Jump to content

TAROX - iskustva?


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

10 klipova ne znaci predimenzioniranje

 

za 1300kg auta, zna se kolika mora biti i kako izgledati celjust na npr.332 disku, ako ima 4 klipa, 6 klipova ili 16 klipova

 

monoblok glodana celjust iz vrhunskog AL-a, s pravim hladjenjem i Ti klpicima kosta 20 000kn, jedna, netto i to jedino sto vrijedi za stazu da moze izdrzati 20 krugova

 

sve ostalo je smece, ali i previse dobro za ono sto nama treba

 

porsche koci najbolje od svih serijskih auta puno vise zbog zadnjeg prevjesa, nego kvalitete kocnica, ali kladim se da 99% vozaca istog ne zna kociti, pravo kocenje je sve ono preko 1,3g

Link to comment
Share on other sites

ja sam kocio sa seat leonom, sa cca 270km/h na 100km/h.

 

seat je STAO, a sve kaj nije bilo zasrafljeno je poletilo u sajbu, ukljucujuci i staru usisnu granu :D

 

sva sreca mi nije glavu razbila jer je sic visok :D

 

kocnice su bile (i jos su) cayenne turbo na 343 diskove sa r32. (ili koliko su vec).

 

daklem, nesto prejebeno.

 

za mene postoji samo OEM porsche, to prodajem, svi ovi kitovi su ustvari KITA (minus AP, ALCON).

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima jos nesto, jako sam zagrizao za ovak bbk kit

 

http://www.grahamgoode.com/website/parts.php?website=9&nav=1&item=GGF540B

 

Koliko ce se osjetiti na performasama da auto slabije ide???Imao sam priliku u ruci drzati ove diskove, to je tesko za popizdit, mislim da su oem 330 ili 325

 

taj set ti se vozi na cup seatu i radi dobro

 

nije top ponuda, ali nije ni cijena takva

 

celjausti smo revidirali svaku godinu, bez problema su izdrzale cijelu sezonu

 

ovaj dvojdelni disk i al celjust je lakse od OEM kita, sad jedino ako nemas OEM 220mm kocnice na autu, onda sigurno nije

 

diskovi su trajali izmedju 700-1000km

 

plocice DS2500 su bile jedne od losijih, to zamijeniti s pagidom ili PFB i odlican kit

Edited by Dominik
Link to comment
Share on other sites

taj set ti se vozi na cup seatu i radi dobro

 

nije top ponuda, ali nije ni cijena takva

 

celjausti smo revidirali svaku godinu, bez problema su izdrzale cijelu sezonu

 

ovaj dvojdelni disk i al celjust je lakse od OEM kita, sad jedino ako nemas OEM 220mm kocnice na autu, onda sigurno nije

 

diskovi su trajali izmedju 700-1000km

 

plocice DS2500 su bile jedne od losijih, to zamijeniti s pagidom ili PFB i odlican kit

 

A jel stane iza 18" Ultraleggera?

Link to comment
Share on other sites

taj set ti se vozi na cup seatu i radi dobro

 

nije top ponuda, ali nije ni cijena takva

 

celjausti smo revidirali svaku godinu, bez problema su izdrzale cijelu sezonu

 

ovaj dvojdelni disk i al celjust je lakse od OEM kita, sad jedino ako nemas OEM 220mm kocnice na autu, onda sigurno nije

diskovi su trajali izmedju 700-1000km

 

plocice DS2500 su bile jedne od losijih, to zamijeniti s pagidom ili PFB i odlican kit

 

oem je mislim 225, sta bi to trebalo znaciti da su teze ili lakse ap ?

Link to comment
Share on other sites

Tarox je drek.

 

Imamo sad 10 klipna klijesta na jednoj imprezi i vece i gore govno (o glasnoci struganja necu ni govoriti) nikad, ali bas nikad nisam imao prilike probati.

 

Uzalud im i 242354235 klipa, kad je kvaliteta drek.

 

ja sam kocio sa seat leonom, sa cca 270km/h na 100km/h.

 

seat je STAO, a sve kaj nije bilo zasrafljeno je poletilo u sajbu, ukljucujuci i staru usisnu granu :D

 

sva sreca mi nije glavu razbila jer je sic visok :D

 

kocnice su bile (i jos su) cayenne turbo na 343 diskove sa r32. (ili koliko su vec).

 

daklem, nesto prejebeno.

 

za mene postoji samo OEM porsche, to prodajem, svi ovi kitovi su ustvari KITA (minus AP, ALCON).

 

Upravo to, cemu 10 klipova ako bi neka bolja i laksa 4 klipna celjust odradila bolju ili istu zadacu...

 

Porsche GT3 RS ima 4 klipne celjusti. Staje da ti oci ispadaju. Meni dovoljno :D

 

GT3 RS 6 klipne naprijed, 4 klipne straga, btw nije OEM Porsche, nego su to Brembo klijesta

 

I na kraju pitanje za Borisa, zasto prvo ne bi probao s neki boljim plocicama tipa Ferodo DS2500, DS3000, Pagid Blue ili bilo sto drugo, upareno sa boljom kocionom tekucinom tipa Motul RBF600 ili Castrol SRF, te celicno opletenim teflonskim kocionim vodovima, racunica svega toga je nekih 1500 kn, pa ako ne budes zadovoljan ni sa time da onda pljunes tih 15000 kn za neki big brake kit...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

I na kraju pitanje za Borisa, zasto prvo ne bi probao s neki boljim plocicama tipa Ferodo DS2500, DS3000, Pagid Blue ili bilo sto drugo, upareno sa boljom kocionom tekucinom tipa Motul RBF600 ili Castrol SRF, te celicno opletenim teflonskim kocionim vodovima, racunica svega toga je nekih 1500 kn, pa ako ne budes zadovoljan ni sa time da onda pljunes tih 15000 kn za neki big brake kit...

 

 

Do sada se uvijek pokazalao bezveze ulagat u polovična rješenja, jer na kraju opet dođeš na to da moraš kupit skuplju stvar... a onda si potrošio nepotrebno više novaca...

Iz tog razloga bih radije uzeo odmah big brake kit i znao da sam miran.

 

Već imam Motul RBF660.

 

Ali i da stavim na papir ATE Power prednje diskove, Ferodo / ATE Power / slične pločice, Goodridge lajtunzi, tu sam već na cifri od cca 5.000 kn. I nisam niš napravio...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...