli prvo u jedan pa drugi pa treći auto pa radili đireve po zagrebačkim bajnim "pistama"....Prvo moj auto sa Honda OEM Sport Suspension što znači malo tvrđe amortizere od serijale i niže opruge za 2,5-3 cm....taj setup je zeru,ali stvarno zeru neudobniji od serijale, puno bolje se auto ponaša u zavojima, odlična stvar za everyday car.....drugi po redu je bio ATS sa D2 gewindama, podešenim na najmekše....auto je bio vrlo krut, zavoje drži ko po tračnicama, ali je u odnosu na prvi auto puuuuno tvrđi i poskakuje na najmanjim neravninama, lupa....za pistu vjerojatno super, ali za svakodnevnu vožnju za moj pojam stvarno pretvrdo....treći auto je imo KW Var.1 Inox...dakle samo podešavanje visine....auto je bio najniže podešen od sva 3 i imo je hendikep -bio je na 18" za razliku od prva 2 na 17" ...........dojam: odličan!! Auto je najudobniji od sva 3, guta rupe odlično a istovremeno drži u zavoju kak spada:thumbsup:...sva trojica smo zaključili u sekundi da je to definitivno najbolji setup.....Vjerujem da su Var.2 a pogotovo Var.3 još bolje, ali za everyday car je KW Var.1 sasvim dovoljan....

Link to comment
Share on other sites

kad smo vec kod tematike...

 

jel imao netko iskustva da je koristio prvo v1, pa presao na v3.. ali ne u svrhu udobnosti, nego track day voznje ili cisto ganjanja po staroj zg-ri, po pagu itd..

 

zanima me kolika je razlika izmedju ta dva modela, a da prosjecan amaterski vozac to moze osjetit.

 

naravno pod pretpostavkom da je netko podesio postavke kako treba, a ne oko-palac metodom.

Link to comment
Share on other sites

Znači KW V1 i V2 su ono kaj tražim - udobnost i dobro držanje !

 

Mario u slicnoj smo dilemi...

 

Mislim se izmedu var1 i var 2, ne mislim ici s autom na stazu niti ista slicno, tribaju mi najudobnije moguce gewinde za svakodnevnu voznju gradom, spustio bi auto nekih 5-6 cm, ali volija bi da zadrzim udobnost koliko je moguce, barem da bude slicno kao sada na serijskim amortizerima + H&R oprugama!

 

Sta je bolje uzeti u mom slucaju var 1 ili 2?

Link to comment
Share on other sites

Mario u slicnoj smo dilemi...

 

Mislim se izmedu var1 i var 2, ne mislim ici s autom na stazu niti ista slicno, tribaju mi najudobnije moguce gewinde za svakodnevnu voznju gradom, spustio bi auto nekih 5-6 cm, ali volija bi da zadrzim udobnost koliko je moguce, barem da bude slicno kao sada na serijskim amortizerima + H&R oprugama!

 

Sta je bolje uzeti u mom slucaju var 1 ili 2?

 

v1...sasvim dovoljno...

Link to comment
Share on other sites

daj charger dosadan si već s tom slikom iz 2006. i amortizerom iz 2005 ili ranije.

bilo je nekoliko slučaja jer su sjebali cijelu seriju, one kasnije koje imam ja su hrđale, dok su ove zadnje serije OK .

 

Goertosing> to što si stavio na "najmekše" nije najmekše u smislu da ćeš se voziti ko u citroenovoj žabi, nego ti je rebound najveći i auto ti se ponaša kao klokan.

trebao si staviti na "tvrđe", ne bi ti poskakivao, bilo bi ti ugodnije (ne udobnije!), ali vjerojatno su ti opruge pretvrde za tvoje zahtjeve. btw guma ti je balonka i pridonijela je tom "ljuljanju"

 

Nisi me dobro skuzio.

Auto se na D2 nije nikad ljuljalo i rebound nije nikad bio postavljen na 'najmekše', a isprobao sam više kombinacija.

 

Problem je u tome što gewinde nisu upijale rupe, već su toliko tvrde i krute da se kompletno auto odbijalo od neravnine; dok je pri tome zvuk i osječaj kao da si razbio auto.

 

Tko god se vozio samnom u autu svi su rekli da je abnormalno tvrdo, pa mislim da nije problem u 'mojim zahtjevima'

 

Radili smo mali usporedni test na Accordu TypeS i to na način da smo nas trojica krkana sjeli prvo u jedan pa drugi pa treći auto pa radili đireve po zagrebačkim bajnim "pistama"....Prvo moj auto sa Honda OEM Sport Suspension što znači malo tvrđe amortizere od serijale i niže opruge za 2,5-3 cm....taj setup je zeru,ali stvarno zeru neudobniji od serijale, puno bolje se auto ponaša u zavojima, odlična stvar za everyday car.....drugi po redu je bio ATS sa D2 gewindama, podešenim na najmekše....auto je bio vrlo krut, zavoje drži ko po tračnicama, ali je u odnosu na prvi auto puuuuno tvrđi i poskakuje na najmanjim neravninama, lupa....za pistu vjerojatno super, ali za svakodnevnu vožnju za moj pojam stvarno pretvrdo....treći auto je imo KW Var.1 Inox...dakle samo podešavanje visine....auto je bio najniže podešen od sva 3 i imo je hendikep -bio je na 18" za razliku od prva 2 na 17" ...........dojam: odličan!! Auto je najudobniji od sva 3, guta rupe odlično a istovremeno drži u zavoju kak spada:thumbsup:...sva trojica smo zaključili u sekundi da je to definitivno najbolji setup.....Vjerujem da su Var.2 a pogotovo Var.3 još bolje, ali za everyday car je KW Var.1 sasvim dovoljan....

 

Mozes li napisati koliko je koji od tih auta imao kg sprijeda i straga?

 

pretežak je to auto za gevinde, zato mu i je tako tvrd... auto jel... :lol:

 

To mi se nekako cini kao najlogicniji razlog, ali opet - vozio sam prosli tjedan S600 po Zagrebu i nisam osjetio niti jednu jedinu rupu bez obzira na brzinu, a auto ima oko 2 tone i 300-400 kg!

 

A na trećoj stranici si napisao kako si se opekao ...

Pa HALO kada kupujete kineska smeća poput D2 i sl govana šta očekivate..

:doh:

 

D2 RACING SPORT CO., LTD.

No.32, Lane 36, Zhangxiu Rd., Xiushui Shiang, Changhua County 50447, Taiwan (Republic Of China)

 

QUOTE

My S13 had a similar failure at Oran Park last year with G4 Coilovers. They were installed by a qualified mechanic and less than 500km's old. Was neogiating a corner at 80kmph when i heard a loud bang, stopping the car to find mad camber on one side, towed back to the pits to find that the strut had snapped. Was very lucky no other damage occured ie not lose control and put the car into the wall.

just a handful of posts from a thread on toymods....i would seriously rethink choise of coilover

I had them installed in my previous toyota. Will never buy them again.

Even a good shock and spring combo would be a better choice.

opentrackdayaaron060ys8.jpg

 

pa jesu ,ako kupiš kvalitetne ,nemres low budget ocekivat da su super ;)

 

Kad sam kupovao gewinde svi su govorili "nemoj Lowtec, nemoj Weitec i sl. 'lijeve niskobudžetne' (koje su za ovaj auto oko 5000 kn) nego kupi D2 i bit ces miran". Znaci 6400 kn su i dalje low budget gewinde, pa bi trebao za njih dat 15 000 kn da bi bile mozda dobre za moj auto?

 

Ekipa na ACC-u su masnovno uzimali neke jeftine gewinde u Austriji na Wseeu, kako za koji model od 120 do 200 eur komplet sve 4. Svima su dosta udobne i solidno drže cestu, a traju... Ali radi se o autima koji imaju 1200 - 1300 kg. Tko zna kako bi se to ponasalo na mom autu...

Link to comment
Share on other sites

Dakle ovako,

 

Varijanta 1 je namijenjena za cestovnu vožnju zato što su postavke amortizera i opruge prilagođene i lošim i dobrim cestama, E sad, da li možete otić na stazu s njima? Da, možete, ali ne očekujte ništa spektakularno tj. nemojte se iznenaditi ako budu premekani.

 

Varijanta 2, po meni nema nekog smisla. Zašto? Zato što podešavanje rebounda bez podešavanja kompresije ne drži vodu(slična prevara kao i kod tvorničkih na gumb podesivih tvrdoća EDC i sl.) a i razlika u cijeni od V1 do V2 je vrlo mala.

 

Varijanta 3, namijenjena vozačima koji se voze "brzo" većinom po cesti ali žele par puta godišnje otić na stazu gdje im zasebno podešavanje rebounda i kompresije nudi mogućnost podešavanja ovjesa približno adekvatnom za stazu.

 

Clubsport, namijenjen cestovnoj vožnji visokozahtjevnim vozačima koji godišnje idu i po 10 puta na stazu gdje koriste maksimum mogućnosti ovjesa koji dolazi u startu sa tvrđom oprugom od KW V3 i većim rasponom podešavanja rebounda i kompresije.

 

Competition 2way i 3way, trkaći ovjesi za natjecanja, mogu se vozit po cesti ali nemojte očekivat da vam bude baš super, znači primijeni obrnuto o V1 na stazi.

 

E sad, razmislite što je za vas od toga, tj.gdje se prepoznajete od ovih opisa.

 

Eto, nadam se da sam pomogao uz isprike zbog dugog posta.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...