Jump to content

O2 u motor? :D


Recommended Posts

imam opet neke sulude ideje i zanima me sljedece

 

sta bi se desilo kada bi motoru dodao mali postotak cistog kisika iz boce? :D

 

killercivic je u svoju preludu cisti kisik iz boce pustio u usisnu granu na SR i nista se nije desilo, NISTA.

 

 

 

 

 

konkretno, imam N/A motor oko 1000ccm sa cca 12:1 omjerom kompresije na ITB, i recimo da ima cca 100ks a to je premalo :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

problem je taj sto ja taj O2 ili N2O moram tjerat kroz injektore od benzina :D i oni bi bili paralelno spojeni sa benzinskim injektorima tj. koliko ms injektora benzina toliko ms i na dizne od O2 i tako bi se izmapiralo :D a kolicinu O2 bi koliko toliko regulirao tlakom koji ne smijem preko 6bara gurat

 

dakle, ne bi to bile neke bolesne kolicine nego da dobijem 30-40 konja sasvim je dovoljno :D

Link to comment
Share on other sites

zaboravljaš da kisik u dodiru sa masnoćama gori

sva sreća da motor nije mastan,pogotovo iznutra

 

pa nebum ja otvorio 30 bara u motor, ovo je nesto kao mala ispomoc motoru

 

mislim da malo kisika ne bi smjelo tako burno reagirati tipa toga da nesto grune :D a i nisam nikada u zivotu vidio da je boca eksplodirala od masnoce, mozda je i to mit koji je neko izvalio

Link to comment
Share on other sites

isto kak i za nitro, ako dodas "suhi" sitem nitra u motor i nist ne podesis, grune motor u par s.

Samo dadaj kisik, dodaj gorivo, skini paljenje i uzivaj.

 

edit: a te price da kisik sve pali... Pa zasto dok palis acitelenski plamenik gdje dolazi 100% kisik ti treba upaljac?

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

isto kak i za nitro, ako dodas "suhi" sitem nitra u motor i nist ne podesis, grune motor u par s.

Samo dadaj kisik, dodaj gorivo, skini paljenje i uzivaj.

 

edit: a te price da kisik sve pali... Pa zasto dok palis acitelenski plamenik gdje dolazi 100% kisik ti treba upaljac?

 

 

Pa ne palis kisik, nego acetilen a tek onda dodajes kisik.:)

 

Jel ti znas kako se rezu plocevine celika debele i do 600 mm ?

Ugrije sa mjesavinom acetilen - kisik do talista, i zatvoris acetilen. Samo kisik reze (sa vecom kolicinom i tlakom, naravno). Bez plina. Slicno kao plazma, samo sto kod plazme to odradjuje el. luk.

Kisik pod velikim tlakom i vecom koncentracijom u kombinaciji sa masnocom stvara pozar. A kad je taj pozar blizu izvora koji je pod tlakom od 200bara ....... buuuuum.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

kao sto sam vec rekao s NO sistemima je sve vec razrađeno, dizne, crijeva, regulacija.

 

S O2 moras sam kemijat. Cisti kisik je puno opasniji plin za rukovat.

 

 

 

 

fire ,acetilenski plamenik palis na acetilen , pa dodajes kisik.

 

edit: preteko me :D

Link to comment
Share on other sites

Jel ti znas kako se rezu plocevine celika debele i do 600 mm ?

Ugrije sa mjesavinom acetilen - kisik do talista, i zatvoris acetilen. Samo kisik reze (sa vecom kolicinom i tlakom, naravno). Bez plina.

 

...ljudi u tvornici di radim tope naslage metala i čiste talioničke peći isto samo pomoću kisika i željezne cijevi duge 2-3 metra u kojoj je gusto složena čelična žica...samo oksidacijom željeza uz pomoć kisika pod tlakom se dobije preko 3000 stupnjeva na kraju šipke. Upiši "thermic lance" u google pa vidi...

 

Uglavnom, sam kisik kao plin nije zapaljiv ali u određenim koncentracijama i u kombinaciji s drugim elementima može biti eksplozivan. A ono što je sigurno, podiže temperaturu izgaranja. Ako ne vjerujte, pokušajte nešto zavariti/prepiliti samo s acetilenom...bez kisika.

Link to comment
Share on other sites

imam opet neke sulude ideje i zanima me sljedece

 

sta bi se desilo kada bi motoru dodao mali postotak cistog kisika iz boce? :D

 

killercivic je u svoju preludu cisti kisik iz boce pustio u usisnu granu na SR i nista se nije desilo, NISTA.

 

 

 

 

konkretno, imam N/A motor oko 1000ccm sa cca 12:1 omjerom kompresije na ITB, i recimo da ima cca 100ks a to je premalo :D

 

Kako se nije ništa desilo - počeo je divljat na leru i nije poslije toga više ništa uštrcavao

Link to comment
Share on other sites

dobro zasto palis acitel, kada samo pustis kisik i on se sam zapali? Cemu taj gubitak vremena?

 

imho mislim da je svima jasno ako na uzareno zeljezo ides s kisikom da ce oksidirati. Ali dali ce oksidirati ako ce biti na 30C ? Jer zasto se prvo zeljezo grije, pa onda tek kisik?

Link to comment
Share on other sites

počelo je neš pucat iz motora pa sam presto, mislim da mora bit skroz otvoreno sve do leptira jel ti izdetonira kad pustiš gas i klapna se zatvori nakupi se previše kisika u filteru i svugdje i onda sljedeći put kad stisneš bam!!

isprobaj na kosilici doma, ja redovito svoju malo propušem kisikom, oće poletit ko helihopter :)

e da i btw.. navodno je bruči to spojio na 206 1.6 i vozio 230

Link to comment
Share on other sites

počelo je neš pucat iz motora pa sam presto, mislim da mora bit skroz otvoreno sve do leptira jel ti izdetonira kad pustiš gas i klapna se zatvori nakupi se previše kisika u filteru i svugdje i onda sljedeći put kad stisneš bam!!

isprobaj na kosilici doma, ja redovito svoju malo propušem kisikom, oće poletit ko helihopter :)

e da i btw.. navodno je bruči to spojio na 206 1.6 i vozio 230

 

vec vidim scenu dok kosis travu:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja budem pustio malu kolicinu dama kod ventila, duple injektore cu stavit :D

 

lol kakva kemija

 

a gle brijem da ćeš trebat još više goriva,

jel ako u zraku ima 21% kisika, a motor prosječno radi na 14:1 smjesi

ti ćeš trebat aproksimativno 5x više goriva na 100% kisiku, a što bi onda

značilo i 5x veću snagu?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...