Jump to content

Grijači kabine


Recommended Posts

Nije da se hvalim ali:

 

Mrtvo hladan start na 0st:

 

Nakon 3min i 2km auto počinje grijati kabinu

Nakon malo manje od 4km temp vode na 90st

 

VOŽNJA: do 3000 bez gasa skoro

 

Živjeli turbo benzinci (ubite se vi sa dizelima) :)

 

Za 15sek renfault pocinje grijati kabinu :P beat that :P

 

Uletavam kao padobranac, ali to je jedino cime se mogu pohvaliti :( uz potrosnju ajde, ali ne ide pa to nit ne smatram prednoscu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Za 15sek renfault pocinje grijati kabinu :P beat that :P

 

Uletavam kao padobranac, ali to je jedino cime se mogu pohvaliti :( uz potrosnju ajde, ali ne ide pa to nit ne smatram prednoscu :lol:

 

Ti sigurno imaš grijače kabine ! Ovo kaj sam napisao je bez upaljene klime i naštimana automatika na 20st, moguće da bi sa klimom počeo puno prije grijati ali klimu gotovo nikad ne palim, nije zdrava za organizam, palim je samo po ljeti kad je fakat prijeko potrebna. Danas ću baš probati sa klimom da vidim kolko će prije početi grijati !

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Za 15sek renfault pocinje grijati kabinu :P beat that :P

 

Uletavam kao padobranac, ali to je jedino cime se mogu pohvaliti :( uz potrosnju ajde, ali ne ide pa to nit ne smatram prednoscu :lol:

 

zato kaj je dizelaca pa mora imati grijac jer se nebi inace nikada poceo grijati

 

imali smo raspravu bas o tom grijacima - koji auto imaju a koji ne...

Link to comment
Share on other sites

zato kaj je dizelaca pa mora imati grijac jer se nebi inace nikada poceo grijati

 

imali smo raspravu bas o tom grijacima - koji auto imaju a koji ne...

 

sorry na OT. i jeste li ustanovili gdje se isti može kupiti? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Palo mi je na pamet da se 2-3 fena rastave i neka jednostavna elektronika da ih drži recimo na 500W svaki max max. to bi alternator mogao podnesti, bar mislim...

 

idemo u OT.. No znaš u čemu je problem. Grijači fena rade na 220V.. Na 12V se nebi niti ugrijali kamoli zažariili...

 

Znači hoda no moraš imati opet posebne grijače..

 

S druge pak strane grijač za vodu je apsolutno jednostavan za izvesti (i bolji je jer ubrzava grijanje i samog motora) samo što ga ja još nisam nigdje uspio naći za kupit! :doh:

 

Jer gdje god pitam da mi daju grijač vode, svi mi daju grijač dizela! :doh:

Link to comment
Share on other sites

Mario, Tomi...

:thumbsup:

 

Bas me zanimaju rezultati sa klimom, imho nece biti vele razlike...

 

Pretpostavljam da nije povezan sa rashladnim sistemom jer se voda nista brze ne zagrije sa upaljenim grijanjem.

Edited by Willy
Link to comment
Share on other sites

gledao te grijace na nekom dizelu, i stavno izgledaju kao grijaci dizela :).

Nego cilj grijaca je gubiti struju, a to na 12V je dosta jednostavno. Mozete uzeti 20m neke tanje zice i direktno na 12V. To ce biti ok grijac. Jedino morate sloziti neki ventilator.

Link to comment
Share on other sites

Ti sigurno imaš grijače kabine ! Ovo kaj sam napisao je bez upaljene klime i naštimana automatika na 20st, moguće da bi sa klimom počeo puno prije grijati ali klimu gotovo nikad ne palim, nije zdrava za organizam, palim je samo po ljeti kad je fakat prijeko potrebna. Danas ću baš probati sa klimom da vidim kolko će prije početi grijati !

 

zar mozes uopce upalit kompresor klime na 0°C. meni gasi kompresor ispod 3 stupnja.....

Link to comment
Share on other sites

gledao te grijace na nekom dizelu, i stavno izgledaju kao grijaci dizela :).

 

 

Imaš sliku toga možda? Ili cijeli grijač uživo?

 

Nego cilj grijaca je gubiti struju, a to na 12V je dosta jednostavno. Mozete uzeti 20m neke tanje zice i direktno na 12V. To ce biti ok grijac. Jedino morate sloziti neki ventilator.

 

Pa ako ti nije problem rastaviti konzolu (što u biti i jeste problem, pa je jednostavnije staviti onaj grijač vode samo na crijevo) uzmeš grijač kabine i oko njega namotaš određeni broj krugova bakrene lakirane žice i eto ti pomoćni grijač kabine...

 

Ventilator po defaultu puše po njemu, tako da je sve riješeno... No kao što rekoh, problem je doći do grijača kabine..

Link to comment
Share on other sites

thanks kimi. To je nešto drugo od onoga što sam ja zamislio no i ovo je fora..

 

Ovo se vjerovatno stavlja pored vodenog grijača kabine... Koliko je jak taj grijač? Koliko je velik?

 

Imaš možda info koliko bi koštao?

Link to comment
Share on other sites

a da se napravi dio crijeva za rashladnu tekućinu od aluminija (ili nečeg što dobro prenosi temp) te da se omota neka žica oko toga (kako je Fire rekao)?

 

Neće hodati, jer ćeš grijati tijelo, grijati crijeva okolo i rasipati toplinu u motornom prostoru...

 

Grijač mora biti unutar tijela direktno u vodi... Ja sam tako radio tijelo od željeza i unutra zavrnuo samo 1 grijač od dizela..

 

To je premalo, niš ne grije, zažari se, ali je jednostavno premale površine i loše se prenosi energija na vodu...

 

Grijače tijelo mora biti spirala veće površine i jače potrošnje... Mislim da je jedan grijač nekih 15-20A a to je premalo...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...