Jump to content

Tocnost trigger whela s malim brojem zubi


Recommended Posts

Da se ne svadamo samo na forumu, napravio sam jedan pokusic za mozganje.

Znaci na svom autu koji ima poprilicno tezak zamasnjak(tj okretaji radilice malo variraju) sam smimio log trigger wheela na radilici kada bi bio 4-1. Znaci kao 4 jedanako udaljena zuba(znaci 90 stupnjeva razmak izmedu), ali jedan fali.

Evo kao na slici:

modp_0904_21_o+honda_s2000_hondata_install+new_vs_old_trigger_wheel.jpg

Obicno se stavlja da je prvi zub nakon rupe 60 stupnjeva prije tdc-a.

Ovo su mjerenja:

prvi zub 0ms (60deg prije tdc-a prvog cilindar)

drugi zub 100.336ms (30deg posle tdc-a prvog cilindar)

treci zub 178.092ms (120deg posle tdc-a prvog cilindar)

rupa

prvi zub sljedeceg ciklusa 358.388ms (60deg prije tdc-a prvog cilindar)

 

Ako ecu zeli baciti iskru na 0 stupnjeva(tj u tdc-u prvog cilindra), kada mora baciti iskru(u kojem vremenu)?

Onome tko da tocan odgovor placam dve cuge.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

po mojoj računici je između prvog i drugog zuba 0deg, ja sam to vrijeme izračunao, ako se traži x okretaja, ne znam koliko ih treba biti :)

 

probao jesam :)

 

čekam pozitivan rezultat :)

 

Istina, TDC je izmedu prvo(60deg kasnije) i prije drugog(30deg prije). Tvoje resenje je dosta blizu stvarnog resenja, ali nije tocno.

Link to comment
Share on other sites

"Ako ecu zeli baciti iskru na 0 stupnjeva(tj u tdc-u prvog cilindra), kada mora baciti iskru(u kojem vremenu)?"

 

ja sam izračunao koje je to vrijeme na 0deg, očito postoji još neka caka koju ja očito ne znam :D

 

možda neka reakcija "sustava" ili nekaj? :D

 

još me vuće na rezultat od 60,2698751 :D

Edited by IgoRR
Link to comment
Share on other sites

"Ako ecu zeli baciti iskru na 0 stupnjeva(tj u tdc-u prvog cilindra), kada mora baciti iskru(u kojem vremenu)?"

 

ja sam izračunao koje je to vrijeme na 0deg, očito postoji još neka caka koju ja očito ne znam :D

 

možda neka reakcija "sustava" ili nekaj? :D

 

tocno to, postoji jedna bitna stvar. Ali ako otkrijem sto, nece biti fora.

Link to comment
Share on other sites

normalno da znam, sam ti nemas pojma o kinematici, dzabe ti sva struja kad ne znas matematicki kako i kolika je grska s 2 kolika s 4 a kolika s 200 zubi, uostalom kao i svu mehaniku od mjerenja snage na dalje

 

od mene vjeruj da bacanja znanja vise nema, al usmjeravanja na paravi put da, tak da izvoli, rado cu ti reci gdje ti je greska, reci vrijeme

Link to comment
Share on other sites

pa ajde nemoj samo mene poduciti, nego reci svima gdje je ta greska.

Mogu te opet zamoliti? Drzi se teme. Netreba nam sad tu spam.

 

ti si stvarno nevjerovatno ogranicen, evo ponavljam ti koliki je period ubrzanja 4 cilindricnog motora ? i na broj zubi znas kolika je greska, a zaboravio sam da ti kroz dvije tocke vuces krivulje viseg reda, al molim te nemoj nam to otkrivati kako :doh::doh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...