Jump to content

Phantom Grip


Recommended Posts

  • 3 months later...

evo i moje iskustvo

 

ugradio ga prije dosta vremena ali su bile opruge preslabe i nije niš držalo. u četvrtak skinuo opet getribu, raskopao ju, ugradili jače federe, sve sastavio i vratio jučer getribu na auto

htio sam usput stavit nešto duži diferencijal ali iako su iste getribe(tj. kućišta), unutarnji dio tog drugog diferencijala je manji pa phantom grip nažalost nije stao unutra

 

 

prvi dojmovi - super stvar

po mokrome se bolje ispucava na startu a možda i po suhome, nisam probao stat pokraj nekoga al po mokrome se baš osjeti.

 

neke zavoje gdje me prije već bacalo "van" sad prolazim brže i to bez proklizavanja. po mokrom isto u zavoj dosta bolje ide

vozio malo frenda koji isto ima 106(sličan ovjes) i pita nakon prvog pravog zavoja kad ćemo njemu to ugradit :lol:

 

 

hvala Hyundai Birt! u subotu u španskom "hard test" :D

Link to comment
Share on other sites

G možemo se negdje nać da prođemo neki zavoj. ako suvozač osjeti onda valjda postoji neka razlika

ni ja nisam osjetio dok nismo stavili jače federe

 

btw.kaj misliš pod "bitna" razlika?

treba uzet u obzir i to da 140 i 450konja nije isto tak da neznam kak bi to trebalo bit na tvom autu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

 

ima kakvih novosti po ovom pitanju?

 

 

nisam 106 vozio jako dugo a i u zadnje vrijeme je mjenjač bez phantoma gore, sad me zanima za bmw  (daily auto)

 

ukratko, kad sam prvi put stavio bilo je super odlično ali ubrzo je prestalo držat. onda smo stavili jače opruge unutra i opet je bilo do jaja ali nakon nekoliko km kao da je opet prestalo držat.

na istom takvom mjenjaču isti problem ima jedan kolega s Raba, znači ugradili su to i osjetilo se ubrzo mu je prestalo držati 

 

 

e sad, dal postoji mogućnost da je na tom mjenjaču/diferencijalu od P-106 neki problem s tim pa nema smisla ugrađivati?

glupo mi je bacit novce sad za bmwa ako će se ista stvar dogoditi. ovo "ubrzo" nije bilo onak nakon par mjeseci nego stvarno dosta brzo možda 500km ako i toliko 

 

ovo bi trebao biti dex koji se spominje u temi?

https://www.njuskalo.hr/tuning-snage/phantom-grip-lsd-convertion-kit-mojoj-izvedbi-oglas-6541047

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, BaGy said:

barem u BMW-a ima diff-ova sa sperom OEM...sta ne mozes naci nesto rabljeno?

 

 

u e46 jako teško ubaciti osim nekog aftermarket a to je cca 1000eura pa gledam neki kompromis za koji znam da nije prava stvar ali dok je na 106 radilo bilo mi je super 

stariji modeli su imali špere na više motora, e46 samo M ali puno stvari treba mijenjati da bi se taj diferencijal ubacio a naravno dijelovi nisu jeftini 

 

 

ako netko ima kakvo drugo rješenje za to nek slobodno javi ali ova tema me zanima i zbog 106 i zbog AX-a koji čekaju na dvorištu(jako slične getribe), nije mi jasno zašto je tako brzo 2 puta to prestalo raditi na 106. vratio bi se uskoro malo na slalom/kronometar/formulu driver pa me najviše zbog toga zanima 

Link to comment
Share on other sites

[mention=645]maredo[/mention] to su valjda oni dečki kaj tam rade isto taj phantom grip, samo im je cijena malo veća, ovaj kolega s Raba je od njih vjerojatno uzeo
 
koliko dugo ju ima na autu ako možda znaš?
 
Na autu je skoro godinu dana ak se ne varam...budem vas nekak spojil pa pričajte o tome...

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Phantom grip je fantomska spera, ..........imas ju al ju u biti ..........nemas.
Tko se imalo razumije u spere zna o cemu pricam.
Odlicna za prenos 5% momenta. Znaci, idealna za led i ler gas.
Ova iz BG ima jos neku osovinicu koja dodatno napinje taj mehanizam .
Pogledaj na stranici , nije kao phantom grip samo sa 4 federa.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/7/2018 at 10:40 AM, JosipZG said:

 

ima kakvih novosti po ovom pitanju?

 

 

nisam 106 vozio jako dugo a i u zadnje vrijeme je mjenjač bez phantoma gore, sad me zanima za bmw  (daily auto)

 

ukratko, kad sam prvi put stavio bilo je super odlično ali ubrzo je prestalo držat. onda smo stavili jače opruge unutra i opet je bilo do jaja ali nakon nekoliko km kao da je opet prestalo držat.

na istom takvom mjenjaču isti problem ima jedan kolega s Raba, znači ugradili su to i osjetilo se ubrzo mu je prestalo držati 

 

 

e sad, dal postoji mogućnost da je na tom mjenjaču/diferencijalu od P-106 neki problem s tim pa nema smisla ugrađivati?

glupo mi je bacit novce sad za bmwa ako će se ista stvar dogoditi. ovo "ubrzo" nije bilo onak nakon par mjeseci nego stvarno dosta brzo možda 500km ako i toliko 

 

ovo bi trebao biti dex koji se spominje u temi?

https://www.njuskalo.hr/tuning-snage/phantom-grip-lsd-convertion-kit-mojoj-izvedbi-oglas-6541047

 

 

 

 

 

 

Screenshot_20180921_104254_Facebook.jpg

 

Ovo je ok cijena :)

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...