Jump to content

Phantom Grip


Recommended Posts

Ja imam na svome vec 4 godine i radi jos uvijek kao sto je od prvog dana. Nema nikakvih problema zbog trosenja materijala ili slicnog s time da sam ja uzeo PG sa jacom oprugom. Za daily drivera dusu dalo ako mislis s time cesto na stazu mozda je ipak bolje da probas nabaviti pravu speru.

 

Inace radi ti ih Birt (vec je u prilicno auta njihov insert) pa mozes kontaktirati Mavericka ovdje za cijenu.

Edited by Hive
Link to comment
Share on other sites

imaš google...

 

http://z31.com/mods/drivetrain/phantomgrip/

 

thumb_pg.jpg

 

r200compare.jpg

Phantom grip tare od zupčanike i na taj način ih koči... Kočenjem zupčanika diferencijala (spajdera ili kako ih sve zovu) u biti kočiš dif i zatvaraš ga (od potpuno otvorenog do djelomično zatvorenog)... Znači što jače opruge, veća je sila zatvaranja (poput lamelnog LSD-a), no problem kod ovoga je što troši sam sebe i zupčanike diferencijala prilikom kočenja...

 

Po meni nije za DD auto, iako ljudi tvrde drukčije.. Ako ti je teoretski špur uredu i gume jednako napumpane, nebi smio škoditi niti DDu...

 

Pravi LSD sa druge strane ima lamelice koje koče i troše se te se i mijenjaju...

Mehanički LSD (torsen, quaife ATB) ima vijčanike koji se sporije vrte od zupčanika i na taj način koče diff i ne troše se u radu...

Link to comment
Share on other sites

G pa kak mozes toliko gluposti napisati, ali bas sve ti je netocno i krivo

 

Dinko ovim phantomom samo napravis predspanavanje diffa, znaci ponasa se kao kruta osovina do te sile na koju je naspanan, poslije toga je open diff, kratko i jasno

 

mozes korisiti svaki dan i nema nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

Šta to znači da je do određene sile na difu dif zaključan i u statičnom trenju materijal na materijal? A nakon toga, kad moment kotača svlada moment statičnog trenja, podloge se odvajaju i nastupa dinamično trenje između materijala koje je daleko manje?

 

Jel to hoćeš reći? Što to nisi onda ovako i napisao da te svi razumiju... I što to znači da je to dinamično trenje toliko maleno, da je zanemarivo kočenje difa?

 

I koja je onda svrha tog kurca, ako ćeš gotovo 100% sigurno na startu u prvoj razbiti statično trenje i prednašpanavanje difa, i opet imati isti kurac ko da ga i nemaš?

 

I onda su svi oni glupi jer misle kao što sam ja napisao, i ne spominju nikakvo predšpananje..

 

"

Basically, as one wheel starts slipping, the plates under spring tension twist in opposite directions and wedge outward on the spider gears. Some people shy away from this unit because they think this will chew up the case and spider gears. I doubt this will happen, since those parts try to force themselves apart under normal operation anyway. This causes friction between the spider gears and the case, and makes the wheels turn at the same speed, blah blah blah. For more info go to Phantom Grip's site at http://www.phantomgrip.com "

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

G pa kak mozes toliko gluposti napisati, ali bas sve ti je netocno i krivo

 

Dinko ovim phantomom samo napravis predspanavanje diffa, znaci ponasa se kao kruta osovina do te sile na koju je naspanan, poslije toga je open diff, kratko i jasno

 

mozes korisiti svaki dan i nema nikakvih problema

 

:notworthy::notworthy: hvala..

 

jel on istih dimenzija za sve aute ili?malo sam googlao al čini mi se kao da su svi istih dimenzija?:huh:

Link to comment
Share on other sites

ne mogu svi biti istih dimenzija, jer onda bi mogao mijenjati zupčanike difa iz jedne u drugu getribu... Ja nisam mogao staviti zupčanike diffa iz F20, F23, F25 u F28, a od istog su kao proizvođača... Nego sam baš morao kupiti F28 dif kojeg je tako jednostavno za naći i strašno je jeftin...

 

getrag radi i F23 i F28... I getribe su strašno slične...

Link to comment
Share on other sites

aj strpaj ovo pa testiraj..ako ti neslomiš onda znam da če trajat zauvijek:)

 

:rofl::rofl::lol: A jel to tko pravi.. Nekako mi previše dati 2000kn za nešto samo dabih probao... BTW, te dvije pločice sam probušim... :D

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Šta to znači da je do određene sile na difu dif zaključan i u statičnom trenju materijal na materijal? A nakon toga, kad moment kotača svlada moment statičnog trenja, podloge se odvajaju i nastupa dinamično trenje između materijala koje je daleko manje?

 

Jel to hoćeš reći? Što to nisi onda ovako i napisao da te svi razumiju... I što to znači da je to dinamično trenje toliko maleno, da je zanemarivo kočenje difa?

 

I koja je onda svrha tog kurca, ako ćeš gotovo 100% sigurno na startu u prvoj razbiti statično trenje i prednašpanavanje difa, i opet imati isti kurac ko da ga i nemaš?

 

I onda su svi oni glupi jer misle kao što sam ja napisao, i ne spominju nikakvo predšpananje..

 

"

Basically, as one wheel starts slipping, the plates under spring tension twist in opposite directions and wedge outward on the spider gears. Some people shy away from this unit because they think this will chew up the case and spider gears. I doubt this will happen, since those parts try to force themselves apart under normal operation anyway. This causes friction between the spider gears and the case, and makes the wheels turn at the same speed, blah blah blah. For more info go to Phantom Grip's site at http://www.phantomgrip.com "

 

G daj nauci kako normalan LSD ili bilo koji dif radi, JER TO NE ZNAS i tek onda mozemo razgovarati

 

2 Dinko, dimenzije su prema velicini difa, znaci moraju biti razlicite dimenzije

Link to comment
Share on other sites

ajde me nauči... Torsen usporava spider gears putem vijčanika (koji pružaju otpor gibanju) i tako koči otvoreni diff...

 

lamelni koči lamelicama spider gears...

 

I sad ti meni hočeš reći da je to drukčije od ovoga koji je ustvari kvazi lamelni diff.. Pa onda je i lamelni diff običan prelodani otvoreni diff koji ima puno veći koeficijent frikcije, odnosno trenja, i puno teže ga je razdvojit (razbiti statičnu frikciju) od ovoga phantoma koji ima puno manju lamelnu površinu...

 

I ajde ti sad meni reci što ja to točno nisam napisao!

 

2dinko: Ma nešto mekši čelik nego što je onaj od spider gears...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Koja si ti čkapi.. Ti si sad mene prcao da ja idem čitati i da ustanovim kako je phantom grip isto kao i lamelni ili konusni LSD (što sam ja i pisao razlika je samo u jačini pritiska-tarnoj površini), što ti ustvari zoveš preloaded otvoreni diff, a torsen ili ATB (automatic torque biasing) je limited slip koji nije preloded i nikad ne blokira potpuno...

 

E koja si ti čkapi... :lol:

 

Pa da bi na kraju imali još i visko u novijim autima kojima se može upravljati..

 

torque sensitive (geared-torsen or clutch-based-lamelni or cone-based-konusni as shown in figure at top of page) and speed sensitive (viscous/pump and clutch pack)

 

lamelni-konusni-phantom: The amount of preload (hence static coupling) on the clutches or cones are affected by the general condition (wear) and by how tightly they are loaded.

 

I da zaključim, kao što sam rekao davno a ti me popljuvao, phantom grip je isto što i lamelni slipdif, s razlikom u jačini preloda i momentu kočenja...

Clutch Type LSD

 

The clutch type has a stack of thin clutch discs, half of which are coupled to one of the drive shafts, the other half of which are coupled to the spider gear carrier. The clutch stacks may be present on both drive shafts, or on only one. If on only one, the remaining drive shaft is linked to the clutched drive shaft through the spider gears. If the clutched drive shaft cannot move relative to the spider carrier, then the other drive shaft also cannot move, thus they are locked.

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Koja si ti čkapi.. Ti si sad mene prcao da ja idem čitati i da ustanovim kako je phantom grip isto kao i lamelni ili konusni LSD (što sam ja i pisao razlika je samo u jačini pritiska-tarnoj površini), što ti ustvari zoveš preloaded otvoreni diff, a torsen ili ATB (automatic torque biasing) je limited slip koji nije preloded i nikad ne blokira potpuno...

 

E koja si ti čkapi... :lol:

 

Pa da bi na kraju imali još i visko u novijim autima kojima se može upravljati..

 

torque sensitive (geared-torsen or clutch-based-lamelni or cone-based-konusni as shown in figure at top of page) and speed sensitive (viscous/pump and clutch pack)

 

lamelni-konusni-phantom: The amount of preload (hence static coupling) on the clutches or cones are affected by the general condition (wear) and by how tightly they are loaded.

 

I da zaključim, kao što sam rekao davno a ti me popljuvao, phantom grip je isto što i lamelni slipdif, s razlikom u jačini preloda i momentu kočenja...

Clutch Type LSD

 

The clutch type has a stack of thin clutch discs, half of which are coupled to one of the drive shafts, the other half of which are coupled to the spider gear carrier. The clutch stacks may be present on both drive shafts, or on only one. If on only one, the remaining drive shaft is linked to the clutched drive shaft through the spider gears. If the clutched drive shaft cannot move relative to the spider carrier, then the other drive shaft also cannot move, thus they are locked.

 

lamelni lsd ima rampe s otvorima pod razlicitim kutovima a to necem sluzi, i na kocnoj i na pogonskoj strani, a gdje ti to vidis na phantomu

 

I da zakljucim, puno, puno ,puno si gluplji nego sto si velika vecina od nas uopce moze predstaviti, a napredujes svakim danom i svakom pogledu, u dobrom smjeru, samo totalno krivom orjentacijom :P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ajmo malo prasine dignuti :D

 

di je zapelo? jel tko ovo slagao u skoro vrijeme, jel zadovoljan? ovi sto su se vozili da li se jos uvijek voze? jel to vrijedi ista za 300+HP i tako ne kužiš?

 

G jesi ti spojio Fiat i Getrag?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...