Jump to content

kvačilo


Recommended Posts

Kvačilo na mom Volvu je očigledno napravljeno za široki spektar korisnika: iako bez problema trpi sadašnjih 460Nm, stišće se prilično lagano i hvata nekom svojom brzinom bez obzira na brzinu otpuštanja pedale - takav je bar moj osjećaj.

 

Da li bi se to ponašanje moglo ispraviti promjenom jače potisne ploče kao što je ova?

 

Ili je to određeno hidraulikom, pa nema nade?

 

 

potisnaploca.jpg

Link to comment
Share on other sites

imas ventil koji regulira tako da i kad naglo pustis kuplung getriba i ostali dijelovi ne dozivljavaju sok :)

Malo se vise lamela trosi ,ali je ionako potrosni materijal pa bolje mijenjat lamelu nego getribu ili sl.

Tako da ce ti bit istosve dok ne maknes taj ventil...

Ja to ne bih dirao....

Link to comment
Share on other sites

imas ventil koji regulira tako da i kad naglo pustis kuplung getriba i ostali dijelovi ne dozivljavaju sok :)

Malo se vise lamela trosi ,ali je ionako potrosni materijal pa bolje mijenjat lamelu nego getribu ili sl.

Tako da ce ti bit istosve dok ne maknes taj ventil...

Ja to ne bih dirao....

 

Tako nešto baš liči na Volvo! :D

 

Znači zato se kvačilo otpusti uvijek jednakom brzinom bez obzira koliko brzo ja pustim pedalu, jel?

 

U tom slučaju pretpostavljam da niti jača potisna ploča ne bi pomogla?

Link to comment
Share on other sites

Pa vjerovatno vecina novih auta sa hidraulicnim kuplungom tj. potisnim lezajem.

 

Znam da evo 9 ima to sigurno...

Mislim da neces postic nista po tom pitanju sa jacom korpom...ako ti drzi kuplung moment ne diraj nista....

 

A na tom ventilu se znači ništa ne može reguliriati tj. ne možeš regulirati brzinu otpuštanja?

Link to comment
Share on other sites

A na tom ventilu se znači ništa ne može reguliriati tj. ne možeš regulirati brzinu otpuštanja?

 

pa ne znam kako je kod tebe....valjda se moze modificirat ako imas bas zelju..u biti sve se moze samo jel ima smisla.

 

A i ti meni nisi jasan....imas nekakvu limuzinu i ti ides drobit ovakve stvari....odluci se za sta ti je auto.

Ne mozes imat jedno auto za sve....ili uzmi neki drugi za dirkanje :)

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam kako je kod tebe....valjda se moze modificirat ako imas bas zelju..u biti sve se moze samo jel ima smisla.

 

A i ti meni nisi jasan....imas nekakvu limuzinu i ti ides drobit ovakve stvari....odluci se za sta ti je auto.

Ne mozes imat jedno auto za sve....ili uzmi neki drugi za dirkanje :)

 

C70 nije limuzina nego coupe/cabrio. Želio bih snagu i vozna svojstva kakva ima npr. Vantage V8 cabrio. Znači nikakve utrke nego brzi Gran Turismo tj. auto za duga putovanja a kad stigneš onda krov dolje i zafrkancija od vožnje. :)

Link to comment
Share on other sites

C70 nije limuzina nego coupe/cabrio. Želio bih snagu i vozna svojstva kakva ima npr. Vantage V8 cabrio. Znači nikakve utrke nego brzi Gran Turismo tj. auto za duga putovanja a kad stigneš onda krov dolje i zafrkancija od vožnje. :)

 

ok.............

Link to comment
Share on other sites

ok.............

 

Volvo nema sport division, pa tako ne postoji C70 RS ili C70 M3. I to je ono kaj ja pokušavam postići. Znači oko 400KS, nešto sportskiji ovjes, nešto jače kočnice, malo bolje felge i gume, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

A jel misliš da je ova Sachs SRE dobar izbor? Ona je dio ovog kita ali se može kupiti odvojeno:

 

http://en.sachsperformance.com/sachs-race-performance-clutch/ford/ford-focus-ii/25-st/sre-performance-kupplung-set-2.htm

 

S tim da je to za Focus ST225 pa nisam siguran da li bi pasala?

 

 

Za ono za sto tebi treba, po meni, ......jako dobar izbor.

 

Prema informacijama koje ja imam, isti su.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...