Jump to content

Blow off - puštanje tlaka


Recommended Posts

E j.. ga, pa daj sad objasni do kraja. :-)

 

Kaj se dešava ako si konstatno u laganom podtlaku a imaš MAF? Gubiš zrak za koji je ECU preko MAF-a izmjerio da ga imaš, pa smjesa ide u bogatu?

 

 

ako znas, zasto pitas? :D

 

 

samo LOGIKA i LOGIKA i sve 5.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mislis zatvara se cim pipnes gas, i otvara se cim ga pustis, i ako nabijes gas u 7000, i pustis ga polovicno, bov se ne zatvori do kraja vec sigurno 2sec ostane otvoren (ovisno koliki si konj i koliko dugo drzis klapnu napola zatvorenu/otvorenu) dok se tlakovi ne izjednace u toj mjeri da ga opruga moze zatvorit.

po meni jeben bov i radi bas onako kako treba radit, ove kineze i rezanje opruge nebi štel komentirat, uvik neko kemijanje, a kemijanje, kao sto svi znamo, nazalost vodi u sranje.

A MAF? a jbg, pa ko to koristi jos :D

jok, nego ajd ti sad nekom objasni jel to ipak surge na kraju il nije :lol:

Edited by Josey
Link to comment
Share on other sites

i sve 5. otvara se a cim pipnes gas, zatvori ga feder. i drzi ga da se uopce nemre otvoriti.

 

takav blow off NIJE za kante sa MAF-om. kraj price.

A 99% ljudi ima MAF, pa zato i filozofija....

 

Čime smo zaključili da je ono Tomino rješenje za "wooosh, wooosh" ipak najbolje! :lol:

Link to comment
Share on other sites

po meni jeben bov i radi bas onako kako treba radit, ove kineze i rezanje opruge nebi štel komentirat, uvik neko kemijanje, a kemijanje, kao sto svi znamo, nazalost vodi u sranje.

 

ja imam turbosmart raceport i ne radi mi lijepo tj imam 300 vjeverica pod haubom kad se lagano vozim jednostavno ne radi mi dobro zato sto NEMAM dovoljan vakum u usisnoj grani (imam 50kpa) da ga otvori - prejaka opruga u blowu

 

onda sam stavio kineski koji funkcionira savrseno i skratio sam oprugu jer me boli kifla za to, a na TS mi ne pada na pamet rezat bilo sta

Link to comment
Share on other sites

ja mislin da si ti sve nas zajeba, jer si poceja sa teorijom opet o letu koji ima map, a fastu treba dvoklipni jer ima MAF, pa cjela tvoja teorija pada u vodu...

ajd majketi stavi sajle na getribu :P

 

2 alfa,

kako nemas dovoljno vakuma? bik te mazo, pa kako?

btw, za turbosmart imas kupit opruge za bov ((pa netrebas nista rezat), razlicitih "tvrdoca" i cinimise (koliko me sjecanje sluzi) da nisu skupe.

Edited by Josey
Link to comment
Share on other sites

kimi: zato imas boost kontrolu ovisno o gasu. nema potreba da turbo puni 1.5bara a ti u grani imas 0.2bara nadtlaka.

Meni se blow off(a i dosta auti sto radio) otvara vec na malo jaci pritisak gasa i nikad ne pusta kada nesmije. Ipak treba barem 0.6-0.8bara razlike da se blow off otvori, a to se nikad ne dogodi kada ubrzavas.

btw2 glupo je pustati zrak kroz blow off kada ubrzavas, bez obrzirao imao maf ili ne.

Link to comment
Share on other sites

surge je kad se vozis na laganom gasu na 4.500 off boost ali auto radi cucucucucucu, slicno kao onaj stall il kak smo ga nazvali. Sam kaj je stal moguc na leru

 

stock nisan bez bova samo gljiva i to je to proizvodi taj stall!

Može prijevod :huh: :drink: :lol:?

Link to comment
Share on other sites

Mišure, pravi surge nastaje kad nakalemiš prevelik turbo za neki motor, i onda kad tjeraš taj turbo u tlak a toliki protok cfma motor ne može progutati, onda odeš sa turbom u surge...

 

Ovo je isto surge (vjeverice), ali mini surge koji nije toliko štetan kao pravi (koji može i impelu odlomiti), ali opet oštećuje karikice turba...

Link to comment
Share on other sites

kimi: zato imas boost kontrolu ovisno o gasu. nema potreba da turbo puni 1.5bara a ti u grani imas 0.2bara nadtlaka.

Meni se blow off(a i dosta auti sto radio) otvara vec na malo jaci pritisak gasa i nikad ne pusta kada nesmije. Ipak treba barem 0.6-0.8bara razlike da se blow off otvori, a to se nikad ne dogodi kada ubrzavas.

btw2 glupo je pustati zrak kroz blow off kada ubrzavas, bez obrzirao imao maf ili ne.

 

Po meni je BOV zatvoren čak i kad ideš 130 km/h u 6. na kruzu, jer bez obzira kaj je tlak turbine mali nemaš 0.5 bara razlike između tlakova ispred i iza klapne, tako da baš i nisam skužio zakaj Kimi misli da je tada otvoren.. :huh:

 

Još jednom, po meni se BOV otvara samo kad naglo puštaš gas tj. zatvaraš klapnu, pa razlika tlakova ispred i iza klapne (a time i razlika na klip i iza klipa) napravi veću silu na površinu klipa od one koju opruga može podnijeti.

 

Naravno da se to nikad ne dogodi kad ubrzavaš, ali nisam baš skužio kako to misliš kad veliš da ti se "otvara već na malo jači pritisak gasa"? Jel to tipfeler, ili..?

Link to comment
Share on other sites

ja sam uvijek bio uvjeren da se surge događa iz razloga ako turbo pre brzo dolazi u ful boost a glava iz nekog razloga nemože progutat trenutnu količinu zraka koji dolazi, tu donda dolazi do usporavanja tog zraka koji je pod pritiskom, a sam taj zrak onda usporava lopatice i od tud cucucucucucu!!

a što se tiće vjeverica mislim da je (kod mene) uzrok pre mali bov koji neuspije dovoljno brzo rasteretit turbo, kod šaltanja!!!

 

to je samo moje mišljenje koje je češče pogrešno!! :(

Link to comment
Share on other sites

Može prijevod :huh: :drink: :lol:?

 

vozio sam se u autu koji na 4.500 okretaja na području di je u 0. radi fućućućućućućuću...kao da vjeverice se javljaju dok se voziš...

 

znači nekaj tipa ovoga...oni to zovu flutter

 

voziš se i čuješ auto kako fluta :) Edited by Debeli
Link to comment
Share on other sites

ja sam uvijek bio uvjeren da se surge događa iz razloga ako turbo pre brzo dolazi u ful boost a glava iz nekog razloga nemože progutat trenutnu količinu zraka koji dolazi, tu donda dolazi do usporavanja tog zraka koji je pod pritiskom, a sam taj zrak onda usporava lopatice i od tud cucucucucucu!!

a što se tiće vjeverica mislim da je (kod mene) uzrok pre mali bov koji neuspije dovoljno brzo rasteretit turbo, kod šaltanja!!!

 

to je samo moje mišljenje koje je češče pogrešno!! :(

 

I potpuno si upravu... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...