Jump to content

Blow off - puštanje tlaka


Recommended Posts

Imam jedan mali problem sa blow off ventilom na Astri, odnosno više nedoumicu...

 

Do nedavno sam imao Bailey DV26-D, ali od kad sam složio Phase 3.5 koji podrazumijeva tlak turbine od 1.5 bar on je postao "preslab", odnosno otvarao ga je pritisak i puštao je boost.

 

Također je po kapacitetu bio premal jer se osjetilo da ne uspijeva pustiti sav višak zraka van i dio se vraća na turbo.

 

Prošli tjedan sam stavio Forge FMDVECL201 tzv. "Eclipse Generation 2" blow off koji je isto dvoklipni i ima 35mm ulaz, za razliku od Bailey-a koji je bio 25mm.

 

Malo smo to testirali u nedjelju, on je isto imao malo preslabu oprugu i puštao boost, ne toliko kao Bailey i tek preko 1.2 bar, ali sam to riješio adapterima koji su povećali preload. Za sada je sve kak spada, auto drži boost bez problema, blow off više ne pušta.

Ali me zanima da li netko ima iskustva sa nekim možda kvalitetnijim blow off ventilom, obavezno mora biti dvoklipni jer auto ima MAF senzor, za kojeg mogu bit siguran da će odraditi posao kak spada?

 

Koliko sam to proučavao, HKS SSQV bi trebao biti imun na to pod kolikim tlakom radi jer u njegovu slučaju tlak ne pokušava izgurati klip. Ali imao sam ga pred par godina, dok je auto još bio stock, ali bilo je gotovo nemoguće na njemu pogoditi preload da se auto ne bi ugasio prilikom zaustavljanja, itd...

I znao mi je ponekad upalit lampicu od TC-a jer je komp zabilježio neku grešku... itd... znači nije baš neko bajno rješenje...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Imam jedan mali problem sa blow off ventilom na Astri, odnosno više nedoumicu...

 

Do nedavno sam imao Bailey DV26-D, ali od kad sam složio Phase 3.5 koji podrazumijeva tlak turbine od 1.5 bar on je postao "preslab", odnosno otvarao ga je pritisak i puštao je boost.

 

Također je po kapacitetu bio premal jer se osjetilo da ne uspijeva pustiti sav višak zraka van i dio se vraća na turbo.

 

Prošli tjedan sam stavio Forge FMDVECL201 tzv. "Eclipse Generation 2" blow off koji je isto dvoklipni i ima 35mm ulaz, za razliku od Bailey-a koji je bio 25mm.

 

Malo smo to testirali u nedjelju, on je isto imao malo preslabu oprugu i puštao boost, ne toliko kao Bailey i tek preko 1.2 bar, ali sam to riješio adapterima koji su povećali preload. Za sada je sve kak spada, auto drži boost bez problema, blow off više ne pušta.

Ali me zanima da li netko ima iskustva sa nekim možda kvalitetnijim blow off ventilom, obavezno mora biti dvoklipni jer auto ima MAF senzor, za kojeg mogu bit siguran da će odraditi posao kak spada?

 

Koliko sam to proučavao, HKS SSQV bi trebao biti imun na to pod kolikim tlakom radi jer u njegovu slučaju tlak ne pokušava izgurati klip. Ali imao sam ga pred par godina, dok je auto još bio stock, ali bilo je gotovo nemoguće na njemu pogoditi preload da se auto ne bi ugasio prilikom zaustavljanja, itd...

I znao mi je ponekad upalit lampicu od TC-a jer je komp zabilježio neku grešku... itd... znači nije baš neko bajno rješenje...

 

 

A zakaj ne koristiš recirkulirajući ventil kad već imaš MAF?

Link to comment
Share on other sites

za ovaj forge ima kupit raznih opruga i to se tako rijesi...opruge nisu skupe ..

 

imas sve na njihovoj stranici...

 

Da, vidio sam da imaju te opruge i "distance" za podešavanje preloada, sad sam stavio unutra distancu i za sada radi ok.

Ali sam mislio da možda postoji neko kvalitetnije rješenje.

 

 

jest.

 

a ova turbina ako je stock, uginut ce na 1.5b ko komarac u vulkanu, ali mislim da to dobro znas..

 

Turbina je sa LEH-a. Ekipa vozi na Phase 3.5 bez ikakvih problema i rade velike kilometraže. Tko je glup ubije turbinu na Phase 1 i za 5k km. Tko malo pripazi turbina traje...

 

A čuj, ako baš ode, stavit će se nešto "jače"... :naughty: bacio sam oko na ovo u slučaju potrebe:

 

turbo1f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A zakaj ne koristiš recirkulirajući ventil kad već imaš MAF?

 

Da, al onda moram uvijek imat nekog sa sobom da više "wuuuusshhhhhh" kad šaltam... :rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Da, al onda moram uvijek imat nekog sa sobom da više "wuuuusshhhhhh" kad šaltam... :rofl::rofl:

Ne nužno, sve što ti treba je jailbreakan iphone :D

 

 

 

2 Hic: danas si vrlo pjesnički raspoložen, bit će da je bila dobro i kvalitetno provedena noć :D.

Link to comment
Share on other sites

Ako može jedno pitanje da ne otvaram novu temu:

 

Imam Forgeov DV koji ima serijsku oprugu, e sad za njega ima i jača, da li je meni potrebna jača na 1.5 bar ?

Ako ti BOV ne pušta onda ti ne treba.

sta se uopce moze desit ukoliko se stavi "prejaka" opruga?

BOV se neće otvarati na manjem tlaku pa će ti turbo surge-at kod puštanja gasa.

Link to comment
Share on other sites

he he he

 

skuzio sam da je bolje "specijalnog" pustit da drobi...manje zivaca kosta :D

 

samo ga pogledas u oci na onoj slici na kojoj ima rozu kosulju i intercooler u rukama i sve ti je jasno....

 

Ma di je ta slika? Nemrem bulivit da sam ju propustio - ajd pošalji link! :D

Link to comment
Share on other sites

ok, znaci ostavit ce stlaceni zrak na usisnoj koji ce nakon zatvaranja klapne "gurat" krilca turbine u kontra smjer.

e sad, ako oprugu ne odvrnemo kako spada, onda ce pustat tlak...

 

znaci moramo nac optimalnu jacinu opruge, a da ne pusta tlak i da ne surge-a?

 

 

e sad mene konkretno zanima samo štelanje... imam forge split-r.

kako njega najbolje naštimat?

do sad sam ga štimao tako da ostavim auto da se zagrije, i na ler gasu podesavao jacinu opruge dok mi ne zatvori klip. i to je to? trebao bi drzat tlak?

Link to comment
Share on other sites

Opruga se u principu odabire prema vakuumu koji motor radi, znači najslabija moguća, a da se na leru BOV ne otvori.

 

meni je surđao dok nisam odrezao 2 kruga sa opruge... Jednostavno mora biti bov otvoren u vakuumu da ne surđa... Sad wuuša i na najmanji tlak turba..

 

 

A tlak potpomaže zatvaranje klipa u boostu i nema nikakvog puštanja tlaka kroz bov...

Link to comment
Share on other sites

imas negdje u slikama membera ili negdje gdje prica o hrdjavim korejskim tackama koje olfo imaju 400ks (tad su jos bila sa olfo 200)

 

Uf, to ja nebum našao. Ajd ako neko nađe nek posta link, baš me zanima kak je to Đi ispao a da se Hic toga tak živo sjeća.. :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...